Pradinis / Aktualijos / Išskirtinis JAV dėmesys – Baltijos ir Šiaurės šalių saugumui

Išskirtinis JAV dėmesys – Baltijos ir Šiaurės šalių saugumui

5271959f3bf9adf0cab9ddee0a0ba1b4

John Kerry

Šeštadienis, rugsėjo 7 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Valstybės Sekretoriumi Johnu Kerry ir aptarė dvišalius santykius, Šiaurės ir Baltijos šalių regiono saugumo klausimus ir tarptautines aktualijas.

Pasak Prezidentės, praeitą savaitę susitikime Vašingtone su JAV Prezidentu Baracku Obama buvo pradėtas naujas Baltijos šalių ir JAV strateginio bendradarbiavimo etapas, apimantis ypač svarbius saugumo ir gynybos klausimus, taip pat energetinio, kibernetinio ir ekonominio bendradarbiavimo aktualijas. Prezidentės teigimu, tai reiškia dar didesnį JAV dėmesį regionui ir Lietuvai bei didesnes saugumo garantijas žmonėms.

„JAV buvo ir yra svarbiausia Lietuvos partnerė ir sąjungininkė užtikrinant regiono saugumą. Lietuvos ir Baltijos šalių kaimynystėje didėja kariuomenės ir ginkluotės skaičius, vykdomi intensyvūs kariniai mokymai. Todėl NATO pratybos ir realus buvimas regione yra ypač svarbūs. Viso Šiaurės ir Baltijos šalių regiono saugumas yra bendras Lietuvos ir JAV interesas”, – sako Prezidentė.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV Prezidentų pasirašytoje politinėje deklaracijoje pabrėžiama, kad JAV tvirtia palaiko Balstijos šalių nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą. Taip pat konstatuojama, kad JAV ir ir Europos saugumas yra neatsiejami.

Mūsų šalių bendradarbiavimas NATO, pasak Prezidentės, yra kaip niekada intensyvus. Jau šį rudenį pagal NATO kolektyvinės gynybos vyks didelio masto pratybose „Steadfast Jazz”. Su JAV parama įsteigtas Branduolinio saugumo centras Medininkuose. JAV prisidėjo, kad Vilniuje atidarytas Energetinio saugumo centras būtų akredituotas kaip NATO kompetencijos centras.

Susitikime su J. Kerry taip pat aptarti energetinio, kibernetinio saugumo klausimai, santykiai su Rytų partnerystės šalimis ir Rusija, ekonominis bendradarbiavimas ir Europos Sąjungos derybos su JAV dėl Transatlantinės prekybos sutarties.

Parengė Dovilė Dildaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top