Pradinis / Mokslas ir švietimas / Jauniesiems mokslininkams įteiktos vardinės „INFOBALT“ stipendijos

Jauniesiems mokslininkams įteiktos vardinės „INFOBALT“ stipendijos

Stipendijos-10

Asociacija „INFOBALT“ apdovanojo geriausius fizinių ir technologijų mokslų krypčių jaunųjų mokslininkų tiriamuosius darbus ir įteikė jų autoriams skirtas vardines bei skatinamąsias stipendijas. 4,5 tūkst. litų vertės vardinės stipendijos įteiktos keturiems studentams, o paskatinamosiomis 500 litų vertės stipendijomis apdovanoti trys studentai.

„Trečius metus vykstanti stipendijų teikimo iniciatyva ir neslūgstantis dalyvių susidomėjimas rodo, kad jauniesiems tyrėjams svarbus ne tik pripažinimas akademiniame pasaulyje, bet ir praktinis jų darbo rezultatų panaudojimas. Stipendijos motyvuoja ir skatina jaunuosius mokslininkus pritaikyti žinias siekiant realių rezultatų, o tyrimams rinktis aktualias temas“, – sako asociacijos „INFOBALT“ prezidentas Vytautas Vitkauskas.

Šiais metais Lietuvos mokslų akademijos organizuojamoje Jaunųjų mokslininkų konferencijoje, kurios laureatai galėjo pretenduoti į „INFOBALT” stipendijas, sulaukta 27 pretendentų darbų iš Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos bei A. Stulginskio universitetų.

„Siekiame paskatinti aktualius mokslinius tyrimus ir stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenių. Stipendijų skyrimas taip pat leidžia jauniesiems mokslininkams tobulėti ir tęsti pradėtus tyrimus, užmegzti vertingus ryšius su verslo atstovais. Tai skatina ir jaunųjų tyrėjų, ir verslo sektoriaus konkurencingumą”, – teigia Lietuvos mokslų akademijos Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus pirmininkas prof. Feliksas Ivanauskas.

Vardinės „INFOBALT“ stipendijos įteiktos Kauno technologijos universiteto studentui Martynui Ubartui už darbą „Vibracinio pjovimo įrangos ir metodų sukūrimas ir taikymas“, Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentui Mariui Kazlauskui už darbą „Apskritiminio Gaboro filtro ir vandenskyros transformacijos taikymas Glomerulų atpažinime“, Fizinių ir technologijos mokslų centro fizikos instituto studentei Aldonai Balčiūnaitei už darbą tema „Borhidrido oksidacijos tyrimas ant nanostruktūrizuoto Au-Cu katalizatoriaus, nusodinto ant titano oksido nanovamzdelių paviršiaus“ bei Vilniaus universiteto studentui Klimentui Olchenovičiui už darbą „Baltymų erdvinių struktūrų modelių vertinimas naudojant trimačių sferų Voronojaus diagramą“.

„Savo darbe siekiau išanalizuoti baltymų molekulių struktūras, panaudojant kompiuterinės geometijos metodus ir gautais tyrimo rezultatais prisidėti prie kitų mokslo sričių tyrimų programinės įrangos pavidalu“, – pasakoja „INFOBALT“ vardinės stipendijos laureatas K. Olchenovičius.

Pasak K. Olchenovičiaus, „INFOBALT“ stipendija jam atvers galimybę užmegzti svarbius kontaktus versle ir toliau tęsti pradėtus tyrimus.

Paskatinamosiomis stipendijomis įvertinti Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentas Mindaugas Skujys bei Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto studentai Vytautė Pilipauskaitė ir Aurimas Rapečka.

Nugalėtojus apdovanojimų ceremonijoje sveikino asociacija „INFOBALT“, Lietuvos mokslų akademija bei premjeras A. Butkevičius.

Virginijos Valuckienės nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: