Pradinis / Grožis ir mada / Kad odos grožis džiugintų ilgiau

Kad odos grožis džiugintų ilgiau

Pernelyg gausus dekoratyvinės kosmetikos priemonių naudojimas, odos problemų maskavimas makiažu neskiriant jai pakankamai priežiūros, dažnas mėgavimasis saulės voniomis, netinkamų produktų pasirinkimas – tai, kas neretai tampa moterų nepasitenkinimo savo veido odos išvaizda priežastimi ir skatina ieškoti profesionalų pagalbos. Odos priežiūros specialistė, klinikos „Manoda“ įkūrėja Monika Launikaitytė atkreipia dėmesį, kad, naudodami net ir itin kokybišką dekoratyvinę kosmetiką, tačiau nemaitindami, nedrėkindami odos, kuri kasdien susiduria su įvairiais neigiamais veiksniais, skatiname jos būklės prastėjimą, senėjimą.

Kam, Jūsų nuomone, moterys skiria daugiau dėmesio: odos sveikatai ar gražiai išvaizdai? Kitaip tariant, pirmenybę teikia odai naudingoms procedūroms ar makiažo priemonėms?

Iš tiesų yra nemažai moterų, kurios investuoja tik į dekoratyvinę kosmetiką ir ja maskuoja visus odos trūkumus, sukuria dirbtinį odos skaistumą ir panašiai. Tai nėra blogai, jei dekoratyvinė kosmetika itin kokybiška. Tačiau bet kuriuo atveju, neatkūrę pagrindinių odos funkcijų, skatiname ją greičiau senti. Kad visiškai panaikintume aplinkos, netinkamo gyvenimo būdo padarytą žalą, sulėtintume odos senėjimą, pasitelkiamos stipresnės kosmetologinės procedūros ir priemonės.

Su dekoratyvine kosmetika moterys neretai stengiasi slėpti odos bėrimus. Tai gali lemti ilgesnį jos gydymą, nes kosmetikos priemonės visiškai išbalansuoja riebalinių liaukų ir odos drėgmės santykį, ilgainiui oda pradeda dar labiau kimštis, ją ima labiau berti.

Mane itin sužavėjo vienos klientės pasirinkimas: galėdama skirti ribotą sumą susiruošti į šventę, užuot užsisakiusi makiažo paslaugą pas vizažistę, ji pasirinko veido procedūrą.

Kaip atpažinti odos dehidrataciją? Dažnas mano, kad išsausėjimas būdingas tik sausos odos savininkams.

Odos dehidratacija atsiranda, kai sutrinka odos lipidinis barjeras. Labai dažnai pasitelkiamas palyginimas: odos viršutinis sluoksnis – tarsi plytų siena, tarpuose užpildyta cementu. Jei to „cemento“ pradeda trūkti, iš gilesnių odos sluoksnių pradeda garuoti drėgmė ir atsiranda odos dehidratacija. Pajuntame odos tempimą, ji gali pradėti šerpetoti. Ši būklė galima visiems odos tipams.

Kokias priemones tokiu atveju patartumėte naudoti?

Visų pirma, rekomenduočiau atkurti odos hidrolipidinį barjerą ir tik tada koreguoti drėgmės trūkumą. Gilesniam įdrėkinimui idealiai tinka kokybiški serumai, stipresni naktiniai kremai.

Dirbate su įvairiomis veido kaukėmis. Kuo jos ypatingos?

Dalis jų yra su rūgštimi ir daug stipresnio poveikio nei įprastos. Kaukės ne tik prisotina odą jai reikalingų medžiagų, drėgmės, bet ir skatina ją atsinaujinti, mažina pigmentacijos riziką ar jau besiformuojančias dėmes. Taip pat mūsų asortimente populiarios odos sekretą reguliuojančios kaukės, kurios padeda sumažinti perdėtą odos blizgėjimą, kimšimąsi.

Galbūt galite patarti, kaip išsirinkti iš didelės veido kaukių įvairovės?

Reikėtų skaityti produktų etiketes, įsitikinti, kad kaina atitinka kokybę. Atkreipkite dėmesį, kad kaukėse nebūtų itin daug glicerolio ar dimetikono, parabenų, konservantų. Visada naudinga, kai produkto sudėtyje yra vitaminų, ekstraktų, kokybiškų drėkiklių. Pasitarkite su savo odos priežiūros specialistu, kokio pobūdžio kaukės jūsų odai būtų pačios tinkamiausios. Taip pat labai rekomenduojama per keliones ir vasaros sezonu naudoti lakštines kaukes, kurios atkuria odos drėgmę.

Kaip dažnai reikėtų naudoti drėkinamąsias kaukes? Ar jos tinka tik pastebėjus odos išsausėjimo požymius?

Drėkinamąsias kaukes rekomenduoju visada naudoti per skrydį arba po jo, atostogų metu, kada oda gauna daugiau UVA ir UVB spindulių, taip pat po stipresnių atnaujinimo procedūrų. O idealiu atveju – bent kartą per savaitę.

Internete gausu patarimų, kaip pasigaminti veido kaukių naudojant įvairius maisto produktus. Koks Jūsų, kaip specialistės, požiūris į tokias namų gamybos priemones?
Odos priežiūros priemonių pasirinkimas didžiulis, kosmetikos pramonė yra sukūrusi ir ištobulinusi begalę naudingų formulių, kurias pasitelkus gaunamos veiksmingos, nedirginančios odos priemonės. Todėl nematau prasmės naudoti naminių produktų. Neapdirbtos veikliosios medžiagos įdrėkins ir pamaitins tik viršutinius odos sluoksnius, o jei tai bus stipriai rūgštinės priemonės – jos gali padaryti žalos ir gilesniems sluoksniams.

Kokio amžiaus moterys dažniausiai susirūpina dėl odos senėjimo? Kokias priemones pirmiausia siūlote išbandyti?

Pastebėjau, kad savo odos būkle dažniausiai susirūpina moterys, perkopusios trisdešimtmetį ir penkiasdešimtmetį. Pirma taisyklė, kurią visada primenu pradedant kruopščiau rūpintis savo oda, – nepulti iškart daryti visko (stiprios nuolatinės procedūros, injekcijos ir t. t.). Odai reikėtų po truputį priprasti prie veikliųjų medžiagų. Todėl rekomenduočiau pirmiausia pastiprinti namuose naudojamas priemones, įtraukti serumus, paakių kremus. Reikėtų atsirinkti veiksmingesnius produktus, kuriuose daugiau veikliųjų medžiagų. Vėliau vertėtų pastiprinti procedūras, susidaryti individualią odos priežiūros programą.

Kokie būtų Jūsų esminiai patarimai, kaip ilgiau išlaikyti odos grožį ir jaunystę? Ar rudenį mūsų oda turėtų gauti išskirtinio dėmesio?

Norint kuo ilgiau išlaikyti odos grožį ir jaunystę, reikia ja rūpintis. Naudokite tik kokybiškus produktus, skatinkite odą dirbti naudodami kosmetines rūgštis ir bent kartą per mėnesį drėkinkite, skaistinkite, pamaitinkite ją profesionaliomis procedūromis. Puoselėkite odą ne tik rudenį, bet ir visus sezonus.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: