Pradinis / Renginiai, pramogos / Ką būtina žinoti organizuojant asmenines šventes

Ką būtina žinoti organizuojant asmenines šventes

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja, esant galimybei, visas asmenines šventes – tokias kaip krikštynos, vestuvės, jubiliejai – nukelti vėlesniam laikui. Jei nėra galimybės, šventės organizatoriai ir svečiai turi laikytis pateiktų rekomendacijų.

Visų pirma, organizatoriai turėtų užtikrinti, kad šventėje būtų ribojamas dalyvių skaičius – dalyvautų tik artimiausi svečiai.

Taip pat šventėje neturėtų dalyvauti žmonės, kuriems privaloma izoliacija izoliacijos laikotarpiu. Be to, nerekomenduojama dalyvauti ir svečiams, kurie priklauso rizikos grupėms, t. y. vyresniems nei 60 m. amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis „Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių  ekstremaliosios  situacijos  ar  karantino  laikotarpiu  asmeniui  išduodamas  nedarbingumo pažymėjimas, sąraše“: žmogaus imunodeficito viruso liga; piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu, 2–4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo  nepakankamumu;  lėtinės  inkstų  ligos  su  inkstų  nepakankamumu;  būklė  po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapija ar  radioterapija,  ir  ligos,  po  kurių  gydymo  šiais  metodais  pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija, atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną, ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis  gydymas. Jeigu  rizikos grupės asmenys dalyvauja šventėje, rekomenduojama atidžiai laikytis saugaus atstumo (ne mažiau nei 2 metrų) nuo kitų asmenų.

Šventėje negali dalyvauti žmonės, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Pabrėžiama, kad šventės dalyviai turi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, išlaikyti saugų atstumą vienas nuo kito. Taip pat laikytis rankų higienos – jas plauti su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės, naudoti dezinfekavimo priemones.

Išsamesnes rekomendacijas rasite čia.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top