Pradinis / Lietuviai svetur / JAV lietuviai šventiškai sutiko Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

JAV lietuviai šventiškai sutiko Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

JAV lietuvių bendruomenė iškilmingai pasitiko ir šventė modernios Lietuvos valstybės gimtadienį. Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas ir Lietuvos diplomatai dalyvavo įvairiuose JAV lietuvių organizuojamuose Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventiniuose renginiuose.

„1918 m. Nepriklausomybės Aktas, 1949 m. Minaičių laisvės deklaracija ar šiemet minimi Baltijos kelio 30-ies ir narystės NATO bei ES 15-os metų jubiliejai suteikia mums jėgų ir įkvepia pasididžiavimo mūsų tautos istorija. Švęsdami šiuos iškilius jubiliejus neužmirškite džiaugtis ir šių dienų laimėjimais. Daugelis amerikiečių nustemba, kai sužino, kad net 90-yje iš 100 geriausių pasaulyje universitetų yra Lietuvoje pagaminti lazeriai, o pasaulyje didžiausią lazerį gamina ir Lietuvos kompanija. Mūsų šalies pasiekimai biotechnologijų ir gyvybės mokslų srityse, studentų laimėjimai tarptautinėse olimpiadose, mūsų menininkų ir lietuvių kilmės architektų pasiekimai garsina mūsų šalies vardą ir leidžia su pasitikėjimu žvelgti į ateitį“, – minėjimuose Baltimorėje ir Vašingtone kalbėjo ambasadorius R. Kriščiūnas.

Baltimorėje Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventė buvo surengta vasario 15-ąją. Ji vyko Lietuvių namuose, įkurtuose 1921 metais, kuriuose veikia muziejus, įsikūrusi lietuviška – seniausia Jungtinėse Valstijose etninė biblioteka, Mažosios Lietuvos parkas ir daug kitų lietuviškų akcentų. 

Vasario 17 dieną Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimą, bendradarbiaudama su Lietuvos ambasada JAV ir Lietuvių katalikų misija, surengė Vašingtono lietuvių bendruomenė. Šiluvos Švč. Mergelės Marijos koplyčioje Nacionalinėje bazilikoje aukotos iškilmingos šv. Mišios, kurias atnašavo Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas užsienio lietuviams prelatas Edmundas Putrimas.  

Šventėje dalyvavo JAV lietuvių bendruomenės vykdomoji pirmininkė Austėja Sruoga, buvo surengti Lietuvių mokyklos Vašingtone ir Kristijono Donelaičio lituanistinės mokyklos mokinių koncertai. 

Lietuvos diplomatai vasario 16 d. dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiuose Ročesterio mieste ir Lietuvių mokykloje Vašingtone. Mokyklos mokinius ir kolektyvą sveikino ambasados patarėjas Kęstutis Vaškelevičius. O ambasados II sekretorius Tadas Kubilius pasveikino Edvardo Gervicko lituanistinės mokyklos Ročesteryje bendruomenę Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga, padėkojo už lietuviškų tradicijų puoselėjimą, padovanojo lietuvių kalbos besimokantiems vaikams ir suaugusiesiems lietuviškų knygų. Vasario 16-osios proga surengtame iškilmingame minėjime dalyvavo Lietuvos garbės konsulas Niujorko valstijoje Rimas Antanas Česonis, JAV lietuvių bendruomenės atstovai iš Niujorko, koncertavo vyrų vokalinis ansamblis iš Los Andželo „Tolimi Aidai“.

Visos lietuvių bendruomenės Jungtinėse Amerikos Valstijose rengė daugybę Vasario 16-ajai skirtų šventinių renginių įvairiuose mietuose ir vietovėse, kur gyvena lietuvių. 

Lietuvos Respublikos ambasados JAV informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: