Pradinis / Grožis ir mada / „Injekcijos“ finale – 3D spausdintuvais sukurtos drabužių detalės, QR kodai ir biologiškai užauginta oda

„Injekcijos“ finale – 3D spausdintuvais sukurtos drabužių detalės, QR kodai ir biologiškai užauginta oda

Gruodžio 10 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje įvyks konkurso „Injekcija“ finalas. Skelbdamas jį, jau septintus metus iš eilės festivalis „Mados infekcija“ ieško naujų mados talentų. Konkurso finale savo darbus pristatys 16 naujų mados pasaulio vardų, o kompetentinga komisija nuspręs, kurie iš jų galės savo kolekcijas parodyti ant „Mados infekcijos“ podiumo 2014 metų pavasarį.

Dalyvauti panoro 74 jaunieji dizaineriai

Šiemet paraiškas dalyvauti konkurse pateikė 74 jaunieji dizaineriai, o konkurso „Injekcija“ finalininkus „Mados infekcija“ pristatė neįprastai – susodino prie bendro pusryčių stalo.

Šiuolaikinės technologijos madoje

Šiemet finaliniame konkurso renginyje žiūrovai išvys daug itin kūrybiškai ir, svarbiausia, kokybiškai pritaikytų šiuolaikinių technologijų: tai ir 3D spausdintuvais sukurtos drabužių detalės, ir palyginti santūrius drabužius netikėtai papildantys QR kodai, ir iš stiklo pluošto audinio pagaminti aukštakulniai, ir netgi aksesuarai, kuriuos kuriant panaudota biologiškai užauginta oda, išvaizda ir struktūra panaši į gyvūninės kilmės. Įdomiausia tai, kad visas 16 konkurso finalui atrinktų kolekcijų jungia tas pats visų dizainerių gvildentas klausimas, ar mada lygu religijai.

Didžiąją dalį konkurso finalininkų sunku pavadinti visiškais mados naujokais. „Dauguma šiųmetinių finalininkų talkina Lietuvos ir užsienio dizaineriams jų mados namuose, yra dirbę mados savaičių ir festivalių užkulisiuose, patys sukūrę ir pristatę mažiausiai po vieną kolekciją, taigi jau gerai žino, kas jų laukia gruodžio 10-ąją konkurso „Injekcija“ finale“, – sako konkurso programą ir naujus mados pasaulio talentus pristačiusi festivalio „Mados infekcija“ kūrybos vadovė Sandra Straukaitė.

Dalyviai iš Lietuvos ir užsienio

Iš viso paraiškas konkursui šiemet pateikė 74 jaunieji dizaineriai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos. Konkurso finalo žiūrovai pamatys 14 Lietuvos jaunųjų kūrėjų ir jų duetų bei 2 svečių iš užsienio – Latvijos ir Rusijos – kolekcijas. Dalyvauti „Injekcijos“ finale buvo atrinkti dizaineriai: Akvilė Jančauskaitė, Ana Romanova ir Dovilė Cibulskaitė, Egidijus Učkuronis, Gintarė Salemonaitė, Greta Vitkauskaitė, Jurgita Žaromskytė, Justina Snøw, Karolina Fomičiova Fomi, Kristina Rutkauskaitė, Kristina Sviderskaitė, Liucija Domkutė, Monika Ženytė ir Fausta Povilonytė, Ugnė Martinaitytė, Vitalija Malyško, Artis Štamgūts (Latvija) ir Tatsiana Grakova (Rusija).

Konkurso finalininkai po penkis savo kolekcijų modelius gruodžio 10 dieną 19.30 val. pristatys „Injekcijos“ finale Nacionalinėje dailės galerijoje. Po jo komisija išrinks nugalėtojus, šiems atsivers tiesus kelias į 2014 metų pavasarį vyksiančią „Mados infekciją“.

Speciali scenografija ir erdvės pokyčiai

„Kiekvienais metais stengiamės savo žiūrovus pamaloninti ne tik įdomia programa, bet ir prie renginio erdvės priderinta scenografija. Net jei renginio vieta lieka ta pati, stengiamės į erdvę pažvelgti naujai – ją ir renginio nuotaiką būtina kaskart keisti. Jau buvo itin neįprasta erdvė ir podiumas „Kablyje“, buvo podiumas su pjuvenomis. Šiemet „Injekcijos“ podiumas bus dar ilgesnis negu per pastarąją „Mados infekciją“ Šiuolaikinio meno centre. Taigi žiūrovai turės progą iš arti ir įdėmiai apžiūrėti kiekvieną modelį“, – intriguoja S. Straukaitė.

Atrasti garsūs mados vardai

„Injekcija“ – 2008 metais užgimęs naujų mados pasaulio talentų paieškos konkursas. Per šešerius gyvavimo metus jis yra sulaukęs beveik 230 jaunųjų dizainerių paraiškų, atrinkęs daugiau kaip 50 finalininkų ir atradęs dabar jau žinomus dizainerius: Ievą Daugirdaitę, Dianą Paukštytę, Eglę Žiemytę, Mildą Čergelytę, „Tribe“, kūrybinį susivienijimą „labàdienà“, Dianą Kuzmickaitę ir Aušrą Urbanavičiūtę, Mariją Popadničenko, Dainių Bendiką ir Beną Staškauską bei daugelį kitų.

Bilietus į „Injekcijos“ finalą jau galima įsigyti, jais prekiauja „Bilietai.lt“ http://www.bilietai.lt/lt/event/18644.

Nuotraukos Evaldo Stakėno

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: