Pradinis / Žmonės / Jūratė Norvaišienė: „Didžiausia klaida – bandyti perauklėti suaugusį žmogų“

Jūratė Norvaišienė: „Didžiausia klaida – bandyti perauklėti suaugusį žmogų“

Prieš porą mėnesių gavę pasiūlymą tapti Lietuvos pasirodymo „Eurovizijoje“ dalimi, gydytojai ir šokėjai Jūratė ir Česlovas Norvaišos ne iš karto tuo patikėjo. Net ir sutikę talkinti Ievai Zasimauskaitei, patyrę šokėjai pripažįsta sunkiai suradę tam laiko. Nelabai jiems lieka laiko ir lankytis dukros sodyboje ar dažnai matytis su proanūkiais.

„Manom, kad negalima senti. Ir pensija yra per ankstyva.  Žmogus dar kupinas jėgų, dar jis fiziškai tvirtas, jeigu savęs neeikvoji, gyveni padorų gyvenimą, gali dar daug padaryti. O staiga atsidurt be jokios veiklos?.. Tai labai greit į kapus nuvaro. Be judesio, nieko neveikdamas negali gyventi“, – samprotauja žinoma šokėjų pora.

Žmogus sukurtas judėti – patirtimi remiasi 80-metį perkopę gydytojai, visą gyvenimą skyrę šokiui. Abu tikina esantys šiuolaikiški ir gerą nuotaiką jiems palaiko ne tik judėjimas, bet ir bendravimas su jaunesniais.

„Mums su bendraamžiais būna nuobodoka. Pakalbam apie sveikatą,  mediciną, o daugiau nėra apie ką. Kai su jaunimu dirbi – ir pats jautiesi tokio pat amžiaus“, – svarsto Jūratė Norvaišienė.

Poros patirtis – 60 metų. Tiek abu yra kartu, tiek metų ir šoka. Bet, kaip ir  kiekvienos šeimos gyvenime, būta visko – ir sunkesnių, ir lengvesnių dienų.

„Tačiau konfliktais ir durų trankymu negarsėjome. Česlovas negeria. Ir kai tuokėmės, išgėrė taurę vyno kaip įrodymą, kad mane myli, sakė: „Matai, aš tave myliu“, – pasakoja Jūratė, pripažįstanti, jog abu visada stengėsi vienas kitą palaikyti ir suprasti. – Man atrodo, kad didžiausia klaida – kai moteris nori vyrą padaryti panašų į save. Neperauklėsi jau suaugusio žmogaus. Jei pradėsi jį keisti į tokį, kokio norėtum, bus tik konfliktai.“

O konfliktų jie vengia. Ir, sako, žmogus ima senti, kai nustoja juoktis. Jūratė pripažįsta, jog vyras ją kasdien džiugina savo humoru ir smagiais pasakojimais. Ir net iki ašarų.

„Mes šito neskelbiam, bet jeigu žmogus turi 100 procentų savo visų organų, tai pas mus jau po 50 procentų pakeista. Visi klausia, kaip yra. Kiborgai, sakau. O kodėl jūs nepakeitėt skaudančių sąnarių, kodėl be dantų vaikštai? Viską dabar galima keisti. Kyla man kartais tokia mintis, kad žmogus yra biologinis robotas. Tai mes ir esam robotai“, – juokiasi Česlovas Norvaiša.

Tačiau buvusiems gydytojams galvoje ne vien linksmumai. Abu pabrėžia palaikantys medikų judėjimą ir išgyvenantys dėl neadekvačių Lietuvos gydytojų atlyginimų.

„Išėjau į pensiją pradirbęs 30 metų ir iš pradžių gavau 200 litų pensijos. Na gerai, mums valstybė pridėjo dar truputį, nes buvome žinomesni. Tai išeitų, kad dirbi, dirbi ir negali išgyventi iš pensijos?“ – retoriškai klausia Česlovas. O medicinos mokslų daktarės laipsnį turinti Jūratė Norvaišienė atvirai sako – jei ne choreografija, jie, buvę gydytojai, nebūtų sudūrę galo su galu.

Tiesa, galėjo jie išvažiuoti, galėjo daryti karjerą kitur, tačiau abu prisimena net neturėję tokių minčių. „Ir Vakarų Vokietijoje tuo metu galėjome likti, ir JAV, galų gale ir Rusija mus kvietė, kai suiro Tarybų Sąjunga, siūlė dėstyti už labai gerą algą ir geromis sąlygomis. Ir Anglijoje gyvenome pusę metų, treniravomės, bet niekad nekilo minčių pasilikti. Vokietijoje lietuvis gydytojas siūlė net savo ambulatoriją: „Atvažiuokit, dirbkit ir šokit, visas sąlygas jums sudarysiu. Net kažkaip nesusimąstėm“, – pasakoja šokėjai.

Nepagalvojo legendiniai šokėjai, jog kažkada jiems teks dalyvauti tarptautiniame dainų konkurse ir juos, žinomą porą, išvys visa Europa. Tad nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėjusios Ievos Zasimauskaitės skambutis buvo visiškas netikėtumas.

„Ievutė paskambino – ir kaip dabar nepadėsi mergaitei?  Sako, reikia pagyvenusio veido iš Kauno, tai ir sutikome vykti“, – šypsosi žinomi šokėjai, patys savęs nelaikantys žvaigždėmis, nors dėmesio iš aplinkinių sulaukia nuolatos. Ievos Zasimauskaitės pasirodymo vizualizacijoje, kurią pamatys visa Europa, bus matyti šokantys jų siluetai.

„Mus sutinka, sako: „Jūs žvaigždės“, bet mes atsakom: „Mes legendos.“ O legenda – tai užgesusi žvaigždė. Bet astronomai sako, kad ir užgesusi žvaigždė šviečia dar 100 metų“, – pajuokauti nepraleidžia progos gydytojų ir šokėjų pora.

Apie „Euroviziją“ ir nesibaigiančią jaunystę su Jūrate ir Česlovu Norvaišomis – pasakojimas „Stiliuje“ šeštadienį per LRT televiziją.

LRT nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: