Pradinis / Kultūra / Kartu pasakojama karališka meilės istorija tampa mus jungiančiu tiltu

Kartu pasakojama karališka meilės istorija tampa mus jungiančiu tiltu

Jau netrukus, balandžio 3 d., Kaune, ,,Žalgirio“ arenoje žiūrovus sukvies išskirtinis įvykis –  tarptautinė miuziklo ,,Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ premjera su choru ,,Dainava“. Šešiasdešimt dainininkų į Lietuvą išskrido tik dėl šio vienintelio parodymo, scenoje bus galima išvysti 114 žmonių. Jų energija ir balsai papasakos vieną ryškiausių mūsų tautos – karališką Žygimanto ir Barboros meilės istoriją. Tai taps didžiausiu visų laikų uždarų patalpų miuziklo parodymu Lietuvoje ir pirmu tokios apimties lietuvius Lietuvoje bei užsienyje vienijančiu bendru scenos darbu. 

Sumanymas įgyvendinti šį projektą gimė po sėkmingo miuziklo pristatymo praėjusių metų spalį Čikagos Auditorium Theatre, kur Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją scenos kalba perteikė Lietuvos ir išeivijos atlikėjai. Tuomet į išskirtinio masto renginį susirinko daugiau nei 3 000 žiūrovų, parodymas tapo ne tik simboliniu lietuvius šiapus ir anapus Atlanto jungiančiu tiltu, bet ir bendru darbu.

Šiek tiek atslūgus organizavimo rūpesčiams imta planuoti šio projekto tęsinį –  miuziklo premjerą Lietuvoje. Pasak režisierės Anželikos Cholinos: ,,Tai bus tikrai unikalus spektaklis, sujungiantis dviejų žemynų lietuvius vienoje scenoje. Jis, deja, bus parodytas tik vieną kartą, todėl labai noriu, kad šį reginį pamatytų kuo daugiau žiūrovų. Tai bus mums visiems didelė šventė, prilygstanti nacionalinei.“

,,Dainavos“ choristai pasirodys drauge su visa tituluota miuziklo trupe: Mantu Jankavičiumi (Žygimantas Augustas), Benu Jankavičiumi (Žygimantas Augustas vaikystėje), Kostu Smoriginu (ponas Tvardovskis), Karina Krysko (Barbora Radvilaitė), Jeronimu Miliumi (Radvila Juodasis), Tadu Juodsnukiu (Radvila Rudasis), Gitana Pečkyte (Bona Sforca), Roku Spalinsku (Žygimantas Senasis), Rafailu Karpiu (rūmų juokdarys), Dominyku Vaitiekūnu (rūmų juokdarys) ir Anželikos Cholinos šokio teatru. Miuziklo kūrybinė komanda: kompozitorius – Kipras Mašanauskas, libreto autorius – Romas Lileikis, režisierė-choreografė Anželika Cholina, scenografas – Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkas – Juozas Statkevičius, prodiuserinė kompanija – „Promostar“.

Lietuvių meno ansamblio ,,Dainava“ vadovas Darius Polikaitis sako: ,,Savo atvykimu mes atstovausime lietuviams, gyvenantiems užsienyje. Jaučiame, kad ypač dabar, prieš prigimtos pilietybės išsaugojimo referendumą, tai yra labai svarbu. Norime Lietuvos gyventojams, miuziklo žiūrovams pateikti pozityvų užsienio lietuvių įvaizdį, parodyti, kad lietuviškas gyvenimas, lietuviška dvasia stipriai gyvuoja už Lietuvos ribų. Kad įvairių kartų lietuviai – ar neseniai atvykę į JAV, ar jau gimę ir augę Amerikoje – ne tik nepamiršta Lietuvos, bet ir aktyviai dalyvauja lietuviškame kultūriniame gyvenime.“

Reikia paminėti, kad choristai ne tik aukoja savo atostogų laiką, bet ir iš savo lėšų sumoka dalį kelionės išlaidų. Tai puikus įrodymas, kad jiems ši kelionė yra tikrai reikšminga. Sunku būtų išmatuoti, kiek laiko ir energijos šiam projektui skyrė JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos vykdomoji vicepirmininkė Austėja Sruoga.

Be jokios abejonės, šis išskirtinis projektas nebūtų įmanomas ir be dosnių rėmėjų pagalbos. Jau ne pirmą sykį miuziklo parodymą paremia Gražina Liautaud, esame dėkingi Lietuvių fondui, Kazickų šeimos fondui, logistikos kompanijai „Unlimited Carrier“. Kaip sako šios jau ne vieną lietuvišką renginį parėmusios kompanijos vadovas Svajūnas Masilionis, ,,šis projektas išsiskiria savo svarba Lietuvai ir kartu lietuvių išeivijos bendruomenei. Tai puikus sumanymas, įrodantis, kad išeivija nėra nutolusi nuo Lietuvos kultūrinio gyvenimo. Išeivijos menas yra labai platus, apimantis bene visas meno rūšis. Natūralu, kad išeivija išugdė ir pasaulinio garso menininkų.“

Liekame laukti premjeros tikėdami, jog šis daugelio žmonių tiestas tiltas ne tik sujungs į vienumą „šiapus“ ir „anapus“, bet ir taps dar vienu mūsų bendrystės liudijimu, leidžiančiu tikėti tokios bendrystės galia.

Loreta Timukienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: