Pradinis / Lietuviai svetur / Kaip Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena paminėta Kinijoje

Kaip Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena paminėta Kinijoje

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 26-osios metinės buvo švenčiamos Pekine, Šanchajuje ir Honkonge – Lietuvos ambasada Kinijoje ir čia gyvenantys lietuviai organizavo įvairius renginius ir jaukius susibūrimus, skirtus šiai progai pažymėti.

Lietuvos ambasada kovo 8 dieną surengė šventę ambasadoje Pekino užsienio studijų ir Hebėjaus užsienio kalbų universitetų studentams, besimokantiems lietuvių kalbos. Juos atlydėjo dėstytojai Rokas Liutkevičius, Sigita Dereškevičiūtė, Brigita Prunskaitė, Song Xuegui ir Wang Yiran.  Susitikimo metu studentams pristatyta ambasados veikla, planuojami Lietuvos kultūrą pristatantys renginiai, studijų Lietuvoje programos, galimybės bendradarbiauti su Kinijos rinka besidominčiomis Lietuvos verslo įmonėms. Renginio metu įkurta Lietuva besidominčių Kinijos studentų socialinio tinklo grupė.

Pekino užsienio studijų universiteto studentai lietuviškai sudainavo „Ant kalno mūrai“. Atsidėkodama ambasada pakvietė į filmo „Knygnešys“ peržiūrą ir įteikė dovanas viktorinos „Švęskime laisvę“ nugalėtojams.

Kovo 10 dieną ambasada kartu su „Chocolate Naïve“ atstove Kinijoje Helen Lam sukvietė Šanchajaus lietuvius ir Lietuvos draugus į IG meno galeriją. Juos pasveikino ambasadorė Ina Marčiulionytė. Kaip įprasta kosmopolitiniame Šanchajuje, šventėje susipynė skirtingų šalių kultūros. Atidaryta Honkongo menininko Eric So darbų paroda. Surengtas koncertas, kurio metu skambėjo tradiciniai Lietuvos ir Kinijos instrumentai. Svečiams buvo pristatytas „Chocolate Naïve“ šokoladas ir lietuviški gėrimai. Vakaro kulminacija tapo visų šiltai sutiktas Oskaro Koršunovo spektaklis „Hamletas“ Šanchajaus atlikėjų meno centre.

Kovo 11 d. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo švęsti rinkosi lietuviai Honkonge.

LR ambasados Kinijoje inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: