Pradinis / Lietuviai svetur / Įvertinta JAV lietuvių medikų parama Lietuvos skausmo medicinai

Įvertinta JAV lietuvių medikų parama Lietuvos skausmo medicinai

2019 m. spalio 11 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose vyko konferencija, skirta pirmosios Skausmo klinikos Lietuvoje 25-mečiui. Joje dalyvavo dr. Jonas Prunskis su žmona dr. Terri Dallas-Prunskis – 1992 m. jų įkurtas Ilinojaus skausmo institutas (Illinois Pain Institute, IPI) yra ilgiausiai Čikagoje ir jos apylinkėse dirbanti intervencinio skausmo gydymo įstaiga. Abu medikai prisideda prie skausmo klinikų vystymo Lietuvoje. Konferencijos metu dr. Jonui ir Terri Prunskiams buvo įteikti LR sveikatos apsaugos ministerijos padėkos raštai už pagalbą skausmo medicinai, už suteiktas žinias ir mokymus. Skausmo klinikos darbuotojams ir rėmėjams 25-mečio proga sveikinimą atsiuntė LR Seimo narys dr. Antanas Vinkus, konferencijoje dalyvavo prof. Vytautas Landsbergis.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Skausmo medicinos centro kolektyvas su svečiais iš JAV Terri ir Jonu Prunskiu, iš kairės į dešinę: Alfredas Vaitkus, Ernesta Ringailaitė-Šeputienė, Audrė Tylienė, Leonora Andrijauskienė, Terri Prunskis, Jonas Prunskis, Alina Gredziuška, Lina Kamsiukienė, Aušra Valaitienė

Pirmoji skausmo klinika Lietuvoje pradėjo veikti prieš 25 metus Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro sudėtyje. Tai kartu ir specializuotų skausmo medicinos paslaugų teikimo pradžia Lietuvoje. Pradėjus nuo kelių šimtų konsultacijų pirmaisiais metais, šiuo metu skyriuje konsultuojama apie 4500 pacientų ir atliekama apie 4000 intervencinių skausmo gydymo procedūrų per metus. Per 25 metus skausmo klinikų skaičius Lietuvoje išaugo beveik iki 20-ies.  

Pažymint pirmosios Skausmo klinikos Lietuvoje 25-metį, dr. Jonas Prunskis su žmona dr. Terri nutarė padidinti jų įsteigto ir Lietuvių fonde (LF) veikiančio specialios paskirties fondo lėšas. Tuo tikslu jie skelbia „Atitikimo dovanosׅ“ lėšų telkimo vajų.  Specialios paskirties fondas „Gydytojų dr. Jono ir dr. Terri  Prunskių bei „Illinois Pain Institute“ stipendijų fondas Lietuvos gydytojams ir gydytojams rezidentams, atliekantiems skausmo gydymo procedūras“ Lietuvių fonde įsteigtas 2015 m. gegužės mėnesį. Šio fondo palūkanos naudojamos skausmo gydymui Lietuvoje ir  skausmo gydytojų tobulinimui. Nuo Fondo įsteigimo jau dviem skausmo medicinos srityje dirbantiems gydytojams buvo skirtos stipendijos jų profesiniam tobulinimuisi. Dr. J. ir T. Prunskiai kviečia prisidėti prie šio vajaus.

Aukoti (nurodant paskirtį – Dr. J. ir T. Prunskis fund_matching gift) galima internetu: 

www.lithuanianfoundation.org/donations/ (atsiskaitymo sistema „PayPal“)

Ilinojaus skausmo instituto inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: