Pradinis / Renginiai, pramogos / Jaunųjų muzikantų parama sergantiems vaikams

Jaunųjų muzikantų parama sergantiems vaikams

Pavasario vėjai į sostinės širdį atpučia gerumo dvasią – kovo 27 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks labdaringas koncertas „Dedikacija Maestro“, skirtas pasaulinio garso violončelininkui, muzikos humanistui ir dirigentui Mstislavui Rostropovičiui (1927−2007 m.) atminti. Koncerto sumanytojai ir atlikėjai – profesoriaus Donato Katkaus diriguojamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir jaunieji šalies muzikos talentai, globojami maestro įkurto fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“. Visos per koncertą surinktos lėšos bus skirtos Vaikų ligoninės paramos fondui.

Išliekantis ryšys su Lietuva – fondo veikla

Kovo 27 diena koncertui pasirinkta neatsitiktinai. Legendinis pasaulyje garsus violončelininkas ir neeilinė asmenybė gimė 1927 m. kovo 27 dieną Baku mieste, Azerbaidžane. Su Lietuva ir jos muzikinio, kultūrinio pasaulio atstovais maestro daugybę metų siejo itin šiltas ryšys: M. Rostropovičius Lietuvoje turėjo draugų, mielai atvykdavo koncertuoti, o 2003 m. įkūrė labdaros ir paramos fondą „Pagalba Lietuvos vaikams“. Fondas sėkmingai veikia iki šiol ir skiria paramą muzikai, mokslams ir sportui gabiems vaikams ugdyti, remia pedagogus. Viena iš fondo veiklos sričių – parama Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale, gydomiems vaikams. Per visą M. Rostropovičiaus fondo gyvavimą medicinos sričiai skiriama parama tekdavo būtent Vaikų ligoninei.

„Šis koncertas labai ypatingas ir jautrus dėl pačių vaikų įsitraukimo. Grodami koncerte gabumais likimo apdovanoti vaikai ištiesia pagalbos ranką likimo nuskriaustiems, sergantiems vaikams, − sakė fondo valdybos pirmininkė Rasa Kubilienė. – Vaikai padeda vieni kitiems, ir aš labai džiaugiuosi, kad šie geri darbai yra daromi labai daug prie Lietuvos vaikų gerovės prisidėjusio Mstislavo Rostropovičiaus vardu, minint jo gimimo metines. Šiemet maestro būtų sukakę 88 metai.“

Vaikai gros dėl vaikų

Šv. Kotrynos bažnyčios scenoje pasirodys šeši fondo globotiniai, lydimi visada jaunatviško Šv. Kristoforo kamerinio orkestro. Agnė Gečaitė ir Ugnė Liepa Žuklytė džiugins smuiko melodijomis, Elžbieta Dvarionaitė ir Ignas Maknickas pakerės fortepijono garsais, Eglė Bartkevičiūtė demonstruos akordeono galimybes, o Rapolas Bartulis muzikinius komplimentus žarstys klarnetu. Jaunieji muzikai drauge su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru atliks W. A. Mozarto, H. Wieniawski, R. Wagnerio, R. Galliano ir kitas kompozicijas.

„Labai simboliška ir gražu, jog muzikanto, dirigento, žmogaus teisių gynėjo bei filantropo Mstislavo Rostropovičiaus atminimas pagerbiamas tokiu būdu – puoselėjant vertybes, kurioms jis skyrė visą savo gyvenimą“, – apie kartu su labdaros ir paramos fondu „Pagalba Lietuvos vaikams“ rengiamą pasirodymą kalbėjo orkestro dirigentas ir meno vadovas D. Katkus.

Paaukotos lėšos padės gerinti medicinos paslaugas

Vaikų ligoninės paramos fondo direktorė Olga Zimanaitė pabrėžė, jog sergantys vaikai – ne tik valstybės, bet ir mūsų visų rūpestis: „Jei žinosime, kad susirgusius mūsų vaikus gydys bei slaugys aukščiausios kvalifikacijos specialistai, kad prireikus jie gaus visą reikalingą pagalbą Lietuvoje, kad net susirgę itin sudėtinga, reta liga bus laiku pastebėti, išgydyti, jausimės gerokai saugiau ir ramiau. Juk nuo sunkios, retos ligos nėra apsaugotas joks vaikas. Ir kuo ligoninė bus geriau pasirengusi padėti, tuo veiksmingesnis bus gydymas, tuo lengvesnė bus jo eiga.“

Vaikų ligoninės paramos fondas padeda ligoninei gerinti teikiamą medicinos pagalbą, prisideda prie ligoninės aprūpinimo šiuolaikinėmis slaugą palengvinančiomis priemonėmis bei nauja, tausojančiosioms operacijoms atlikti skirta medicinos aparatūra. Taip pat fondas skatina gydytojų ir slaugytojų kvalifikacijos kėlimą, padeda įgyti reikalingų žinių užsienio klinikose tam, kad sunkios vaikų ligos būtų diagnozuotos bei gydomos kuo veiksmingiau. Per metus Vaikų ligoninės stacionare gydoma apie 30 tūkst. pacientų, suteikiama per 235 tūkst. ambulatorinių paslaugų. Ligoninėje gydomi pacientai iš visos Lietuvos.

„Kadaise Mstislavo Rostropovičiaus ištarti žodžiai tapo jo vardu veikiančio fondo kredo. Jie skamba taip: „Galbūt po vieną galime nuveikti ne tiek daug, tačiau suvienytos mūsų pastangos gali pakeisti pasaulį. Darbo užteks visiems, ir veikti privalome nedelsdami!“ – maestro citavo R. Kubilienė. – Tikiuosi, kad Lietuvoje nuolat daugėja šiam kredo prijaučiančių ir juo gyvenančių, jo įkvėptų veikti žmonių.“

Tad pasižymėkime savo kalendoriuje gerumo dieną – kovo 27 d., jau šį penktadienį, ir prisidėkime prie gerų darbų ir muzikos kuriamo grožio bei teikiamos vilties. Lai muzika gydo.

Koncertas vyks 2015 m. kovo 27 d. 19.00 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus g. 30, Vilniuje.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: