Pradinis / Laikas Sau / Kaip elgesys su kitais žmonėmis veikia mūsų sveikatą

Kaip elgesys su kitais žmonėmis veikia mūsų sveikatą

Prieš dalydamasis paskalomis, užsirūstindamas ant kolegos arba ką nors grubiai leptelėdamas asmeniui, atsiradusiam netinkamoje vietoje ir netinkamu laiku, kiekvienas turėtų pagalvoti, kad toks elgesys paties sveikatą veikia neigiamai. Verta žinoti ir tai, kad malonus, geranoriškas elgesys su kitais padeda greičiau atsigauti po gyvenimo smūgių ir įveikti stresą, netgi gali pailginti gyvenimo trukmę.

Štai aštuoni argumentai, kodėl, rūpinantis savo fizine ir psichine sveikata bei socialiniu gyvenimu, verta tapti geranoriškesniems.

1. Tampate patrauklesnis kitiems žmonėms

Kinijos Huazhongo mokslo ir technologijų universiteto mokslininkas Yan Zhang su kolegomis atlikdamas tyrimą prašė vyrų ir moterų grupės įvertinti 60 moterų veidų, parodytų nuotraukose, patrauklumą. Dalyviai kur kas geriau įvertino atvaizdus tų moterų, kurias tyrėjai apibūdino kaip malonias, nuoširdžias, nei tų, kurios buvo apibūdintos kaip priešiškos ar piktos. Tyrimas patvirtino elgesio įtaką kitų asmenų nuomonei apie žmogų, jo išvaizdą.

Tai nereiškia, kad reikia tylėti, kai negalite pasakyti nieko gražaus. Tačiau išsakyti savo mintis ir gauti tai, ko norite, galima išvengiant tiesmukiškumo ir grubumo.

2. Kitiems žmonėms labiau patinkate

Kai gražiai elgiatės su žmonėmis, jie jus lengviau įsileidžia į savo emocinį gyvenimą,  atsilygina jums tuo pačiu. Vien gebėjimas padėkoti gali turėti didelę reikšmę.

Socialiniai ryšiai yra labai svarbūs mūsų fizinei ir psichologinei sveikatai. Žmonės, kurie jaučia bendrumą su tam tikra grupe, gyvena ilgiau, mąsto aiškiau, jiems mažesnė rizika susirgti širdies ligomis nei vienišiams. Jie taip pat yra optimistiškesni, ne tokie prislėgti. Net ir priklausymas kokiai nors socialinio tinklo grupei internete gali suteikti malonų bendrumo su kitais jausmą.  Užuot kritikavus kokią nors įžymybę, verčiau parašyti kam nors komplimentą – tai suteiks gerą emociją ne tik pagirtam žmogui, bet ir jums pačiam.

3. Nuveikiate daugiau darbų

Darbuotojai, dirbantys įmonėse, kuriose vyrauja maloni atmosfera (nepatiriama viršininko baimė ar konkurencija tarp kolegų), kaip rodo tyrimai, dirba efektyviau, yra fiziškai sveikesni ir jaučiasi labiau motyvuoti gerai atlikti darbus.

4. Patiriate mažiau streso

Išreikšdami meilę ar švelnumą kitam žmogui galite apsaugoti savo nervų sistemą nuo kasdienio streso poveikio. 2007 metais Arizonos valstijos universiteto profesorius Kory Floydas atliko tokį tyrimą: 15  vyrų ir 15 moterų buvo duotos daug streso sukeliančios užduotys ir nustatyta, kiek tuo metu tiriamųjų organizme padaugėjo kortizolio – hormono, kuris parodo streso lygį. Tada dalies jų buvo paprašyta rašyti laišką mylimiems žmonėms išvardijant jų bruožus, keliančius šiltus jausmus. Laiškus rašiusių asmenų organizme kortizolio lygis buvo kur kas žemesnis nei tų, kurie neturėjo galimybės išreikšti šiltus jausmus.

Mokslininkas padarė išvadą, kad pasakodami asmeniui, kuo jis mus žavi, galime greičiau atsigauti po nusivylimų, pykčių ir fizinio diskomforto.

5. Miegoti einate laimingesnis

Jeilio universiteto psichologų komanda analizavo 77 suaugusiųjų, kurių amžius nuo 18 iki 44, dvi savaites kasdien įrašinėtus pasakojimus apie tai, su kiek stresinių situacijų jie susidūrė (nuo darbo ir šeimos problemų iki tarpasmeninių santykių ir su sveikata susijusių problemų), kiek malonių veiksmų atliko ir ar jų nuotaika labiau teigiama, ar neigiama. Kuo tyrimo dalyviai daugiau per dieną padėdavo kitiems, tuo streso lygis prieš miegą būdavo mažesnis ir apskritai jie jausdavosi laimingesni.

6. Mažiau sergate

Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie daugiau padeda kitiems, pasižymi didesniu atsparumu infekcijoms ir uždegimams. Pastarieji yra susiję su daugybe ligų, tarp jų ir vėžiu, diabetu.

7. Sumažėja blogojo cholesterolio

Anksčiau minėti tyrėjai nustatė ir kitokį gerųjų minčių perteikimo laiškuose (skirtuose ne tik mylimam žmogui, bet ir draugams) teigiamą poveikį. Pasirodo, tai, ką patiriame rašydami mielus laiškus, turi įtakos blogojo cholesterolio sumažėjimui organizme.

8. Sumažėja kraujospūdis

Atleiskite žmogui, kuriam laikote pyktį. Tai gali sumažinti kraujo spaudimą. Nesvarbu, ar tai atsitiktinis ginčas su bendrakeleiviu viešajame transporte, ar ilgai laikomas apmaudas dėl giminaičio įžeidimo, ar nesiliaujantis kolegos niurzgėjimas, – pabandykite atsikratyti neigiamų jausmų savo širdies naudai.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: