Socialinę platformą „Snapchat“ žino kiekvienas jaunuolis. 2024 m. antrojo ketvirčio duomenys rodo, kad ši programėlė kasdien sulaukė net 432 milijonų aktyvių vartotojų visame pasaulyje. „Parents.com“ skaičiavimu,…
Paieška: Šeima ir sveikata
Naujos gyvybės laukimas daugeliui moterų tampa viena gražiausių gyvenimo patirčių. Vis dėlto natūralu, kad neretai šis laikotarpis kelia ir nemažai nerimo ar net baimės dėl neaiškios…
Pasaulyje venų varikoze serga apie trečdalį suaugusių žmonių, o moterims dėl jų hormoninės sistemos ypatumų ir nėštumo metu vaisiaus spaudžiamų dubens giliųjų venų ši liga pasireiškia…
Lietuvoje vis daugiau tėvų siekia įtraukti savo vaikus į sportinę veiklą, kalbos apie sporto naudą vis garsėja, tačiau dažnai kyla klausimas: ar vaikai patys nori užsiimti…
Karštuoju sezono metu gydytojai pataria nepamiršti stebėti išgeriamo vandens kiekio. Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad dauguma gyventojų nepakankamai rūpinasi savo…
Iš pirmo žvilgsnio vasara – laikotarpis, kai organizmas prisipildo energijos ir pasirūpinti savo sveikata yra daug lengviau nei šaltuoju metų laiku. Vis dėlto neretai pasitaiko ir…
Ultragarsinis tyrimas, dažniau vadinamas tiesiog echoskopija, yra neinvazinis ir vienas pagrindinių tyrimų nėštumo metu, leidžiantis įvertinti vaisiaus raidą, augimą ir būklę, ar nėra jokių nukrypimų nuo…
Nėštumas vasarą gali kelti tam tikrų iššūkių, tačiau, laikantis keleto patarimų, galima sumažinti diskomfortą ir užtikrinti saugų bei sveiką nėštumo laikotarpį. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos…
Kopenhagoje įvykusiame septintajame pasaulio masažo čempionate suplevėsavo Lietuvos vėliava – trečiąją vietą formuojamojo kūno masažo („Body Shape“) kategorijoje pelnė Benita Bartosevičienė, dirbanti „SPA Vilnius“ Dienos SPA…
Naujausio HBSC tyrimo duomenimis, Lietuvoje moksleivių fizinis aktyvumas yra nepakankamas ir mažėja. Tarp 5–9 klasių moksleivių tik 13 proc. būdingas pakankamas kasdienis fizinis aktyvumas – pagal…
Ar žinojote, kad nuo galvos skausmo padėti gali ir paprasčiausias pasivaikščiojimas? Profesorius Albertas Skurvydas sako, kad vaikštant gerėja kraujotaka, sumažėja skausmas bei įtampa, todėl įsiskaudus galvai…
Daugelis nė nenutuokia dulkėtame namų kampe turintys visą brangiausių metalų lobyną. Senuose, mūsų jau nebenaudojamuose išmaniuosiuose telefonuose galima rasti sidabro, aukso ir net platinos. Tačiau specialistai…
„Kai buvau nepilnametė, man buvo galima padėti. Suprantu, kad žmonės stengėsi, tačiau tos pagalbos buvo per mažai“, – tokiomis mintimis dalijasi prekybos žmonėmis auka tapusi mergina.…
Kaip susijusios smegenys, mūsų hormonai ir tai, kaip sparčiai mes mokomės įvairiausių dalykų? Kaip žinios įsirašo į mūsų atmintį ir kodėl svarbu mokytis pasitelkus emocijas, o…
Galbūt pažįstama situacija: norite likti namie, bet einate į seniai planuotą vakarėlį tik todėl, kad bijote praleisti jo įvykius. Tuomet jūs patiriate FOMO (angl. „fear of…
Vaikų nerimo sutrikimas atsėlina tyliai ir dažnai įsėda visai nejučia. Jei laiku nepastebimas ir nesuteikiama pagalba, gali pasilikti ilgam, kartais net visam gyvenimui, su skaudžiomis pasekmėmis.…
Alpimai, moksliškai vadinami sinkopėmis, yra gana dažnas reiškinys – skaičiuojama, jog bent kartą per gyvenimą apalpsta bent trečdalis visų žmonių. Daliai tai vienkartinis epizodas, kitiems –…
Sparčiai šylant orams, nemaža dalis žmonių pradeda intensyviai ruoštis vasaros sezonui ir daugiau dėmesio skiria savo kūno linijoms. Tiesa, net pradėjus aktyviau sportuoti ir riboti tam…
„Dabartiniai vaikai yra silpnesni ir stambesni nei jų tėvai, kai buvo moksleiviai. Tai neabejotinai turės neigiamos įtakos jų sveikatai ateityje“, – teigė Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius…
Dažniausiai laikui bėgant moterys pripranta prie savo mėnesinių ciklo: jis kartojasi reguliariai ir kiekvieną kartą netenkama panašaus kiekio kraujo. Vis dėlto tam tikrais atvejais jo trukmė…