Pradinis / Lietuviai svetur / DIDŽIOJI BRITANIJA. Jei nori būti verslininkė, tai būk!

DIDŽIOJI BRITANIJA. Jei nori būti verslininkė, tai būk!

Irena FSB1

Irena Oliver – verslininkė, uždirbanti daugiau nei 50 000 litų per mėnesį. Ir dar dirbdama malonų ir skaniai kvepiantį darbą…

Ar Jums tai atrodo daug? Mums tai pasirodė milžiniška suma. Tad nekantriai išklausinėjome Irenos, iš ko susikurti tokį verslą, kuris reikalauja beveik nulinių investicijų, o atneša tokį didžiulį pelną. Dalinamės ir su Jumis šia informacija. Gal jau kitą mėnesį būsime verslininkėmis ir mes?!

Irena, kodėl jau 10 metų savo namais vadinate Angliją?

Gyvendama Lietuvoje dirbau Lietuvos valstybinėje draudimo inspekcijoje. Visa mūsų šeima išsibarsčiusi, tačiau galiu pasidžiaugti, kad ryšys vis tiek išliko labai stiprus. Brolis gyvena Australijoje, sesė – Jungtinėse Amerikos Valstijose, o man likimas lėmė gyventi Anglijoje, nes čia sutikau savo vyrą ir ištekėjau. Didžiausių sunkumų pradžioje man kėlė kalbos nemokėjimas. Aš esu iš tos kartos, kuri puikiai kalba rusiškai ir sunkiai bendrauja anglų kalba.

Ar daug darbų  išbandėte?

Fabrikai ir viešbučiai man nepatiko, o sunkaus fizinio darbo aš dirbti ir negalėjau. Apskritai, jei nesi maksimalistas, tai gyventi Anglijoje labai gerai: dirbi monotonišką darbą, gauni pakankamą algą (jei ji nesiekia šalies vidurkio, gali tikėtis pašalpų). Minimumas – garantuotas. Mano karjera prasidėjo ir baigėsi privataus zoologijos sodo kavinėje, kurioje ir sumuštinius gaminau, ir omletus kepiau, ir grindis bei stalus valiau. Uždribdavau vos 250 svarų sterlingų per mėnesį. Žinojau, kad taip bus tik laikinai, nes po darbo skubėdavau į koledžą, kuriame mokiausi anglų kalbos. Aš visada siekiau gyventi geriau. Vyras pradžioje manęs nelabai suprato ir sakė: kurk verslą, bet savo lėšas į tai investuok! Pasižadėjau, kad kas benutiktų, pasieksiu savo užsibrėžto tikslo, nes kas mūsų nesužlugdo, padaro mus stipresnius!

Kas gi padėjo siekius paversti realybe?

„FM Group“ kvepiantis verslas tapo mano raktu į sėkmę. Su daugiapakope rinkodara susipažinau dar Lietuvoje. Sėmiausi patirties iš tokių tinklinės rinkodaros žvaigždžių kaip Inga Krukauskienė, Sandrija Kudirkaitė, Ata Mamedov, vėliau teko garbė susipažinti su Randy Gage. Neidealus anglų kalbos mokėjimas netrukdė užsiimti šiuo verslu, nes jis visomis kalbomis kvepia vienodai. Be to, kvepalų kaina – tiesiog nuostabi.

Daugeliui kiek utopiškai atrodo galimybė užsidirbti 120 000 svarų sterlingų per metus platinant kvepalus…

Daugiapakopės rinkodaros pagrindinis privalumas yra tas, kad čia galima sukurti savo verslą be didelių investicijų. Jei išmokstame šio verslo, ir išmokome kitus, mes galime sukurti grupes, kurių apyvarta gali būti 10, 100 ar 1000 kartų didesnė nei mes patys vieni sugebėtume parduoti ar suvartoti. Susipažinusi su žmonėmis, kurie nori daugiau iš gyvenimo nei minimalus atlyginimas, ir padėjusi jiems įsitvirtinti „FM Group“ bei juos mokydama, aš ir subūriau komandą, kuri šiandien yra 30 000 žmonių 50-tyje pasaulio šalių. Džiaugiuosi, kad net 30 mano komandos narių vairuoja „FM Group“ dovanotus „Mercedes-Benz“ automobilius. Yra daug skirtingų mokymų, kaip parduoti ir kurti verslą, bet, žinoma, mes patys esame geriausi klientai. Jei patys sutaupome daug pinigų naudodami aukštos kokybės produktus kiekvieną mėnesį, tai, žinoma, rekomenduosime juos ir kitiems. Iš kitų daugiapakopės rinkodaros įmonių „FM Group“ išsiskiria tuo, kad jos konsultantams tenka aiškinti, kaip gali būti tokia aukšta kokybė už tokią gerą kainą. Būtent taip kiekvienas „FM Group“ narys gali suburti nuolatinių klientų ratą tiesiog rekomenduodamas produktus, kuriuos naudoja pats, savo šeimai, draugams, bendradarbiams ir pažįstamiems.

Minėjote, kad kiekvienas „FM Group“ konsultantas yra verslininkas. Gal galit paaiškinti, kaip tai įmanoma?

Kievienas „FM Group“ konsultantas yra individualia veikla besiverčiantis ir savo verslą kuriantis žmogus. Niekas nedirba įmonei ir čia nėra viršininkų. Man šis verslas patinka todėl, kad čia aš galiu padėti kiekvienam savo komandos nariui, bet nei vienas iš jų nedirba man, todėl nelieka problemų, susijusių su tradiciniu verslu, kur įmonių savininkai nuolat jaudinasi, ar jų darbuotojai dirba gerai, ar neleidžia laiko bergždžiai ir t. t. Čia sistema labai paprasta: patys nuolat vartojame, kitiems rekomenduojame ir mokomės draugauti.

Kaip supratote, kad „FM Group“ kvepalai gali tapti pagrindinė veikla su normaliomis pajamomis?

Kai pabandžiau pati ir susilaukiau aplinkinių reakcijos. Kol pradžioje, kaip ir jūs, galvojau, kad tai tik originalių kvepalų kopijos, skirtos žmonėms iš trečiųjų šalių, tol verslas nelabai vystėsi. Bet šiandien galiu pasigirti, kad daug labai turtingų anglų, kuriems sekasi, yra mano konsultantai ar bent jau klientai. O apie pinigus? Kai pamačiau juos savo sąskaitoje… Man tai tapo ne darbu, o gyvenimo stiliumi. Kvapai juk teikia tokį džiaugsmą! Ar nėra jums taip buvę, kad įėjusi į kokią patalpą, kur nosį maloniai kutena malonūs kvapai, nejučia su plačia šypsena veide garsiai ištariate: kas čia taip skaniai kvepia? Džiaugsmas yra dalinti džiaugsmą kitiems. Taip pat smagu, kad už tai yra gausiai atlyginama. Mūsų kompanijoje šiuo metu labai daug ir įvairių produktų, ne vien kvepalai. Nuo kvepalų kompanija tik pradėjo savo veiklą.

Kokie tokio verslo trūkumai ir privalumai?

Privalumai – be abejo, yra pajamos (didesnės nei dirbant pagal darbo sutartį), nepriklausomybė (dirbi kada nori ir kiek nori, atostogauti vyksti taip pat kada nori) ir nuolatinis bendravimas su motyvuotais ir tikslo siekiančiais žmonėmis, o ne tais, kurie yra apimti depresijos ir nepatenkinti nei savimi, nei gyvenimu. Šio verslo trūkumas yra tai, kad nesant viršininkų, viskas priklauso nuo mūsų pačių. O juk savęs kaltinti mes neskubame. Jei mes norime ką nors pasiekti, ieškome būdų, kaip tai padaryti, jei nenorime – ieškome kliūčių. Daug lengviau ieškoti kaltų. O lengviausia iš viso viską neigti ir nieko nedaryti!

Kokia moteris gali kurti šį verslą?

Tikrai kiekviena moteris gali pasiekti nuostabių rezultatų šiame versle, bet, žinoma, šis verslas yra ne tinginiams, kurie nenori dirbti, bet nori gauti atlyginimą už valandas prabūtas darbo vietoje. Jei galvojate, kad saulei šviečiant geriau prie jūros leisti laiką, o lietui lyjant paskaityti, nei paskambinti kokiam konsultantui, tai verslo nesukursite. Iš pradžių reikia daug dirbti, o rezultatai būna kuklūs, vėliau – atvirkščiai. Šis verslas labai tinka darbščioms, tikslo siekiančioms moterims, kurios nori daugiau iš gyvenimo nei darbininkės ar namų šeimininkės statuso. O jei jūs turite mėgstamą darbą, ar sukiotis namuose yra jūsų pašaukimas, visiškai nereikia atsisakyti to, ką dabar veikiate.

Ar teko pajausti uždarytų prieš nosį durų jausmą?

Aš stengiuosi susidraugauti su žmonėmis, nes tik draugiškai nusiteikusiems mūsų atžvilgiu įdomu, kas mes ir ką mes veikiame. Nesvarbu, ar susidomėjo žmogus mūsų pasiūlymu ar ne, svarbu išsiskirti draugais, kad ateityje, gal susidarius kitoms aplinkybėms, galėtumėte grįžti prie tos temos.

Kaip draugės reagavo į tokį Jūsų darbą? Ar daug jų prisijungė?

Kiek žmonių – tiek ir nuomonių. Kai kurios pasekė mano pėdomis, kitos – vis dar stebi. Labai džiaugiuosi, kad mano draugė Birutė su visa šeima (šiuo metu mano komandoje jos struktūra pati didžiausia) dirba kartu su manimi. Be to, jos šeimoje jau net 3 automobiliai, gauti dovanų iš įmonės. Argi tai ne šaunu?

Koks jausmas uždirbti daug pinigų?

Kiekviena mėnesį aš uždirbu nuo 12 000 iki 16 000 svarų sterlingų, priklausomai nuo komandos ir įmonės apyvartos tą mėnesį. Jausmas yra nuostabus ir aš kiekvieną rytą turiu įsižnybti, kad patikėčiau, jog nesapnuoju ir tai yra realu. Be to, yra mitas, kad uždarbiai yra ne pastovūs. Mano Deimantinės Orchidėjos lygis, pirmą kartą pasiektas prieš 4 metus, niekados nenukrito ir aš uždirbau panašias reguliarias pajamas visą šį laiką. Mūsų įmonėje nebūna, kad kažkas, uždirbęs 10 000 svarų sterlingų, kitą mėnesį uždirbtų tik 30. Pajamos, žinoma, gali sumažėti, bet ne tiek daug, ypač jei bendrauji su savo komanda ir padedi jai.

Kaip manote, ar Lietuvoje irgi įmanoma tiek uždirbti iš šio verslo?

Žinoma, kad ir Lietuvoje galima pasiekti nuostabių rezultatų mūsų versle. Daug mano lyderių ir didelė mano komandos dalis yra iš Lietuvos. Mano 76 metų mama, gyvenanti Lietuvoje, yra pasiekusi Auksinės Orchidėjos lygį. Taip pat ir daug kitų mano grupės lyderių. Įdomiausia yra tai, kad nei produktų, nei verslo plano mes nekuriame. O kaip smagu, kai, tarkim, jauna mama gali neatsitraukdama nuo savo mažylių ne tik gerokai sutaupyti, bet dažnai ir uždirbti pinigėlių daugiau, nei nuo ryto iki vakaro plušantis tėtis.

Galbūt Lietuvoje rinka platesnė, nes daugelis tikrai negali įsigyti originalių kvepalų?

Šis klausimas atspindi daugelio žmonių susidariusią nuomonę apie kvepalus. Jie nežino, kad nemažai kompanijų, prekiaujančių kvepalais parduotuvėse, patys negamina kvepalų ir juos perka iš kvapus kuriančių laboratorijų. „FM Group“ kvapus kuria laboratorija „Drom“, esanti Vokietijoje, gamina kvepalus mūsų įmonei, o taip pat ir daugeliui kitų, jau nuo 1911 metų. Taigi „FM Group“ kvepalai nėra analogai, nes kvepalų formulių savininkai yra laboratorijos, o firmoms priklauso tik vardas. Būtent už vardą ant buteliuko parduotuvėse moka žmonės, bet ne už skystį buteliuke. Kadangi „FM Group“ sutaupo milijonus litų kiekvienais metais, tai tie pinigai investuojami į aukštesnės kokybės produktus – kvepalus (Perfum), o ne tualetinį vandenį (Eau de Toilette) ar kvapųjį vandenį (Eau de Parfum). Dauguma žmonių net nežino, ką jie parduotuvėse perka, todėl nustebtų pasitikrinę buteliukus namie ir pamatę, kad jų 200-400 litų kainavę parfumerijos produktai yra Eau de Toilette (6% kvapiojo aliejaus, o likęs kiekis – alkoholis ir vanduo), o „FM“ Perfume yra net 20% kvapiojo aliejaus. Tie sutaupyti milijonai suteikia galimybę mokėti kompanijos konsultantams.

Ar jūs pati kvėpinatės šiais kvepalais? Kurie yra Jūsų mėgstamiausi?

O taip! Kai pradėjau dirbti su šios įmonės produktais, nebenaudoju atskiestų produktų, parduodamų parduotuvėse. Aš naudoju tik „FM Group“ kvepalus. Nors mėgstu daugelį iš mūsų 150 skirtingų kvepalų, mano visų laikų mėgstamiausias kvapas yra „FM 18“.

Ar jaučiatės turtuole?

Tikrai nesijaučiu turtuole, juk augant pajamoms, auga ir išlaidos. Tiesiog pirkdama pirmiau pagalvoju, ar man to reikia, o paskui – kiek kainuoja.

Ar dar yra ko siekti Jums pačiai šiame versle?

Prieš kelerius metus man buvo pasiūlyta įstoti į smulkiojo verslo federaciją, kuri padeda smulkiojo verslo atstovams spręsti klausimus vyriausybiniu lygiu. Kas porą metų jie organizuoja konkursus, kad išsiaiškintų, kokios įmonės ir verslininkai yra stipriausi. Man taip pat buvo pasiūlyta sudalyvauti konkurse. Užpildžiau anketas dalyvauti metų verslininko kategorijoje, tačiau ko nors laimėti tikrai nesitikėjau. Kai 2010 metais patekau į finalą, patikėjau, kad tai, ką aš darau yra aktualu. Tai suteikė jėgų ir pasitikėjimo savo darbu. 2012 metais aš buvau ne tik finalistė dvejose kategorijose, bet ir laimėjau nominaciją – Metų verslininkas. Po šios pergalės dalyvavau ir kituose konkursuose.

Kaip manote, ar Jūsų veikla reikalinga kitiems?

Kad mes darbuojamės reikiamoje industrijoje reikiamu laiku ir reikiamoje įmonėje, įrodo tai, kad „FM Group Lietuva“ neseniai gavo diplomą, liudijantį, kad ši kompanija yra tarp 4% geriausių (mokių) Lietuvos įmonių. Labai didžiuojuosi tuo, nes dauguma Lietuvoje besidarbuojančių konsultantų – mano komanda! O jūs ar galite tuo pasigirti? Jei taip – sveikinu!

2 Komentarai

  1. IRENA: saunuole jus!!!!aciu fm ir irenai: mano metai naigesi 12% !!!!!tai nuostabus verslas: investuoji kiek nori,laika skirstai kaip nori,o kas svarbiausia: nuostabus produktai!!!!

  2. atsiprasau….ne naigesi,o baigesi……

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: