Pradinis / Aktualijos / Įsibėgėja projektas „Pažink valstybę“: 60 mokinių darbų Lietuvai

Įsibėgėja projektas „Pažink valstybę“: 60 mokinių darbų Lietuvai

Rugsėjo mėnesį Valstybės pažinimo centre prasidėjęs projektas „Pažink valstybę“ sujungė šešiasdešimt visos Lietuvos mokyklų, o į projekto veiklas įsitraukė daugiau nei pusantro tūkstančio dalyvių. Pirmojo projekto etapo metu susipažinę su probleminio mokymo galimybėmis, antrajame veiklų etape mokytojai drauge su mokiniais diskutavo apie jiems aktualiausias problemas, išsikėlė galimus sprendimo būdus ir ėmėsi juos įgyvendinti.

Bendradarbiaudami su viešojo sektoriaus institucijų atstovais, projekto dalyviai gilino žinias apie valstybės valdymą, valdžios institucijų funkcijas ir ieškojo optimalių būdų išspręsti vietos bendruomenei, miesto ar net visos valstybės gyventojams reikšmingas problemas. Pavyzdžiui, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokiniai nusprendė imtis iniciatyvos ir praskaidrinti miestelio senjorų laisvalaikį, kviesdami juos į pačių vedamus kompiuterinio raštingumo kursus. Vilniaus „Juventos“ gimnazijos komanda, bendradarbiaudama su seniūnijos ir vietos bendruomenės atstovais, ėmėsi kultūrinio projekto – „Naujininkų kultūros renovacijos“, įtrauksiančios vietos gyventojus į aktyvesnę visuomeninę ir kultūrinę veiklą. O Šalčininkų rajono Pabarės pagrindinės mokyklos mokiniai rinko informaciją ir aiškinosi, kodėl susiduriama su viešojoje erdvėje plačiai aptariamu kainų augimu. Aktyviu dalyvavimu svarstant viešuosius valstybės reikalus siekiama skatinti mokinių pilietinį aktyvumą, ugdyti jų kritinį mąstymą. Nuolat pildomą projekto dalyvių pasiekimų sąrašą galite rasti Valstybės pažinimo centro interneto svetainėje.

Paskutiniame projekto etape komandos lankysis LR Vyriausybėje ir už pasirinktos tematikos veiklą atsakingose vykdomosios valdžios institucijose. Susitikimų metu bus diskutuojama apie projekto metu iškilusius iššūkius, jų sprendimo būdus, patarimais dalysis atitinkamų sričių ekspertai. Gruodžio mėnesį planuojamas baigiamasis projekto renginys ir komandų pasiektų rezultatų vertinimas.

Projektą „Pažink valstybę“ organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Valstybės pažinimo centras.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: