Pradinis / Interjeras / Kaip tinkamai prižiūrėti ritinines užuolaidas?

Kaip tinkamai prižiūrėti ritinines užuolaidas?

Dėl praktiškumo ir funkcionalumo ritininės užuolaidos užkariavo Lietuvos rinką jau daugiau nei prieš dešimtmetį. Joms priežiūros reikia kur kas mažiau nei teplioms užuolaidoms ar greitai apdulkančioms žaliuzių juostelėms. Tačiau jei jau taip atsitiko, kad audinys buvo išteptas, „Domus Lumina“ specialistai pataria, kaip reikėtų elgtis.

Dulkes nušluostykite arba nusiurbkite

Dauguma ritininių užuolaidų audinių yra apdorojami taip, kad netrauktų dulkių ir nenubluktų, todėl yra vienas praktiškiausių langų puošybos variantų. „Esant tikimybei, kad patalpoje kaupsis gausus dulkių sluoksnis, vertėtų pagalvoti apie ritininių užuolaidų apsaugą, t. y. kasetines ritinines užuolaidas, kurių audinys susisuka į viršuje esantį uždengtą ritinį“, – patirtimi dalijasi „Domus Lumina“ specialistė Vaida Kriaučionienė.

Vis dėlto jei atsitiko taip, kad per remonto darbus atsidarę dulkių kamuoliai pasiekė ir ritinines užuolaidas, geriausia išeitis – nusiurbti dulkes dulkių siurbliu. Atsargiai prilaikydami užuolaidas nusiurbkite susikaupusį dulkių sluoksnį arba nušluostykite jas švelniu šepečiu.

Juodi taškai nuo pelėsio

Dėl drėgmės besikaupiantis pelėsis namie ne tik kenkia sveikatai, bet ir gadina interjerą. Dėl rasojančių langų drėksta ir ritininės užuolaidos; jos ilgainiui ima pelyti, pajuoduoja, praranda savo spalvą. Įvairiausių forumų ir pašnekesių klubų dalyvių nuomone, geriausios pelėsio naikinimo priemonės – valomieji milteliai ir dėmių šalinimo skysčiai. Tačiau langų puošybos specialistai pataria neskubėti valyti audinio, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti visas ritininių užuolaidų medžiagos ypatybes. „Viskas priklauso nuo paties audinio, ypač nuo jo impregnavimo. Daugeliu atvejų po tokių procedūrų audinys pakeičia ne tik spalvą, bet ir formą. Naudoti valiklių nerekomenduojama apskritai. Tačiau iš savo klientų esame girdėję, jog tokios priemonės padeda“, – sako V. Kriaučionienė.

Vis dėlto jei ritinines užuolaidas turite gana seniai, vertėtų pagalvoti apie jų medžiagos keitimą. Tai leis atsinaujinti ir išvengti sveikatos problemų dėl pelėsio, nes kempinėle išvalyti visų pelėsio bakterijų neįmanoma.

Kaip valyti smalsių mažamečių pirštų antspaudus?

Mažųjų pirštų antspaudų lieka visur: pradedant spintelėmis, veidrodžiais ir baigiant ritininėmis užuolaidomis. O jei dar tie pirštukai buvo nešvarūs? Nors internete galima rasti nemažai patarimų, kad geriausia nešvarumus valyti vandeniu ir švaria kempinėle, „Domus Lumina“ specialistai pataria nerizikuoti. Jie teigia, kad negalima impregnuotos ritininių užuolaidų medžiagos liesti šlapia kempinėle, nes bus nuvalomas impregnavimo sluoksnis, o jau tada dėmė ant užuolaidų medžiagos garantuota.

Prikibusius mašalus pašalinsite aštria kempinėle

Vienas didžiųjų vasaros košmarų – pro atvirą langą įskrendančios ir prie ritininių užuolaidų prikimbančios musytės, mašalai ir kiti naktiniai gyviai. Paprastai mašalais užuolaidos apkimba, kai šalia lango stovi apšviečiamoji naktinė lempa. Prikibę gyviai, pakeliant ritinines užuolaidas į viršų, kartu susisuka ir sutraiškyti palieka juodas dėmeles. Specialistai pataria tokias problemas spręsti valant užuolaidų medžiagą sausa, šiek tiek šiurkštesne kempinėlės puse. Pridžiūvę mašalai turėtų nubyrėti nuo trinamo šiurkštaus kempinės pagrindo.

Lyginti ir skalbti ritininių užuolaidų negalima

Jei nusprendėte išvalyti ir atnaujinti senus langų puošybos elementus, būkite atsargūs. Specialistai pataria prieš imantis bet kokių ritininių užuolaidų valymo veiksmų, paskaityti gamintojo pateiktus nurodymus arba pasikonsultuoti su langų puošybos specialistais. „Išvalę ritinines užuolaidas, pakabinkite jas vėl arba palikite ant stalo džiūti. Jokiu būdu jų nelyginkite, nes nuo karščio jos gali deformuotis“, – perspėja specialistė. Taip pat nepamirškite, kad ritininių užuolaidų negalima skalbti, mat impregnuota medžiaga gali lūžti.

Net 90 % ritininių užuolaidų audinių jau savaime yra apsaugota nuo tokių aplinkos veiksnių, kaip dulkių kaupimasis ar blukimas. Prieš imdamiesi bet kokių valymo priemonių, išsiaiškinkite, ar užuolaidų medžiaga gali būti valoma ir kaip, kad nebūtų daugiau žalos nei naudos.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: