Apie medžiagų apykaitą esame girdėję kone visi, tačiau retai susimąstome, kaip jos pokyčiai gali paveikti mūsų organizmą. Sulėtėjus medžiagų apykaitai sutrinka virškinimas, ima didėti svoris, kankina…
Paieška: Šeima ir sveikata
Ką daro vaikas, kai susiduria su nesėkme? Vieni pabando dar kartą. Kiti nuleidžia galvą ir sako: „Aš niekam tikęs“, „Man niekada nepavyks“, „Aš toks kvailas.“ Šie…
Daugeliui žmonių gyvenime tenka patirti sukrėtimų, kurie tarsi atima žemę iš po kojų, sukelia ilgalaikių sunkumų ir paveikia kasdienybę. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad žmogus…
„Jeigu nesiimama veiksmų, psichologinės kliūtys pamažu daro įtaką ir fizinei sveikatai. Gali atsirasti opaligė, artritas, žarnyno problemų, migrena“, – atkreipė dėmesį gydytojas psichiatras-psichoterapeutas Olegas Lapinas. Jo…
Vaikai auga labai greitai, o svarbūs pokyčiai jų organizmuose neretai vyksta tam tikrais šuoliais, todėl net tėvai ne visuomet spėja įžvelgti savo atžalų sveikatos problemas. Nors…
Vis dažniau žmonės skundžiasi sutrikusiais mitybos įpročiais – vieni nuolat persivalgo, kiti per daug riboja maistą ar bijo tam tikrų produktų. Pasak šeimos gydytojos Gaivos Dabravalskienės,…
Cukraus perteklius mityboje – tai globali visuomenės sveikatos krizė. Europos Sąjunga taiko cukraus reguliavimo priemones, o Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl perteklinio cukraus vartojimo ryšio su…
Vis daugiau tyrimų rodo, kad miegas ir kūno svoris glaudžiai susiję. Miego trukmė ir kokybė turi reikšmingą poveikį vaikų sveikatai, ypač nutukimo rizikai. Nutukimas yra būklė,…
Daugeliui mūsų rytas be kavos – ne rytas. Tačiau ar kofeinas visada saugus širdžiai? Kada jis gali būti naudingas, o kada – žalingas? Specialistai pabrėžia: viskas…
Nepaisant populiarios nuomonės, celiulitas nėra būdingas tik turinčioms antsvorį – jis gali atsirasti ir lieknoms, aktyviai sportuojančioms moterims. Celiulitas formuojasi ne tik dėl fizinio aktyvumo stokos…
Kai skauda nugarą ar sustingsta pečiai, daugelis intuityviai ieško masažo specialisto. Tačiau ne visi masažai vienodi, o netinkamai pasirinktas ar netaisyklingai atliekamas masažas gali ne palengvinti,…
Smalsumas, noras pritapti, draugų įtaka, nerimas, stresas. Tai tik kelios priežastys, kodėl vaikai ir paaugliai pradeda eksperimentuoti su psichoaktyviosiomis medžiagomis. Specialistų teigimu, nors kartais toks eksperimentavimas…
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žydėjimu kai kuriuos gali pradėti kankinti ir nemalonūs simptomai – sezoninė akių…
Pats oro kondicionierius peršalimo ligų nesukelia, bet netinkamas įrenginio naudojimas gali susilpninti imuninę sistemą ir padidinti virusų plitimą. Sausas oras, prasta oro kokybė ir staigūs temperatūros…
Po darbo dienos jaučiate akių nuovargį, paraudimą, galvos skausmus, o vaizdas ima lietis? Daugelis mano, kad dėl to kaltas ilgas darbas kompiuteriu. Specialistai perspėja – šie…
Stresą dažnai laikome neigiamu reiškiniu, tačiau Vilniaus universiteto psichologė doc. Inga Truskauskaitė kviečia pažvelgti į jį kitaip – kaip į natūralią organizmo reakciją, kuri evoliuciškai padėjo…
Ar pagaunate save sakant ar darant tai, ką sakydavo ar darydavo jūsų tėvai, nors sau kartojote, kad elgsitės kitaip? Pavyzdžiui, kitaip bendrausite su partneriu (-e) ir…
Kaip moksleivius skatinti būti fiziškai aktyvius? Kaip dažnai turėtų sportuoti suaugęs žmogus? Kokį kūno masės indeksą turintys žmonės gyvena ilgiausiai? Į šiuos ir kitus klausimus naujausiame…
Nerimas – natūralus ir kiekvienam žmogui būdingas jausmas, kuris padeda susikaupti ir priimti svarbius sprendimus bei imtis veiksmų. Vis dėlto užsitęsęs nerimastingumas gali virsti sutrikimu, trukdančiu…
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausmo medicinos centre pradėtas taikyti naujas minimaliai invazinis skausmo gydymo metodas – periferinė elektrinė…