Pradinis / Kultūra / Juozo P. Kazicko 100-metis: šviečiamoji žinomo filantropo veikla tęsiama ir šiandien

Juozo P. Kazicko 100-metis: šviečiamoji žinomo filantropo veikla tęsiama ir šiandien

2018-aisiais žinomam Lietuvos Respublikos ir JAV piliečiui, Jeilio universiteto ekonomikos mokslų daktarui, verslininkui ir filantropui Juozui P. Kazickui (1918–2014) būtų suėję 100 metų. Minint šią sukaktį, Kazickų šeimos fondas sukūrė biografinę parodą ir išleido nauja informacija papildytą trečiąjį knygos leidimą lietuvių kalba „Vilties kelias niekada nesibaigia“. Beveik 100 dovanotų knygų jau pasiekė Lietuvos bibliotekas.

Jūratė, Lucy ir Augustine Kazickai, fondo darbuotojos Neila Baumilienė ir Agnė Vertelkaitė su mokyklos mokytojais, mokiniais ir vadovybe Panevėžio V. Žemkalnio gimnazijoje

Dr. J. Kazickas visą gyvenimą aktyviai dalyvavo lietuviškos kultūros išsaugojimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo veiklose, finansiškai jas rėmė, o po nepriklausomybės atgavimo 1991-aisiais savo jėgas bei išteklius skyrė Lietuvos valstybės stiprinimui ir visuomenės gerovės kūrimui. Dabar jo filantropinę veiklą tęsia Kazickų šeimos fondas, kuris nuo 1998 metų veikia Niujorke, o nuo 1999 metų – Vilniuje.

100-mečio sukakties proga šeimos fondas išleido trečiąjį atsiminimų knygos „Vilties kelias“ leidimą. Lietuvių, anglų, rusų bei vokiečių kalbomis išleistoje autobiografijoje autorius pasakoja gyvenimo istoriją nuo gimimo mažame Čiornaja Padinos kaimelyje Rusijos stepėse, kur buvo tuometės caro valdžios ištremti jo protėviai, bei metų, praleistų Amerikoje, iki sugrįžimo į Tėvynę.

Programos „Jaunimas gali“ dalyvis Lentvaryje

Prezidentas Valdas Adamkus 2005-aisiais rašė: „Ši knyga atskleidžia tikrąją Lietuvos žmonių dvasią. Tai pilna optimizmo istorija, pasakojanti apie svarbą išsaugoti viltį ir tikėjimą netgi sunkiausiais laikotarpiais.“

Naujas leidimas pavadinimu „Vilties kelias niekada nesibaigia“ papildytas nematytomis nuotraukomis bei ištraukomis iš Kazicko meilės laiškų žmonai Aleksandrai, su kuria kartu nugyveno 70 metų. Knygoje yra keli nauji skyriai – įžanga bei epilogas, pasakojantis apie jo dukros sugrįžimą 2016-aisias į tėvo gimimo vietą, Čiornaja Padiną Rusijoje.

„Mūsų šeima jaučia, kad tėvo gyvenimo istorija gali įkvėpti įvairaus amžiaus žmones. Jis nuoširdžiai rašo apie kilusius iššūkius versle ir pastangas padėti Tėvynei atgauti nepriklausomybę ištisus 50 komunistinio režimo metų, pabrėžia moralinių vertybių svarbą“, – aiškina Jūratė Kazickaitė, Kazickų šeimos fondo prezidentė.

Visi norintys gali gauti knygą apsilankę po Lietuvą keliaujančioje parodoje „Juozo Kazicko gyvenimo istorija“, kurią šeimos fondas sukūrė kartu su Valdo Adamkaus prezidentine biblioteka-muziejumi. Renginio metu lankytojai gali išvysti šeimos atrinktus Juozo P. Kazicko laiškus, nuotraukas, apdovanojimus bei reikšmingus asmeninius daiktus. Kiek vėliau parodą papildė naujas segmentas „Visą gyvenimą kartu“, kuriame galima pasigrožėti ištraukomis iš meilės laiškų žmonai Aleksandrai ir nuotraukomis iš jų bendro gyvenimo. Paroda jau buvo pristatyta Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Palangoje, Druskininkuose, Pasvalyje, Jurbarke. Vėliau ji keliaus į Šiaulius, Tauragę, Rokiškį bei kitus Lietuvos miestelius.

Daugiau informacijos apie Kazickų šeimos fondo veiklą galite rasti http://www.kff.lt/Apie-Mus-973.html

Daugiau informacijos apie Juozo Kazicko knygą galite rasti www.odysseyofhopethebook.com

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: