Vidutinis žmogus praleidžia trečdalį savo gyvenimo lovoje. Šis skaičius džiugina ne tik mus, bet ir namų dulkių erkes, kurios mėgaujasi mūsų čiužinių, pagalvių ir patalynės šiluma.…
Paieška: Šeima ir sveikata
Ar vienas pokalbis gali pakeisti pasaulį? Vaikai, pasidaliję savo atsiliepimais po pokalbių susirašinėjant su „Vaikų linijos“ savanoriais internetu, atsako – taip, nes kartais užtenka išgirsti, kad…
Tinkamas pasiruošimas nėštumui padeda išvengti daugybės nereikalingų rūpesčių, todėl dar prieš svarstant apie šeimos pagausėjimą naudinga skirti dėmesio sveikatos priežiūrai. Gydytoja akušerė-ginekologė Eglė Bareikienė atkreipia dėmesį,…
Neretai manoma, kad mūsų namų kanalizacijos vamzdžiai gali susidoroti su viskuo, ką kartu su nuotekomis į juos išpilame: maisto likučiais, panaudotais riebalais, įvairiomis higienos priemonėmis, popieriniais…
Skaičiuojama, kad bene kas dešimto pasaulio gyventojo inkstų funkcija yra pablogėjusi. Inkstų ligomis serga tiek įvairaus amžiaus vyrai, tiek moterys. Lėtai besivystančios inkstų ligos pradžioje skausmų…
Mitybos nepakankamumas yra vis aktualesnė problema, ypač tarp sergančių lėtinėmis ligomis ir ilgai ligoninėse gydomų pacientų. Europos klinikinės mitybos ir metabolizmo draugijos duomenimis, su šia būkle…
Įkvėpti animacinio filmo „Išvirkščias pasaulis 2“, visai neseniai nusprendėme plačiau susipažinti su jausmų ir emocijų tema ir šiandien ją tęsdami kalbamės apie nerimą. Nerimas – ne…
Karščiavimas – vienas pagrindinių požymių, signalizuojančių, jog organizmas kovoja su infekcija. Turbūt nėra žmogaus, kuris nebūtų susidūręs su padidėjusia kūno temperatūra, ir įprastai dėl šio simptomo…
Paauglystė – laikotarpis tarp vaikystės ir suaugusiųjų pasaulio, pasižymintis išskirtinėmis patirtimis, naujais atradimais ir galimybėmis. Vis dėlto ne paslaptis, kad šis gyvenimo etapas jauniems žmonėms gali…
Dažnai nėštumas gali sukelti ne tik malonų laukimo jausmą, bet ir nerimą, ypač jei jis yra rizikingas. Visgi šiuolaikinė medicina leidžia dar ankstyvoje nėštumo stadijoje atlikti…
Vaikams vis mažiau būnant namuose ir daugiau laiko leidžiant su draugais ir būreliuose, tėvai neretai jaučia nerimą dėl jų saugumo. Situacijos, kai vaikai išeina iš namų…
Spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje minime Šiurpnaktį, Visų Šventųjų dieną ir Vėlines. Nors šios „šventės“ turi skirtingas tradicijas ir prasmę, visos yra susijusios su mirusiųjų paminėjimu…
„Pagalbos moterims linija“ – tai savanoriška emocinės paramos tarnyba, visą parą teikianti nemokamą, anoniminę emocinę pagalbą kiekvienam žmogui, kuris išgyvena krizę, kurį užklupo sunkumai ar prieš…
Aplink daug mitų, kaip gyventi sveikai – ką valgyti, kaip sportuoti, kaip ilsėtis. Sveika gyvensena – sritis, kurioje gausu išgalvotų istorijų, mitų ar sprendimų, kuriems įtaką…
Ne paslaptis, kad sportas teikia daug naudos širdies ir kraujagyslių sistemai – sportuojant mažėja arterinis kraujospūdis, cholesterolis, krenta svoris, gerinama inkstų funkcija bei geriau reguliuojama gliukozės…
Maždaug 4 iš 5 mamų po gimdymo patiria motinystės melancholiją, rodo atlikti tyrimai. Nors tai ir laikina emocinė būsena, nesulaukus pagalbos ar emocinės paramos, šie jausmai…
Lietuvoje šiemet garsiai nuskambėjo net kelios vaikų dingimo istorijos. Tad nieko keista, kad vis didesnei daliai tėvų rūpi jų atžalų saugumas. Tyrimai rodo, kad trečdalis vaikus…
Emocijos – natūrali žmogaus reakcija į aplink vykstančias situacijas, padedanti prisitaikyti, įvertinti grėsmės lygį ir apskritai patirti gyvenimą. Natūralu, kad skirtingi įvykiai sužadina skirtingas emocijas, tačiau…
„Globojome tris vaikus – dvi mergaites ir berniuką. Tačiau širdis mūsų didelė, nusprendėme duris atverti ir ketvirtam vaikui. Ji jau šešerius metus gyveno bendruomeniniuose (dabar šeiminiai…
Perėjimas iš vaikystės į suaugusiųjų pasaulį – ypatingas laikotarpis, suteikiantis naujų patirčių ir išgyvenimų tiek paaugliams, tiek jų tėvams. Tiesa, šis pokyčių metas neretai siejamas su…