Pradinis / Grožis ir mada / Festivalyje Belgijoje šaliai atstovavusi K. Rimienė: „Smagu, kad Lietuvoje gimusios idėjos sulaukia atgarsio pasaulyje“

Festivalyje Belgijoje šaliai atstovavusi K. Rimienė: „Smagu, kad Lietuvoje gimusios idėjos sulaukia atgarsio pasaulyje“

Rugsėjo 27–30 d. Belgijoje vyko vienas didžiausių Europoje floristikos festivalių „Fleuramour“. Pripažinti floristikos meistrai iš tokių šalių kaip Kanada, Japonija, Pakistanas, Meksika, JAV, Belgija, Honkongas, Jungtinė Karalystė, Azerbaidžanas, Prancūzija, Estija, Vokietija, Italija, Olandija, Ispanija ir daug kitų, darbavosi visą savaitę ir pagal šių metų festivalio temą „Atgal į ateitį“ lankytojams sukūrė įspūdingą reginį.

Floristinio dizaino darbą „Fleuramour“ festivalyje pristatė ir Lietuvos atstovė – floristikos dizainerė bei televizijos laidų vedėja Kristina Rimienė. „Gėlių portalu į ateitį“ pavadintas jos darbas įkūnijo mistinio persikėlimo į alternatyvų – ateities pasaulį per gamtoje slypinčius magiškus vartus idėją.

„Kiekviena mergaitė ar berniukas nori užaugti kuo greičiau… Dažnas svajoja apie laiko mašiną, kuri leistų persikelti į ateitį ir viską patirti, išbandyti anksčiau laiko. Kai tampame vyresni, mums, atvirkščiai, norisi išlaikyti brangiausius prisiminimus, žmones, laiką…“ – sako K. Rimienė.

Kurdama savo instaliaciją ji pasitelkė vaizduotę, kurioje technologijos ir gamta eina koja kojon. Dizainerės teigimu, gyvenimo cikle patirtas gėlių kvapas, spalva, forma ar faktūra gali mus prisiminimais bei svajonėmis nukelti atgal ir į ateitį. „Norėjosi, kad gėlių portalo idėja būtų nedidelis žingsnelis link galimybės kontroliuoti būsimas patirtis, įsivaizdavimą, grožį, vertybes ir netgi tai, kokie mes norime būti dabar arba ateityje, – šypsosi floristikos dizainerė K. Rimienė ir priduria: – Stebėdama savo sukurtą gėlių portalą ir mąstydama apie persikėlimą juo į paralelinį pasaulį aš visa tai jau įsivaizduoju… O jūs?“

Pirmą kartą tokiame festivalyje K. Rimienės sukurtoje kompozicijoje floristikos menas buvo integruotas su kinetiniu principu veikiančiu konstruktyviniu sprendimu. Idėją floristikos dizainerė realizavo su funkcinio dizaino specialisto S. Beišio pagalba.

Ant besisukančio iš nerūdijančio plieno pagaminto mechanizmo floristikos dizainerė įkurdino apie 700 chrizantemų, gvazdikų, orchidėjų žiedų bei žalumos šakelių. Floristinė instaliacija buvo sukurta ant pagrindinio Alden Biesen pilies, kurioje festivalis vyko jau 24 kartą, tilto. Jos ilgis siekė net 9 metrus.

„Portalą simbolizuojančios kinetinės skulptūros veikimas dėl gėlių svorio buvo patikimesnis įjungus energijos šaltinį, tad gėlių sparnų dinamika buvo pastovi, – pasakoja K. Rimienė. – Įspūdį dar labiau sustiprino spalvas keičiantis apšvietimas, kuris sutemus šiai floristinei instaliacijai leisdavo visiškai atsiskleisti ir išsiskirti.“

Tamsiai raudonos, oranžinės bei geltonos spalvos gėlių derinys nuolatiniame judesyje kūrė iliuziją, kuri savo magija užbūrė ir abejingo nepaliko nė vieno kompozicijos stebėtojo. „Tai vienas iš tų dizaino darbų, dėl kurių šiais metais buvo verta apsilankyti „Fleuramour“, – daugybės floristų bei paprastų lankytojų tiesiogiai ir internetinėje erdvėje išsakytais atsiliepimais džiaugiasi projekto autorė K. Rimienė, sulaukusi kvietimo net į Indijoje organizuojamą tarptautinį floristikos renginį.

„Orai tą savaitę nelepino, tad teko dirbti ir lietuje, ir vėjyje, ne tik dieną, bet ir naktį“, – juokiasi televizijos laidų vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė ir priduria, kad matydama sukurtą rezultatą ir gavusi tiek teigiamų atsiliepimų ji šios patirties neatsisakytų ir dabar.

Festivalyje lietuvė pristatė ne tik floristinę gėlių portalo instaliaciją, bet ir iš gėlių kurtą suknelę.

Sunaudota 140 tūkst. žiedų

Gėlių instaliacijoms šiais metais „Fleuramours“ festivalyje buvo sunaudota net 140 tūkst. žiedų. Šventę aplankė tūkstančiai lankytojų. Dizaino darbai sukurti ne tik pilies menėse, lauko erdvėse, bet ir ant vandens. Pagrindinėms šių metų kompozicijoms kurti buvo pakviesti floristikos dizaineriai iš Italijos, Olandijos bei Azerbaidžano.

Angelicos Lacarbonaros (Italija) floristikos darbas „Devintoji planeta“ reprezentavo iš metalo konstruktyvo ir gėlių sukurtą erdvėlaivį, kuriuo galima keliauti laiku. Dizainerių iš Olandijos Franko Timmermano bei Peterio Boeijkenso kurta tūkstančių kabančių buteliukų su unikaliomis gėlių kompozicijomis floristinė instaliacija pilies koplyčioje perteikė tvarumo idėją. O floristikos meistras iš Azerbaidžano Dmitrijus Turkanas pagrindinėje Bilzeno miesto aikštėje sukūrė įspūdingą floristinį kilimą iš 10 tūkst. gerberų.

Beveik visą savaitę gėlėse skendėjusi Alden Biesen pilis priminė pasakų miestą, kuris pastatytas ne iš mūro, o iš spalvingų, ryškių, kvepiančių gėlių. Kiekvienas lankytojas, apsilankęs tokioje šventėje, dalelę grožio, gėrio ir noro išsaugoti mūsų planetą parsineša kartu su savimi. Na, o floristams, kūrusiems šį „miestą“, toks festivalis – tai galimybė įgyvendinti drąsiausias idėjas ir jomis pasidalyti.

„Patirtis, savirealizacija, pripažinimas – tai bagažas, kurį parsivežiau iš „Fleuramour“. Smagu matyti, kaip idėjos, gimstančios mažytėje Lietuvoje, mano galvoje, sulaukia rezonanso plačiajame pasaulyje“, – džiaugiasi floristikos dizainerė, televizijos laidų vedėja K. Rimienė ir jau planuoja bendrus projektus su floristikos meistrais iš kitų šalių.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: