Pradinis / Mokslas ir švietimas / Indėnų kilmės dėstytoja iš JAV Vilnių laiko savo namais

Indėnų kilmės dėstytoja iš JAV Vilnių laiko savo namais

Amerikietė Kristina Schimmels jau septynerius metus gyvena ir dėsto Vilniuje ir sako vis mažiau pasiilgstanti gimtosios šalies. Praėjusi vasara buvo pirmoji, kai Kristina nevyko atostogauti į gimtinę.

Kaip atsidūrėte Vilniuje?

Dirbau Kinijoje. Ten dėl didelio užterštumo sušlubavo sveikata. Viena pažįstama man papasakojo, kad yra laisva darbo vieta anglų kalbos dėstytojai Vilniuje. 2013 metais padaviau prašymą ir gavau darbą Mykolo Romerio universitete. Nuo to laiko jame dėstau užsienio kalbos mokymo metodus, anglų literatūrą, dalykinę anglų kalbą. Labai myliu savo studentus.

Ką žinojote apie Lietuvą, Vilnių prieš atvykdama?

Niekad negalvojau, kad apsigyvensiu Vilniuje. Žinojau apie Lietuvą, nes kai gyvenau prie Čikagos, mano kaimynė buvo lietuvė. Taip pat pažinojome legendinį NBA žaidėją ir trenerį Doną Nelsoną, kuris prieš daug metų padėjo Lietuvos krepšinio rinktinei, lankėsi Lietuvoje. Jam ši šalis paliko tik šiltus prisiminimus, jis yra nemažai pasakojęs apie savo kelionę po ją. Tad apie Lietuvą žinojau, tik nemaniau, kad čia kada nors gyvensiu ir dirbsiu.

Jūs turite Amerikos indėnų kraujo ir priklausote Čokto (Choctaw) indėnų genčiai. Ar sulaukiate Vilniuje susidomėjimo savo šaknimis?

Taip, kai lankausi mokyklose, vaikams papasakoju ne tik apie gimtąją šalį, bet ir apie indėnus, jų papročius, patiekalus ir valgius. Jaunimui tikrai įdomu apie tai sužinoti.

Save vadinate „knygų graužike“, priklausote knygų klubui. Gal galite papasakoti apie šį klubą?

Į šį knygų klubą susibūrė šešios labai skaityti mėgstančios moterys, dirbančios universitetuose. Kartą per mėnesį susitinkame kurioje nors Vilniaus kavinėje ar restorane. Kiekviena klubo narė turi teisę parinkti knygą, kurią visos skaitys. Po mėnesio susitinkame Vilniaus kavinėje ar restorane aptarti perskaityto kūrinio. Šiuo metu skaitome JAV rašytojo Johno Steinbecko romaną „Travels with Charle“. Perskaičiusi kviesiu klubo narius susitikti ir sukirsti po mėsainį, nes tai JAV rašytojo romanas (šypsosi).

Esate prasitarusi, kad labai mėgstate gaminti maistą, kokį labiausiai?

Labiausiai mėgstu gaminti Luizianos virtuvės gaminį džambalają (jambalaya). Tai patiekalas iš ryžių, vištienos, dešros ir įvairių prieskonių. Jį gamina mano indėnų genties nariai. Man patinka jį ruošti, nes tai paprasta ir jis labai skanus. Dažnai gaminu.

Ar Jums patinka lietuviški patiekalai?

Taip, labai mėgstu lietuviškus patiekalus, ypač cepelinus ir koldūnus. Taip pat man patinka balandėliai ir plokštainis, tačiau pati lietuviškų patiekalų negaminu – man jie atrodo per sudėtingi. Geriau apsilankau lietuviškų patiekalų restorane ir ten sukertu porciją cepelinų.

O kaip Jums sekasi mokytis lietuvių kalbos? Ar jau pramokote?

Šiaip sau (šypsosi). Reikia dar mokytis ir mokytis, nes noriu geriau mokėti susikalbėti lietuviškai.

Kokie yra gyvenimo Vilniuje privalumai?

Viešasis transportas išties puikus. Vilniuje keliauti autobusais, palyginti su JAV, tikrai nebrangu ir patogu. Neturiu automobilio ir dabar nevairuoju, tad viešuoju transportu važinėju kasdien.  

Planuojate pasilikti Lietuvoje?

Manau, kad dar daug metų gyvensiu Vilniuje. Nors su JAV mane vis dar sieja brangūs artimieji – brolis, sesuo ir pusbroliai, – tačiau Vilnių jau laikau savo tikraisiais namais.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: