Pradinis / Mūsų augintiniai / Kaip netapti agresyviai nusiteikusio šuns auka?

Kaip netapti agresyviai nusiteikusio šuns auka?

Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyrius informuoja, kad per pirmuosius tris šių metų mėnesius medicinos pagalbos prireikė 20 nuo gyvūnų nukentėjusių Kėdainių rajono gyventojų, per antrą šių metų ketvirtį – 26, o vien tik per liepos mėnesį – 24.

Kaip tinkamai elgtis šuns akivaizdoje?

Kinologų teigimu, lodamas ar puldamas šuo bando suprasti, kas jūs: priešas, draugas ar grobis. Jei sutiktas šuo elgiasi agresyviai, reikia elgtis ramiai ir draugiškai, neparodyti, kad jo bijote. Šuo, jausdamas svečio baimę – širdies dūžius ir padažnėjusį kvėpavimą, į savo teritoriją jį priims jau kaip žemesnės kastos narį ar įsibrovėlį. Todėl stovėkite atsisukę veidu į šunį ir atsipalaiduokite. Ramiu judesiu pliaukštelėkite sau per šlaunį ir aukštu bei džiugiu balsu kreipkitės į šunį, pavyzdžiui, galite pasakyti: „Geras šuo.“ Net jei labai baisu, jokiu būdu nebėkite. Bėgantis objektas šuniui reiškia grobį. Prisiminkite, šunys vadovaujasi kūno kalba.

Įkąsti gali ne tik pikti šunys

Įkąsti gali bet koks šuo, kuris jaučiasi užimantis viršesnę poziciją. Tad jei žmogus bandys jį nuskriausti, atimti maistą ar žaislus, šuns elgesys gali būti ir neprognozuojamas.

Kaip elgtis, jei įkando ar apdraskė gyvūnas?

• Būtina išsiaiškinti gyvūno savininko adresą, pavardę, telefoną, ar gyvūnas skiepytas nuo pasiutligės ir kada. Šie duomenys bus reikalingi gydytojui, sprendžiančiam apie skiepų būtinumą.

• Tuoj pat po įvykio žaizdą ir odą aplink ją būtina plauti tekančiu vandeniu su ūkiniu muilu.

• Neskubėkite stabdyti kraujavimo, jeigu jis nėra pavojingas gyvybei. Su tekančiu krauju iš žaizdos išplaunami virusai ir bakterijos, kurios gali sukelti ligų.

Įkandus bet kokiam gyvūnui, rekomenduojama kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Gydytojas, įvertinęs situaciją ir galimą riziką užsikrėsti pasiutlige, priims sprendimą dėl profilaktinio skiepų nuo pasiutligės kurso skyrimo.

Parengė Lolita Menčikovienė, Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vyriausioji specialistė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: