Pradinis / Renginiai, pramogos / Internete plinta raginimas padėti gamtai – prisijungė ir žinomi žmonės

Internete plinta raginimas padėti gamtai – prisijungė ir žinomi žmonės

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose plinta raginimas padėti gamtai – priskinti lubinų puokštę ir padovanoti brangiam žmogui. Tokia pilietiška iniciatyva kilo tada, kai gamtosaugininkai vis garsiau ėmė skelbti, kad nuostabiai žydintis, ryškiaspalvis, gausialapis augalas iš tiesų yra kitai augmenijai žalą darantis ir ją užgožiantis kenkėjas.

„Lubinas žmonių sveikatai neigiamos įtakos nedaro, tačiau šis tikrai mielas ir gražus „atėjūnas“ iš tiesų yra invazinė rūšis ir kenkia vietiniams augalams. Todėl, jiems pražydus, gamtininkai duoda patarimų, kaip galime „nekaltai“ atrodančius gražuolius naikinti. Vienas iš būdų – lubinus nuskinti ir pasipuošti namus, darbovietę ar savo asmeninę šventę“, – sakė švenčių planuotoja Inga Budrienė.

Į vienos dienos mokymus pradedančias dekoratores pakvietusi kaunietė pademonstravo ne tik kaip padaryti paslaugą augmenijai, bet ir kaip sukurti užburiančią šventės atmosferą – tūkstančiai lubinų restorano „Briedžių medžioklė“ pokylių salėje tapo kabančių dekoracijų, puokščių, fotosienelės dalimi.  „Žmonėms atrodo, kad tai yra gražus augalas, ir jie nelabai supranta, kodėl jį reikia naikinti. Teko atsakinėti ne į vieną komentarą, paaiškinti, jog kiekvienas, iš tiesų besirūpinantis gamta, bent kartą per sezoną privalėtų priskinti bent vieną lubinų puokštę“, – pasakojo I. Budrienė.

Mokymų praktinei daliai vadovavusi floristė Rita Bagdzevičiūtė sakė, jog mokslininkai jau ne vienus metus žmonių prašo savo valdomoje žemėje neauginti lubinų, nes jie labai greitai plinta ir padaro gamtai didžiulę žalą. „Pagrindinė kovos su lubinais priemonė – jų iškasimas. Šis augalas turi gana ilgas šaknis ir yra ganėtinai gajus, be to, yra problema, kad gyventojams jis patinka“, – su šypsena kalbėjo pašnekovė.

Jos teigimu, lubinai mažiau plistų ir tuo atveju, jei žmonės suprastų, kad juos nuskindami padaro itin gerą darbą. „Todėl vienas iš pasiūlymų, kaip naikinti lubinus, yra priskinti jų puokštę ir padovanoti sau brangiam žmogui. Ir gamta atsikvėps, ir kažką tikrai nudžiuginsime“, – patikino R. Bagdzevičiūtė.

„Varna Studios“ nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top