Pradinis / Aktualijos / Kaunas kviečia švęsti Kovo 11-ąją

Kaunas kviečia švęsti Kovo 11-ąją

Pirmadienis Kaune bus ypatingas: kauniečiai švęs Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventinėje programoje – iškilmingi minėjimai, įdomūs renginiai ir roko koncertas.

„Šią dieną Kaunas švenčia ypač jaunatviškai ir linksmai, nes būtent šis miestas visuomet buvo, yra ir bus veržlus, drąsus ir laisvas. Kauniečiai kviečiami švęsti išradingai ir džiugiai, linksmintis su geriausiais šalies atlikėjais, susitikti ir kartu pajusti vienybės ir bendrystės jausmą, kurį mums dovanoja nepriklausomybė“, – sakė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Pagrindiniu šventės akcentu šiemet taps roko koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemelyje. Koncerte savo dainas atliks grupės „Biplan“, Tomas Sinickis, ir „Colours of Bubbles“. Koncerto pradžia 12.40 val.

Visą Kovo 11-ąją miestiečiai turės galimybę šventinius renginius pasiekti patogiai ir nemokamai – viešasis transportas tądien keleivius veš be mokesčio. Kovo 11-osios rytą kauniečius į šventas mišias kvies Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika ir Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia. Po jų veiksmas persikels į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį. Čia 11.30 val. kauniečiams pasirodys pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.

Šventės dieną mieste nemokamai duris atvers Kauno muziejų filialai. Kauno muziejaus Rotušės, Pilies, tautinės muzikos ir K. Petrausko skyriai lankytojų lauks 12–17 val.

Kovo 11-osios vakarą mieste užbaigs Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono organizuojamas renginys, vyksiantis prie Kauno pilies (pradžia 20 val.). Šventės programoje – virvės traukimas, estafetė mažiesiems ir kiti žaidimai. Renginio svečiai bus vaišinami kareiviška koše ir arbata, vyks muzikiniai pasirodymai. Visą renginį vainikuos Lietuvos Respublikos himno giedojimas ir karšto oro šviestuvų paleidimas už laisvę ir už Lietuvą.

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENOS – KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS KAUNE

10:00 Šv. Mišios Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje (Vilniaus g. 1).

10:00 Šv. Mišios Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 14A).

11:30 Pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

11:45 Kariliono muzikos koncertas su Juliumi Vilnoniu.

12:00 Iškilmingas minėjimas, Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-sios rinktinės jaunųjų šaulių pasižadėjimo ir šaulių priesaikos ceremonija.

12:40 Šventinis „Biplan“, T. Sinickio, „Colours of Bubbles“ koncertas.

*Renginys fotografuojamas

13:00–15:00 Kūrybinės dirbtuvės: tapiserijos mozaika „Lietuva – mano veidas“

Išauskite savo mintis ir jausmus apie Lietuvą ir Lietuvai. Sukurkite savo mažą tapiseriją, kuri taps vieno didelio kūrinio – dovanos Lietuvai dalimi.

Registracija tel.  8 612 15828.

Vieta: Kauno kultūros centras, Tekstilės studija „Gijų sodai“ (200 auditorija), Kęstučio g. 1, Kaunas.

13:30 Šventinė popietė, skirta Kovo 11-ajai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Pasaulio lietuvių metams.

Lietuvių laisvės dieną prisiminimais apie lietuvių kovas už nepriklausomybę dalysis Kovo 11-osios signatarai, tremtiniai. Rimutės Balnienės parodos „Šilko simfonija“ atidarymas. Muzikinę programą  dovanos dainuojamosios poezijos atlikėja Jūratė Dailydėnienė (gitara, smuikas), Daiva Mažeikaitė (kanklės) ir Sofija Ramanauskaitė (solistė).

Renginio vedėjai:  Dalia Poškienė, Vincė Vaidevutė Margevičienė. Renginio organizatoriai: Lietuvos universitetų moterų asociacija (LUMA) ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) Kauno filialas.

Vieta: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos salė, Laisvės al. 39, Kaunas

15:00 Chorinės muzikos koncertas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai „Laisvės varpas“.

Dalyvauja Kauno kultūros centro mišrūs chorai „Diemedis“, „Gintaras“, „Ainiai“ ir vyrų choras „Perkūnas“.  Vedėjas Edvinas Vadoklis.

Vieta: Kauno kultūros centras, didžioji salė, Kęstučio g. 1, Kaunas.

20:00 Kovo 11-osios laužai

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono organizuojamo renginio metu kviestiniai svečiai renginio dalyviams primins Kovo 11-osios svarbą, bus  žaidžiami kariniai žaidimai (minos metimas, virvės traukimas, estafetė mažiesiems), dalijama karinė košė ir arbata, vyks inžinerijos bataliono šauktinių grupės „Koncertina“ ir  Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio centro atstovių Gabrielės ir Gretos muzikiniai pasirodymai.

Vieta:  Prie Kauno pilies, Pilies g. 17, Kaunas

12:00–17:00 Nemokamas Kauno miesto muziejaus skyrių lankymas:

Rotušės skyrius  (Rotušės a. 15), Pilies skyrius (Pilies g. 17), Tautinės muzikos skyrius (L. Zamenhofo g. 12), M. ir K. Petrauskų skyrius (K. Petrausko g. 31).

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: