Pradinis / Mūsų augintiniai / Ką prieš Naujųjų metų naktį turėtų prisiminti keturkojų augintojai?

Ką prieš Naujųjų metų naktį turėtų prisiminti keturkojų augintojai?

1993_600

Naujųjų metų naktį pokšintys fejerverkai daugeliui šunų ir kačių sukelia nemažą baimę, todėl gyvūnai ima elgtis neįprastai. Vedžiojami lauke gali netikėtai ištrūkti iš rankų ir pabėgti. Namie tiek šunys, tiek katės taip pat neretai išsigąsta sprogstančių petardų ir šoka slėptis. Be to, jie vis taikosi skanesnio kąsnelio nuo šventinio stalo. O toks smaguriavimas gyvūnams dažnai baigiasi vėmimu ir viduriavimu.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kaip metų sandūroje apsaugoti augintinius nuo streso ir virškinimo sutrikimų.

Venkite ilgesnių pasivaikščiojimų lauke, ypač vėlai vakare. Su keturkoju draugu ilgiau pasivaikščiokite ryte, o vakare reikėtų apsiriboti trumpučiu išbėgimu į kiemą. Mat išgirdęs čaižų ir neįprastą petardos garsą, šuo, skatinamas savisaugos instinkto, dažniausiai pradeda staigiai bėgti, kur akys veda. Taigi galite prarasti mylimą augintinį.

Parveskite šunį į namus. Jeigu jį laikote lauke, prieš laikrodžiui mušant dvyliktą valandą, vertėtų įleisti jį į namus, garažą ar sandėliuką, kad silpniau girdėtų pokšėjimą ir patirtų ne tokį didelį stresą.

Jeigu gyvūnas liks vienas namie, geriau jį įkurdinti tamsioje patalpoje, pavyzdžiui, vonioje, sandėliuke, prieškambaryje, kad nematytų ryškių dangų nušviečiančių fejerverkų spalvų ir būtų ne toks stiprus jų garsas. Jeigu tokios galimybės neturite, kambaryje bent jau užtraukite naktines užuolaidas.

Šventiniai patiekalai nuo stalo – ne keturkojams. Nereikėtų gyvūnų šerti maistu, kurio jie įprastai negauna. Negalima duoti šokolado, žuvų ašakų ir paukščių kaulų, itin riebaus maisto. Prisišveitę sūraus, saldaus ir riebaus maisto nuo šventinio stalo, keturkojai gali apsinuodyti, gali sutrikti jų virškinimas, paūmėti gastritas, diabetas, kepenų ir kitos ligos, tad po švenčių gyvūnus gali tekti gydyti.

VMVT inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: