Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Joninių linksmybės Veisiejuose

Joninių linksmybės Veisiejuose

Pilantis lietus Veisiejuose Joninių šventės nesugadino. Apsigaubę skaromis, susiglaudę su kaimynais ir rankose laikydami karštos arbatos puodelius – taip susirinkusieji gynėsi nuo vakaro vėsos. Nei merkiantis lietus, nei vėsa nesumenkino gražaus ir skambiomis dainomis ir energingais šokiais užburiančio renginio ,,Mes esam dzūkai – žolynų karaliai“, kurį organizavo Lazdijų kultūros centras, Veisiejų kultūros namai bei Veisiejų jaunimo centras. Renginį rėmė Dzūkijos VVG.

Veisiejų miesto parko estradoje susirinkę žiūrovai mėgavosi šventiniu Joninių koncertu ir iškilmingomis Rasų apeigomis kartu su folkloro ansambliu „Packavėlė“, teatro studija „Veidai“ , tautinių šokių kolektyvais „Pušynas“ ir „Trepsiukai“, kapelomis „Veisieja“ ir „Kapčius“. Smagios dainos linguoti kvietė, o energingi šokėjai ir kojas trepsėti priversdavo.

Joninių šurmuliui įsisiūbavus, šventinę nuotaiką kūrė grupės „Kryžkelė“ ir „Žiburys“, o populiariosios merginų grupės „Pinup girls“ pasirodymas į Veisiejų miesto parką sukvietė gausybę žmonių.

Joninių nakties renginiai Veisiejuose neapsiėjo be tradicinių apeigų – Jonų sveikinimo, vainikėlių pynimo ir vėliau jų leidimo Ančios ežero vilnimis.

Rekordinio dėmesio susilaukė organizuotas Rankų lenkimo čempionatas. Jo nugalėtojui išaiškinti prireikė net pusantros valandos trukmės kovos. Taip pat Joninių proga buvo organizuotos krepšinio bei futbolo baudinių varžybos.

Joninių proga visus susirinkusiuosius sveikindamas Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka juokavo, kad tokiu oru švęsti susirinko tik atkakliausi, tačiau pridūrė, jog paparčio žiedą taip pat randa tik atkakliausi. „Lai trumpiausią metų naktį stebuklingi paparčiai pražysta tik Jums“, – linkėjo mero pavaduotojas, perskaitęs Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio sveikinimą. Po jo šventės „kaltininkus“ apdovanojo savivaldybės dovanomis.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: