Pradinis / Kultūra / Kaip patiems pasigaminti tradicines langines?

Kaip patiems pasigaminti tradicines langines?

Tradicinė medinių namų puošyba – labai kūrybiškas ir nesudėtingas amatas, kurio gali išmokti kiekvienas, besidomintis tradicine architektūra ir norintis papuošti savo šimtmetį skaičiuojantį ar vos pernai pastatytą medinį namą. Tam reikia visai nedaug – gauti žinių apie apylinkėse vyraujančią puošybą, ornamentiką ir, žinoma, šiek tiek praktinių įgūdžių.

Minėtųjų įgūdžių įgyti galėsite jau liepos 12 d. 12 val. Vilniaus rajone esančiame Mozūriškių kaime. Jame esančiose „Lobių dirbtuvėse“ Neries regioninio parko direkcija organizuoja atvirą ir nemokamą praktinę edukacinę pamoką apie medinių Vilnijos krašto pirkių puošybą. Jos metu sužinosite, kuo skiriasi vėjinė nuo karnizo, kas yra lėkis ir nuo ko jis apsaugo namus, kaip „karūnuojami“ langai ir kokiais ornamentais savo pirkias puošė šių apylinkių gyventojai.

Gausiai vaizdine medžiaga iliustruotos teorinės žinios apie puošybos subtilybes bus iškart išbandomos praktiškai – prisiliečiant prie medžio ir kuriant vėjines, karnizus, langines ir langų karūnas. Seminaro dalyvių išpjaustyti puošybos elementai, vėliau nušlifuoti ir nudažyti, keliaus į Šilėnų kaimą ir ten papuoš penkias tradicines šio etnokultūrinio draustinio pirkias.

Šios veiklos – Neries regioninio parko direkcijos kartu su VšĮ „Lobių dirbtuvės“ vykdomo projekto „Mūs pirkelė dailiai inrėdzyta“ dalis. Projekto tikslas – atgaivinti ir populiarinti tradicinę Vilnijos krašto kaimų pastatų puošybą, pasidalijant medinės architektūros kūrėjų iš kartos į kartą perduodama pirkių puošybos patirtimi.

Visą informaciją apie projektą ir atvirą edukacinę pamoką rasite Neries regioninio parko interneto svetainėje www.neriesparkas.lt. Dėl informacijos taip pat galima kreiptis telefonu +370 645 84683 ir el. paštu karolina@neriesparkas.lt

www.vrsa.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top