Pradinis / Mūsų augintiniai / Ką reikėtų žinoti ruošiantis keliauti su augintiniu?

Ką reikėtų žinoti ruošiantis keliauti su augintiniu?

277_600Norėdami keliauti su savo gyvūnais augintiniais, turėtume pasirūpinti, kad per keliones jie nepatirtų įtampos, būtų gabenami kiek įmanoma geresnėmis sąlygomis. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų parengtos rekomendacijos padės pasirinkti augintiniams tinkamą gabenimo įrangą.

Svarbiausias reikalavimas – dydis ir erdvė

Gyvūno augintinio krepšys, dėžė ar narvas turi būti pakankamo dydžio, kad gyvūnas galėtų stovėti, gulėti ar sėdėti normaliose padėtyse. Per kelionę gyvūnai turėtų būti apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, skersvėjų ar šalčio. Be to, specialistai rekomenduoja „trumpanosių“ veislių šunims (anglų, prancūzų buldogams, mopsams, pekinams, Bostono terjerams) ir kai kurių veislių katėms (Pekino, Himalajų, egzotų trumpaplaukių veislių) parinkti šiek tiek didesnes gabenimo dėžes, kad būtų daugiau laisvos erdvės ir geresnė ventiliacija. Beje, katės tokiomis aplinkybėmis jaučiasi saugesnės ir ramesnės, kai bent kelios dėžės sienelės būna uždengtos.

Gyvūnų pratinimas

Keliones su gyvūnais pravartu planuoti iš anksto ir gabenimo dėžių įsigyti likus bent mėnesiui iki kelionės, kad augintinius būtų galima pamažu pripratinti prie jų.

Taip pat rekomenduojama gyvūnus pažymėti išoriniais ženklais (pvz., antkakliais su nurodytais savininkų kontaktiniais duomenimis), kad, kelionės metu jiems netikėtai ištrūkus, būtų galima greitai išaiškinti savininkus. Jei ruošiamasi keliauti oro transportu, nerekomenduojama šerti augintinių likus mažiau nei 6–8 val. iki skrydžio.

Pasiruošimas

Ruošiantis įsigyti gabenimo dėžę (ar narvelį), svarbu įsitikinti, kad ji pagaminta iš tvirtos, lengvai plaunamos medžiagos, kad durelės tvirtai užsidaro. Jei dėžės su ratukais, juos patariama per kelionę laikinai nuimti, kad neriedėtų. Jei iš konstrukcijos nematyti, kur jos pagrindas, o kur viršus, reikėtų kryptinėmis rodyklėmis pažymėti taisyklingą laikymo padėtį, plastikines tvirtinimo detales patariama pakeisti metaliniais varžtais. Tai ypač svarbu, kai augintinis gabenamas orlaivių, laivų ar traukinių bagažo skyriuose.

Kelionėje

Specialistai pataria gabenimo dėžę per kelionę laikyti ant stabilaus, tvirto pagrindo, nedėti jos ant lentynų, nekabinti ant kabyklų. Rekomenduojama, jei yra galimybių, papildomai ją prisegti ar pririšti. Keliaujant su šunimis ar katėmis, dėžių pagrindą pravartu iškloti skysčius sugeriančiais paklotais (šiaudus, šieną ar medžio drožles naudoti oro transporte draudžiama) ar kitokiu kraiku, jei vežami graužikai ar triušiai.

VMVT inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: