Pradinis / Lietuviai svetur / Kalėdų laukimo šventė Balzeko lietuvių kultūros muziejuje Čikagoje

Kalėdų laukimo šventė Balzeko lietuvių kultūros muziejuje Čikagoje

Sakoma, kad gruodis – tai mėnuo, kuris yra skirtas didžiausiai metų šventei – Kalėdoms. Balzeko lietuvių kultūros muziejuje jau nuo mėnesio pradžios jaučiama Kalėdų dvasia: šventines eglutes darbuotojos papuošė  ne tik O‘Hare ir Midvay tarptautiniuose Čikagos oro uostuose ir „Cook County Treasurer‘s Office“, bet ir paties muziejaus vestibiulyje. Prieš šventes šioje lietuviškoje institucijoje dar dažniau nei bet kada skamba telefonai – iš visos Amerikos skambina žmonės su įvairiausiais klausimais. Vieni domisi, kaip reikėtų lietuviškais žodžiais pasveikinti gimines Kalėdų ir Naujųjų metų proga, kiti teiraujasi, kur būtų galima nusipirkti lietuviškos juodos duonos, treti klausia, ar muziejaus dovanų parduotuvėlėje dar liko juos dominančių suvenyrų – juk dovanų metas sparčiai artėja.

Muziejaus direktorė Rita Janz pasveikino visus svečius, susirinkusius į metų aptarimo ir Kalėdų laukimo šventę

O gruodžio 10 dieną muziejaus Gintaro salėje įvyko nueinančių metų aptarimo popietė. Prie šventiškai padengtų stalų susirinko beveik 40 žmonių, tarp kurių – muziejaus tarybos nariai, ne vienus metus muziejaus darbuotojams talkininkaujantys savanoriai, Moterų gildijos atstovės, taip pat darbuotojai.

Puoselėjant lietuviškas šventines tradicijas, susirinkusieji buvo pakviesti pasivaišinti Kūčių ir Kalėdų patiekalais, kuriuos paruošė meistrė Audra Januškienė (,,Bravo Bites“). Muziejaus direktorė Rita Janz visos tarybos vardu padėkojo talkininkams už jų darbus ir pasveikino artėjančių švenčių proga. Kai kurie savanoriai, suradę laiko, jau ne vienus metus darbuojasi muziejuje ir yra padarę didelių darbų. Ištikimos muziejaus rėmėjos ir talkininkės Moterų gildijos moterys šventės metu surengė staigmeną – nedidelę loteriją su nuostabiomis dovanėlėmis. Panašu, kad praeinančių metų aptarimo ir Kalėdų laukimo šventė Balzeko lietuvių kultūros muziejuje tampa tradicija.

Balzeko lietuvių kultūros muziejaus inf.

Virginijos Petrauskienės nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: