Pradinis / Interjeras / Kaip suplanuoti vonios kambarį?

Kaip suplanuoti vonios kambarį?

Vonios kambario projektavimas ir įrengimas – nemenką galvos skausmą sukeliantis etapas. Nuo ko pradėti? Kada pasirūpinti grindų šildymu? Ar bus reikalingas santechniko vizitas? O gal geriau vonios projektavimą patikėti specialistams? „Svarbiausia prieš įrengiant vonią ar atliekant remontą joje išsirinkti norimą įrangą ir baldus, juos išdėstyti savo projektėlyje ant lapo, tuomet kiti žingsniai bus aiškesni“, – pataria interjero dizainerė Audronė Litinskienė.

Štai 8 klausimai, į kuriuos atsakę, prieš imdamiesi vonios įrengimo ar remonto darbų, išvengsite klaidų.

1. Kokia vonios įranga ir baldai bus vonioje? Tai dažniausiai lemia vonios dydis, šeimos sudėtis, gyvenimo būdas ir šeimininkų poreikiai. „Svarbu iš anksto žinoti, kokia įranga ir kokie prietaisai bus jums reikalingi, ir pradėti jų ieškoti. Vieniems sprendimams, tokiems kaip stiklinės dušo sienelės ant plytelių ar vonios įranga su potinkinėmis sistemomis, reikia daugiau paruošiamųjų žingsnių, kitus įgyvendinti kur kas paprasčiau: atlikus visus apdailos darbus tereikia viską pastatyti į vietą“, – sako šildymo valdymo sistemomis ir vonios įranga prekiaujančios bendrovės „Tausana“ vadovas Rolandas Jurgelaitis.

2. Kokiam vonios kambario dizainui teikiate prioritetą? Kiekvieno šeimininko skonis skiriasi: galbūt jums patinka žaismingos spalvos, esate solidaus minimalistinio dizaino gerbėjas, o gal svajojate apie retro stilių? Pavartykite žurnalus, naršykite internete – čia tikrai pasisemsite idėjų, sužinosite naujausias tendencijas, rasite sau priimtiniausius spalvų derinius. Pasirinkite interjero spalvas, norimus raštus. Nepamirškite pagrindinių optinių galimybių: horizontalios linijos vizualiai platina patalpą, vertikalios – aukština. Blizgių, šviesių, pastelinių atspalvių sienos ir grindys sukurs erdvumo iliuziją.

3. Kur statysite pasirinktą inventorių? Galbūt jau išsirinkote vonios įrangą, baldus ir turite jų matmenis? Paprasčiausias planavimo metodas – pasirinkus reikiamą mastelį nubrėžti kambario plotą ir nusibraižyti keletą galimų variantų. Interjero dizainerė A. Litinskienė pataria brėžiniuose nepamiršti tam tikrų atstumo standartų: „Tualetas ar bidė neturėtų būti pernelyg prispausti prie sienos, todėl geriausia išlaikyti 50 cm atstumą. Svarbu susiplanuoti ir kriauklės, stalviršio aukštį – priklausomai nuo ūgio jis turėtų būti nuo 75 iki 85 cm. Maišytuvas paprastai montuojamas 110 cm aukštyje, nors yra įvairiausių skaičiuoklių. Jei vonios patalpa nedidelė, pagal vonios kraštą ar prieš dušo kabinos duris turėtų likti 70–80 cm laisva vieta, kad būtų galima apsisukti“, – pataria specialistė.

Internete galima rasti nemokamų programėlių, su kuriomis projektavimas ypač lengvas ir patogus, dažnai suteikia galimybę apžiūrėti projektą trimatėje erdvėje, pažaisti su detalėmis ir spalvomis. Tai padės apsispręsti ir išvengti klaidų.

4. Dušo padėklas ar plytelės? R. Jurgelaičio teigimu, šiandien madinga, kad dušo padėklas būtų kuo plonesnis. Dar geriau, jei dušo kabiną sudaro stiklinės sienelės ir plytelės su įrengtu trapu ar lataku. Vis dėlto pastarasis įrenginys kur kas sudėtingesnis ir brangesnis. „Turi būti padaromas nuolydis ir gera hidroizoliacija, o siekiant patogumo po plytelėmis gali būti įrengiama grindų šildymo sistema“, – sako specialistas.

5. Ar bus naudojamos potinkinės sistemos? Į sienas įmontuojamas klozetas, kriauklė, bidė – tai vienas moderniausių vonios įrengimo būdų, suteikiančių voniai erdvumo įspūdį, estetikos. „Net jei sistema montuojama ant tinko ir reikalinga papildoma sienelė, sutaupoma daugiau vietos nei renkantis įprastą klozetą su bakeliu. Kita vertus, nuo žemės pakeltas klozetas optiškai suteikia patalpai daugiau erdvės“, – teigia interjero dizainerė A. Litinskienė.

6. Ar reikalingi santechnikos darbai? Šildymo ir vonios įrangos specialistas R. Jurgelaitis teigia, jog dažnai susiduriama su problema, kai perkamas naujas butas, kuriame atlikta dalinė apdaila ir jau išvedžiotas vamzdynas, arba pasitikima santechniku, kuris vamzdžius ir jungtis išvedžioja pagal jam įprastus būdus. Tokiais atvejais žmogus, ieškodamas nestandartinių sprendimų ar vonios įrangos, turi dvi išeitis: pervedžioti vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžius arba ieškoti įrangos pagal esamą situaciją. Jei atliekate būsto renovaciją ir ketinate perstatyti vonią ar kriauklę, taip pat būtina apmąstyti vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžių pervedimą. Planuojant vonios patalpą, taip pat svarbu iš anksto išsirinkti rankšluosčių džiovintuvą, mat ne visiems originalaus dizaino gyvatukams tinka standartiniai vamzdžių išvedžiojimo būdai.

7. Kuriose vietose grindys bus šildomos? Kartu su santechnikos darbais svarbu pasirūpinti ir šildomų vonios grindų planu ar projektu. „Geriausia turėti jau iš anksto paruoštą vamzdžių išvedžiojimo planą, mat šildyti grindis po dauguma vonios įrenginių būtų nepraktiška. Paprastai galima rinktis elektra arba vandeniu šildomas grindis. „Jeigu vandenį grindims šildyti imsite iš bendros daugiabučio šildymo sistemos, būtina suderinti su namo bendrija, kaimynais, todėl nedideliam grindų plotui rekomenduojama rinktis elektra šildomas grindis“, – pataria „Tausanos“ specialistas.

8. Kur bus reikalingi elektros lizdai ir jungikliai? Paskutinis plano žingsnis, tačiau vienas pirmųjų remonto darbų – elektros instaliacija. Pasak A. Litinskienės, planuojant elektros instaliaciją svarbu susižymėti ir apšvietimo zonas: „Turėtų būti bendras apšvietimas, veidrodžio ir kiti modernūs variantai: nišose, balduose ar šalia vonios. Reikėtų rinktis lemputes, skirtas drėgnoms patalpoms.“

Jei vonios kambaryje žadate įrengti elektrinį ar kombinuotą gyvatuką, apgalvokite jo vietą. Kol dar nėra išklijuotos plytelės pro sieną galima tiesti laidą. Tokiu atveju nereikės papildomo elektros lizdo ir gyvatukas atrodys estetiškiau. Jei numatoma masažinė ar chromoterapinė vonia, reikės įrengti elektros įvadą su srovės nuotėkio rele.

Kuriant vonios patalpą be architekto ar dizainerio pagalbos, svarbiausia patiems viską iki smulkmenų susiplanuoti: nuo baldų ir įrangos išdėstymo vonioje iki stiliaus. Vis dėlto geras vonios projektas, specialistų teigimu, – pusė darbo. Vėliau nereikės sukti galvos ar gailėtis dėl nenutiesto laido, nepraktiško maišytuvo aukščio ar neapgalvoto apšvietimo.

Komentaras

  1. Neįsivaizduoju kaip įrenginėjant vonios kambarį galima apsieiti be santechniko. Paprasčiausia įsirengti ir mažiausiai priežiūros reikia dušo kabinoms, tačiau visi norime turėti tuo pačiu ir vonią. Visi sprendimai ir norai atsiremia į vonios kambario dydį.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: