Pradinis / Kūrybos podiumas / Interjerines lėles kurianti Ieva Malinauskienė: „Kūryboje suradau gyvenimo balansą“

Interjerines lėles kurianti Ieva Malinauskienė: „Kūryboje suradau gyvenimo balansą“

Stebint Ievą Malinauskienę iš šono, jos gyvenimas atrodo lyg rami upės tėkmė. Jos kasdienybėje harmoningai dera mėgstamas darbas su vaikais ir kūrybinė veikla. Moteris atvira: „Labai ilgai ieškojau šios akimirkos, kurioje jausčiau stabilumą, laisvę kurti ir itin daug įkvėpimo teikiantį klientų palaikymą.“ „MiniMe Interior Dolls“ įkūrėja sutiko pasidalyti savo istorija, nes tiki, kad kažkas perskaitęs galbūt irgi ras nusiraminimą savo veikloje ir išmoks tuo mėgautis.

„MiniMe Interior Dolls“ įkūrėja Ieva Malinauskienė

Keramikos studijas baigusi ir visada arti šio amato buvusi moteris labai ilgai ieškojo savęs. „Iš prigimties esu estetė, todėl molis ir suteptos rankos vis sukeldavo pasvarstymų, ar tikrai tinkamai pasirinkau profesiją. Kirbanti abejonė skatino ieškoti ir viena stotelė – itin daug kruopštumo reikalaujantis darbas „Swarovski“ įmonėje – leido pajusti, kad gyvenimas susidėliojo į savo vietas. Dirbdama šioje pasaulinėje įmonėje, išmokau kiekvieną užduotį atlikti preciziškai, daug dalykų numatyti į priekį, nes klaidos kaina itin didelė. Šios patirtys dabar padeda kuriant interjerines lėles ir minkštus apsikabinimų žaislus“, – pasakoja pašnekovė.

Pasikeitus šalies ekonomikos situacijai, „Swarovski“ veiklą iškėlė iš Lietuvos ir po motinystės atostogų Ieva pasirinko darbą darželyje. Joje jau dvylika metų veda keramikos dirbtuves. „Dabar atsidūrus tokioje situacijoje turbūt būtų populiaru kurti verslą, tačiau man to visai nereikėjo. Netekusi be galo mėgstamo darbo, ieškojau stabilumo, nes jutau tuštumą – buvo tikrai labai gaila“, – atvirauja Ieva. Sugrįžusi prie molio ir darbo su mažais vaikais, ji jautėsi gerai, tačiau iki pilnatvės kažko trūko.

Interjerinės lėlės „MiniMe Interior Dolls“ kelyje atsirado visiškai atsitiktinai, tiesiog ieškant idėjų ir įkvėpimo internete. „Norėjau papuošti savo namus. Mokėjau siūti, tad ieškojau idėjų, ką galėčiau pasigaminti. Pamačiusi interjerines lėles, negalėjau jų pamiršti. Sūnaus paskatinta sukurti ne žaidimų lėlę, o berniuką jam, labai greitai ėmiausi šios užduoties“, – prisimena kūrėja.

Pirmosios lėlės, kažkuo panašios į sūnų, gamyba buvo kupina iššūkių, bet tai taip įtraukė, kad nuo tos akimirkos Ieva nebegali be lėlių išgyventi nė dienos. Vos pramerkusi akis, prieš darbus, moteris skuba ne kavos ar į dušą, o bent dešimt minučių prisiliesti prie kuriamos lėlytės: numegzti kepuraitės, šalikėlio, bent pašukuoti plaukų.

Trečius kūrybinės veiklos metus skaičiuojanti Ieva vis dažniau išgirsta klausimą, ar neplanuoja interjerinių lėlių bei žaislų kūrimo imtis kaip pagrindinės veiklos ir palikti darbą darželyje. Ji į šį klausimą sau jau atsakė: „Dabar yra geriausias mano laikas. Veiklos, iš kurių susideda mano kasdienybė, mane augina kaip asmenybę, suteikia bendravimo ir kūrybos balansą. Nenoriu įsprausti savęs į rėmus ir mėgstamoje veikloje ieškoti efektyvumo. Negaliu pagaminti lėlės nei per dieną, nei per dvi, idėjoms subrandinti reikia laiko. Kiekvienos lėlytės netgi veidas skiriasi. Jame galima įžvelgti įsimylėjimą, šelmiškumą, akyse matyti svajones. Tai neracionalu, ieškojimuose galiu užsisukti labai ilgai, važinėtis po miestą ir rinkti tikslius vizijoje matytus aksesuarus, audinius. Tai ir yra didžiausias kūrybos grožis. Man tai yra meditacija. Pradėjusi skaičiuoti pelningumą viso to netekčiau ir imčiau jausti stresą.“

Pašnekovės manymu, kiekvienas žmogus turi užmegzti dialogą su savimi, įsivertinti stiprybes. „Vieni yra puikūs verslininkai, moka iš kiekvieno savo darbo uždirbti, tai apskaičiuoti. Aš esu kūrėja ir, suteikusi sau galimybę žaisti formomis, tekstūromis, ieškodama kuriamų lėlyčių charakterių, suradau laimę, gyvenimo balansą. Tai meditacija, sklidina geriausios energijos. Net po sunkios dienos, vos prisilietusi prie savo hobio, jaučiu, kaip mane užplūsta šiluma“, – kalba Ieva.

Lapės ir zuikiai moters veikloje atsirado kaip atsvara lėlėms. Juk lėlės – interjero detalės, kuriomis džiaugiamės per atstumą, o vaikams vis norisi kažką priglausti. Apsikabinimų žaislai padeda mažyliams susikaupti, nusiraminti, tai vaikystės paslapčių saugotojai. Lapės dažniausiai siuvamos margos, lyg spalvotų pirmųjų gyvenimo metų simbolis. O veliūriniai zuikučiai itin malonūs liesti ir juos itin pamėgo kūdikiams dovanų ieškantys klientai.

Nuostabaus prekių ženklo įkūrėja teigia, kad dabar nuoširdžiai norėtų sustabdyti akimirką, nes turi viską, apie ką kada nors galėjo svajoti: užsakymų keliems mėnesiams į priekį, tūkstančius idėjų galvoje, kurias nekantrauja įgyvendinti, malonų darbą su vaikais, galimybę prisidėti prie jų tobulėjimo ir visose veiklose palaikančią šeimą. „Gal tik valandų paroje galėtų būti daugiau“, – baigdama pokalbį ištaria Ieva, nes taip norisi daugiau laiko skirti artimiesiems.

Daugiau kūrėjos darbų – www.interiordolls.lt

„Lietuvės“ redakcija

Fotografė Akvilė Razauskienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top