Pradinis / Lietuviai svetur / JAV Kongrese surengta filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūra ir diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse

JAV Kongrese surengta filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūra ir diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse

Lietuvos ambasada JAV bendradarbiaudama su JAV Kongreso nariu Johnu Shimkumi, Vašingtone įsikūrusiu Komunizmo aukų memorialiniu fondu ir Jungtiniu Baltijos ir Amerikos nacionaliniu komitetu istoriniame JAV Kongreso Kapitolijaus pastate surengė filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūrą ir diskusiją apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse.

Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas sveikindamas gausiai susirinkusius renginio svečius, tarp kurių buvo JAV Kongreso nariai ir jų patarėjai, JAV administracijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai bei JAV lietuvių bendruomenės nariai, pabrėžė, kad šio vakaro tikslas atkreipti dėmesį ir išryškinti abiejų totalitarinių režimų – nacių ir sovietų, – nuo kurių nukentėjo Baltijos šalys, įvykdytus nusikaltimus.

„Mums svarbu, kad Amerikos žmonės suprastų, ką Estijos, Latvijos ir Lietuvos žmonėms teko išgyventi Sibire ir patirti nacių bei sovietų okupacijos metais savo gimtosiose šalyse, kodėl mes taip vertiname laisvę“, – pažymėjo ambasadorius Rolandas Kriščiūnas.

„Baltijos šalių žmonės yra ir visada bus dėkingi už JAV vykdytą sovietinės okupacijos nepripažinimo politiką“, – pabrėžė Lietuvos ambasadorius.

JAV Atstovų rūmų Baltijos draugų grupės vienas iš pirmininkų Johnas Shimkus renginio metu pristatė rezoliuciją, kuria siekia, kad JAV Kongresas priimtų sprendimą rugpjūčio 23-iąją paskelbti Juodojo kaspino diena, pagerbiant sovietų ir nacių režimų aukų atminimą.

Prieš filmą surengtą diskusiją moderavo Jungtinio Baltijos ir Amerikos nacionalinio komiteto vadovas Karlas Altau, diskusijoje dalyvavo JAV kongresmenas Johnas Shimkus, filmo režisierius Marius Markevičius ir Komunizmo aukų memorialinio fondo vadovas Marionas Smithas.

Filmas „Tarp pilkų debesų“ pastatytas pagal rašytojos Rūtos Šepetys to paties pavadinimo knygą. Angliška filmo versija vadinasi „Ashes in the Snow“ ir ją galima įsigyti (peržiūrėti) per „Amazon“, „Google Play“ ir kitas platformas. Bendras Lietuvos, JAV ir Jungtinės Karalystės filmas buvo filmuojamas Lietuvoje. Filmas pasakoja apie 1941 m. Kaune su šeima gyvenančią paauglę Liną ir tragišką jos likimą: ji su šeima, mama, tėčiu ir jaunesniuoju broliu ištremiama į Sibirą.

JAV gimusios rašytojos R. Šepetys knygos yra publikuojamos daugiau kaip 53 šalių ir yra išverstos į 37 kalbas. 2013 m. R. Šepetys ir filmo „Kita svajonių komanda“ kūrėjas M. Markevičius buvo apdovanoti valstybiniais apdovanojimais – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ riterio kryžiais.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: