Pradinis / Sportas / Jaunųjų sportininkų pasiekimai Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos pirmenybėse

Jaunųjų sportininkų pasiekimai Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos pirmenybėse

Jogailė Petrokaitė (Alfredo Pliadžio nuotr.)Ketvirtadienį Alytuje prasidėjo Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos pirmenybės. Pirmą varžybų dieną rungėsi beveik visi sportininkai, kurie šalies garbę gins pasaulio jaunimo čempionate Judžine (JAV).

Vaikinų 110 m barjerinio bėgimo rungtyje (barjerų aukštis 0,99 m) buvo pagerinti Lietuvos 18-mečių bei 19-mečių rekordai. Vilnietis Rapolas Saulius atrankos bėgimo rungtyje distanciją įveikė per 14,13 sek., o finale bėgo dar greičiau – per 13,99 sek. R. Sauliui taip pat pavyko įvykdyti pasaulio jaunimo čempionato normatyvą.

Alytuje užfiksuotas ir vienas geriausias sezono rezultatas Lietuvoje: merginų šuolių į tolį rungtyje Jogailė Petrokaitė nušoko 6,33 m ir pagerino asmeninį rekordą.

„Varžybos nebuvo idealios. Truputį „paleidau“ koją, ir tai kainavo 10–15 centimetrų. Planavome gerą rezultatą pasiekti greitai, nes penktadienį išvykstame į Vokietiją. Šiaip varžybas vertinu gerai, tai yra šiokia tokia paskata prieš pasaulio jaunimo čempionatą Judžine, jaučiuosi drąsiau, – pasakojo J. Petrokaitė. – Pirmoje sezono pusėje mano rezultatai nebuvo puikūs, LLAF taurės varžybose šokau 6,17 m, Taline Europos komandiniame čempionate taip pat nelabai pasisekė. Turėjau problemų dėl įsibėgėjimo. Manau, antra sezono dalis bus geresnė.“

Siekdama kuo greičiau pasiekti gerą rezultatą į sektorių ėjo ir ieties metikė Simona Dobilaitė. Lengvaatletė įrankį numetė 51,48 m ir artimiausią konkurentę aplenkė beveik septyniais metrais.

„Iškovoti pergalę nebuvo sunku. Pirmi trys metimai buvo techniškai blogai atlikti, todėl neskrido, o ketvirtu bandymu pavyko numesti 51 metrą. Pergalė Lietuvoje nėra labai svarbi, norisi užimti geresnę vietą pasaulyje. Gali būti Lietuvoje pirma, o pasaulio čempionate – paskutinė“, – sakė S. Dobilaitė.

Būriui jaunimo grupės sportininkų, tarp jų ir S. Dobilaitei, pasiruošimą sezonui kiek trikdė abitūros egzaminai. „Laikydama egzaminus patyriau truputį įtampos, nes reikėjo iki nakties mokytis, jaučiausi psichologiškai ir kartu fiziškai silpna.“

Pergales Alytuje skynė ir jaunių grupės sportininkai, gegužę kovoję jaunimo olimpinių žaidynių atrankos varžybose Baku (Azerbaidžanas). 400 m bėgimo rungtyse greičiausi buvo Erika Krūminaitė ir Benediktas Mickus, o 100 m rungtyje laimėjo Gediminas Truskauskas.

„Tikėjau, jog galiu iškovoti pergalę rungtyniaudamas su vyresniais. Pagerinau asmeninį rekordą, prieš tai jis buvo 10,97 sek. Lietuvos jaunimo pirmenybėse dar bėgsiu ir 200 metrų, bet kol kas pagrindine rungtimi laikau 100 metrų distanciją. Tikiuosi dar kartą pagerinti asmeninį rekordą. Šiandien pasiektas laikas tenkina, atrodo, jog viską padariau geriausiai, kaip galėjau, – teigė G. Truskauskas. – Jau dabar ruošiuosi kitam sezonui, kitąmet Kolumbijoje vyks jaunių žaidynės. Kad įvykdyčiau normatyvą, dar reikia tobulėti.“

Sprinteris atrankoje į jaunimo olimpiadą užėmė 9 vietą ir buvo vienas komandos lyderių, tačiau į Nandzingą nevyks: 200 m rungtyje kelialapius iškovojo vos du Europos sportininkai. O Alytuje triumfavusiam B. Mickui varžybos Lietuvos pirmenybėse buvo vienas iš pasiruošimo jaunimo olimpinėms žaidynėms etapų. „Atvažiavome į stovyklą Alytuje, kuri truks dvi savaites. Tada dar bus stovykla Tauragėje ir likus maždaug dviem savaitėms iki jaunimo olimpinių žaidynių išvyksime į Kiniją. Stovykla Alytuje yra tiek poilsinė, tiek darbinė, tad jaučiuosi atsipalaidavęs. Ar pergalė Lietuvoje man svarbi? Žinoma, aš esu jaunių grupėje, o laimėjau jaunimo varžybas. Kitą savaitę Vilniuje jaunių pirmenybėse taip pat bėgsiu 400 metrų“, – sakė trenerio Mindaugo Krakio auklėtinis.

Pergales Lietuvos jaunimo pirmenybėse iškovojo ir kiti favoritais laikyti sportininkai: Gintarė Nesteckytė laimėjo šuolių į aukštį rungtį (175 cm), seserys Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės drauge finišavo 10 000 m sportinio ėjimo varžybose (Živilė buvo 0,35 sek. greitesnė), Julius Malotkinas rutulį nustūmė 18 metrų ir kitus varžovus aplenkė bent metru, o disko metikas Domantas Poška ir ieties metikas Edis Matusevičius triumfavo savo rungtyse. Dvi pergales iškovojo jaunoji Agnė Jonkutė – ji laimėjo disko metimo ir rutulio stūmimo rungtis.

Rezultatai: http://www.lengvoji.lt/naujienos/2622.html

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos inf.
Alfredo Pliadžio nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: