Pradinis / Mūsų augintiniai / Kaip prižiūrėti šunis senjorus?

Kaip prižiūrėti šunis senjorus?

Šuo, kaip ir žmogus, nori būti mylimas, lepinamas, o svarbiausia – prižiūrimas, tačiau kiekvienu augimo etapu jam reikalinga skirtinga priežiūra. Ką tik gimęs šuniukas reikalauja daug dėmesio, nes pats savimi dar negali pasirūpinti. Paaugęs tampa savarankiškesnis. Tačiau ką daryti, kai šuo pasensta?

Žmonių ir šunų amžius skiriasi: vieni žmogaus metai prilygsta septyneriems šuns metams. Didelių veislių šunys (pavyzdžiui, vokiečių dogai, Labradoro retriveriai, vokiečių aviganiai ir t. t.) laikomi senjorais sulaukę šešerių ar septynerių metų, o mažų veislių šunys (pavyzdžiui, pudeliai, taksai, mopsai, spanieliai ir pan.) vyresniais laikomi tik sulaukę paauglystės metų, maždaug penkiolikos. Vidutinė šunų gyvenimo trukmė priklauso nuo veislės ir gyvūno dydžio. Galioja taisyklė, kad kuo šuo didesnis, tuo mažiau metų jam skirta gyventi. Didelių veislių šunys vidutiniškai nugyvena 7–12 metų, mažų veislių šunys gyvena gerokai ilgiau, pavyzdžiui, kambariniai šunys gyvena net iki 20 metų.

8 patarimai, kaip pagerinti šunų senjorų gyvenimo kokybę

Vyresnio amžiaus šunims, kaip ir žmonėms, ilgainiui atsiranda specialių poreikių, senstantis keturkojis reikalauja daugiau priežiūros ir atidumo. Žinodami, kaip reikia rūpintis šunimis senjorais, galime pagerinti savo augintinių gyvenimo kokybę ir buvimą kartu. Juk sakoma, prižiūrėtas šuo – laimingas šuo, todėl pateikiame patarimų, kaip pasirūpinti savo keturkoju senjoru.

1. Šerkite savo šunį maistu, kuris skirtas vyresnio amžiaus šunims (senjorams)

Senstančio šuns organizmo medžiagų apykaita lėtėja, lėčiau eikvojama energija, todėl reikėtų jį šerti ne tokiu kaloringu maistu. Svarbu, kad jame būtų pakankamai baltymų, reikalingų raumenų masei palaikyti. Tinkamiausia šunį šerti 2 kartus per dieną vidutinėmis porcijomis arba 3 kartus mažomis porcijomis. Dėl reikiamo maisto kiekio augintiniui rekomenduojama pasitarti su veterinaru. Jis gali patarti, kokio prekės ženklo, kokių sudedamųjų dalių turinčio ar kokios specialios receptūros ėdalo duoti augintiniui, kad jis jaustųsi gerai.
„Kol mano šuo buvo jaunas, teko išbandyti įvairų ėdalą šunims. Kurį laiką viriau košes ir šėriau žalia mėsa. Dabar mano vokiečių aviganei Lorai jau 11 metų, tad tinkamo pašaro ieškojau gana ilgai. Nuo vienų ji tukdavo dėl per didelio kalorijų kiekio, kurio neišeikvodavo, nes dėl sąnarių ligos šiuo metu nedaug tevaikšto. Kitus atsisakydavo ėsti. Galiausiai radau tinkamą“, – sakė ėdalu „Canis Major Balansas“, skirtu nejudriems suaugusiems šunims, augintinę šerianti Gražina.

2. Stenkitės, kad šuo darytų pakankamai pratimų

Senstant šuns gyvenimas lėtėja, tačiau tai nereiškia, kad jis turi leisti dienų dienas gulėdamas ant sofos. Nebūtina šuns vestis kartu į ilgus žygius, naudingiau, jei su juo tiesiog trumpiau pasivaikščiosite. Lengvo fizinio krūvio pratimai daro teigiamą įtaką tokio keturkojo sveikatai. Pasak vyresnio amžiaus sulaukusių naminių gyvūnų sveikatos ekspertės Ernie Ward, fiziniai pratimai šuniui – svarbus užsiėmimas ir vienas esminių veiksnių, padedančių išvengti sveikatos problemų ir nutukimo sulaukus vyresnio amžiaus.

3. Išlaikykite normalų šuns svorį

Keli papildomi kilogramai vyresnio amžiaus šunims reiškia didesnę apkrovą sąnariams ir vidaus organams. Jei manote, kad Jūsų augintinis turi numesti kelis priaugtus kilogramus, pasitarkite su veterinarijos gydytoju, koks turėtų būti svorio metimo planas ir kokia fizinė veikla augintiniui tinkamiausia.

4. Reguliariai veskite šunį pas veterinarą ir tikrinkite jo sveikatą

Amerikos gyvūnų asociacija rekomenduoja vesti savo augintinį pas veterinarą kas 6 mėnesius ar dažniau, kad būtų patikrinta jo sveikata. Kai Jūsų šuo sulaukia senjoro amžiaus, negalite nekreipti dėmesio į jo sveikatos problemas, nors jos galbūt ir atrodo nereikšmingos. Laiku pastebėti ligos simptomai gali būti pagydomi.

5. Pakeiskite savo šuns vakcinacijos grafiką

Veterinarijos kolegijos rekomenduoja šuns vakcinacijos grafiką keisti kas 3 metus.

6. Nepamirškite valyti ir prižiūrėti savo augintinio dantų

Reguliari dantų priežiūra reikalinga siekiant geros šuns gyvenimo kokybės. Veterinarijos gydytojas dr. Fredas Metzgeris savo pranešime teigia, kad vyresnio amžiaus šunų ar kačių neprižiūrėti dantys – tarsi tiksinti laiko bomba. „Dantyse esančios bakterijos yra pavojingos, nes gali patekti į kraują ir užkrėsti vidaus organus“, – teigia jis.

Puikus būdas prisidėti prie savo šuns senjoro sveikatos gerinimo yra išlaikyti sveikus dantis ir dantenas. Tai galima padaryti naudojant įprastą šepetėlį ir šunų dantų pastą. Reikėtų stengtis kuo dažniau savo šuniui atlikti šią procedūrą.

„Savo senukui taksui Džimiui, kuriam dabar penkiolika metų, dantis valau kasdien po du kartus. Kai jis pradėjo senti, dvokas iš burnos pasidarė nebepakeliamas, kreipėmės į veterinarijos gydytojus ir šie rekomendavo labiau pasirūpinti senstančio šuns burnos higiena“, – pasakojo Evaldas, pridurdamas, kad taksas visai nesibaido šios procedūros, nes žino, jog po jos bus išvestas į lauką, kur galės smagiai palakstyti.

7. Reguliariai šukuokite šunį

Kaip įmanoma dažniau tikrinkite šuns ausis, odą ir kailį. Įsitikinkite, kad Jūsų augintinis savo kailyje nesinešioja blusų ar kitų parazitų. Vyresnio šuns odai reikia skirti daugiau priežiūros, kad būtų galima išvengti įvairių užkrėtimų ir gyvūnui nemalonių apsilankymų pas veterinarijos gydytoją.

8. Nupirkite didelį, patogų guolį

Rinkitės kuo minkštesnį, o svarbiausia – kuo žemesnį guolį, kad šuniui nebūtų sunku įlipti ir išlipti. Geriausia augintinio guolį laikyti padėtą ant žemės pirmame aukšte, kad jam nereikėtų varginti sąnarių laipiojant laiptais.

Parengė Ernesta Mickevičiūtė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: