Pradinis / Lietuviai svetur / JAV. Čikagos lietuviai minėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

JAV. Čikagos lietuviai minėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

Čikagoje kovo 2 d. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjimas trečią kartą surengtas Navy Pier laisvalaikio ir pramogų centro žiemos sode „Crystal Gardens“. Šia gražia proga susirinkusius lietuvius pasveikino Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Čikagoje lankydamasis su darbo vizitu.

Užauginti savo valstybę

Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis, kreipdamasis į tautiečius, kvietė visus prisidėti prie Lietuvos valstybės kūrimo: „Kaip vaiko neužtenka pagimdyti – jį dar reikia užauginti ir išauklėti, išmokyti džiaugtis laisve ir išleisti į pasaulį geru žmogumi, kuriuo galėtume didžiuotis, – taip turime užauginti ir valstybę“, – sakė jis.

Apsilankė lietuvių kilmės JAV senatorius

Šiais metais renginyje apsilankė ir lietuvių kilmės JAV senatorius Ričardas (Dikas) Durbinas (Richard (Dick) Durbin). Senatorius D. Durbinas pasakojo apie savo šeimos lietuviškas šaknis, apie tai, kaip laisvoje šalyje jo šeima galėjo realizuoti save, bet kartu kasdien kovojo ir meldėsi už Lietuvą. Pasak senatoriaus, šiandien Lietuva yra įsitvirtinusi demokratiniuose ir valstybių saugumą garantuojančiuose tarptautiniuose klubuose, todėl bet kas, kas grasins Lietuvai, sulauks atsako iš JAV.

Lietuvą ir lietuvius laišku pasveikino ir Čikagos miesto meras Rahmas Emanuelis.

Koncertinė programa

Šventėje koncertavo Giedrės Elekšytės-Kniezos vadovaujama tautinių šokių grupė „Suktinis“, solistė Agnė Giedraitytė, vaikų tautinių šokių kolektyvas „Rusnė“ (vad. Nijolė Černiauskienė) ir lietuvių operos Čikagoje choras (vad. Jūratė Grabliauskienė).

Paroda „Lietuva pašto siuntoje“

Per šventę buvo galima apžiūrėti parodą „Lietuva pašto siuntoje“. Taikant atveriamos skrynios principą, vis kitokiomis išraiškos priemonėmis (šiuolaikiškomis garso ir vaizdo technologijomis) pristatyta 10 temų, perteikiančių Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo savitumą. Kiekvienoje „pašto siuntoje“ slypi Lietuvos kultūros ir gamtos vertybės, įrašytos į UNESCO registrus ir sąrašus: Vilniaus istorinis centras, Kernavės archeologinė vietovė, Kuršių nerija, Struvės geodezinio lanko punktai, kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje, dainų ir šokių švenčių tradicija Baltijos valstybėse, Lietuvių polifoninės dainos sutartinės, Žuvinto biosferos rezervatas ir Baltijos kelio dokumentai, Radvilų archyvai ir Nesvyžiaus bibliotekos kolekcija.

Mugė, organizacijų prisistatymas

Šventės metu veikė mugė, veiklą pristatė Lietuvių fondas, Čikagos apylinkių lietuvių „Rotary“ klubas, Lietuvos vaikų globos komitetas „Saulutė“, JAV lietuvių jaunimo sąjunga; studijų galimybes – ISM Verslo ir ekonomikos universitetas, filmo „Game Changer: Lithuania’s Nonviolent Revolution“ projektą – jo kūrėja Rima Gungor.

Šiemet pirmą kartą šventėje dalyvavo ir Čikagos miesto bei apylinkių lituanistinės mokyklos.

Minėjimą rengė Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje, bendradarbiaudamas su pramogų centru Navy Pier.

ŠMM informacija
Nuotraukos A. Akulič

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: