Pradinis / Sportas / Kaunas padės plaukikams siekti pergalių: iškils modernus vandens sporto centras

Kaunas padės plaukikams siekti pergalių: iškils modernus vandens sporto centras

Kauno miesto savivaldybė su bendrove „Conresta“ pasirašė 25,8 mln. eurų vertės vandens sporto centro rangos darbų sutartį. Greta „Žalgirio“ arenos iškils išskirtinės architektūros statinys, po kurio stogu tilps ne tik olimpinio dydžio baseinas su 500 vietų tribūnomis, bet ir SPA zona bei sporto klubas. Darbus planuojama pradėti rudens pradžioje.

„Kaunas neabejotinai yra Lietuvos sporto lopšys. Tai įpareigoja, kad kuo daugiau skirtingų sporto šakų atletų turėtų tinkamas sąlygas treniruotėms, ruošdamiesi ateities pergalėms. Miestas kryptingai dirba dėl šio tikslo. Prie to prisidės ir daugiafunkcis vandens sporto centras Nemuno saloje. Tai bus antrasis baseinas Kaune su 50 metrų ilgio takeliais. Kartu ši vieta pasitarnaus kauniečių laisvalaikiui bei poilsiui“ , – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Rangovo patirtis nekelia abejonių

Dėl galimybės statyti šį neeilinį objektą Nemuno saloje varžėsi net penkios įmonės. Konkurse laimėjo ir nugalėtoja paskelbta generalinės rangos statybos bendrovė „Conresta“, turinti didelę patirtį įgyvendinant ambicingus projektus.

Tarp ryškiausių bendrovės įgyvendintų projektų – automatizuota „Continental“ gamykla, modernus Lietuvos pašto logistikos centras, istorinių Pacų rūmų restauracija ir penkių žvaigždučių viešbutis „Pacai“, taip pat Palangos miesto baseinas su sveikatingumo centru bei Palangos koncertų salė.

Naujojo vandens sporto ir pramogų centro statybas planuojama pradėti už kelių mėnesių, parengus detalų darbo projektą. Pagal sutartį naujasis kompleksas turės būti pastatytas per 18 mėnesių. A+ energinės klasės vieno aukšto su antresole pastato bendrasis plotas sieks 18,4 tūkst. kv. metrų.

Susilies su Nemuno salos reljefu

Daugiafunkcis vandens sporto centras įsikurs prie „Žalgirio“ arenos, vakarinėje jos pusėje. Pagrindinio įėjimo link nuo arenos drieksis šias erdves jungsiantis pasažas.

Naujasis statinys išsiskirs 50 m ilgio 10 takelių baseinu su 500 vietų tribūnomis žiūrovams. Čia galės vykti tarptautinio rango varžybos ir nacionalinės pirmenybės. Antras mažesnysis baseinas pasitarnaus vaikų plaukimo pamokoms. Baseinas su visa infrastruktūra atitiks Tarptautinės plaukimo federacijos FINA reikalavimus.

Greta bus įrengta ir SPA zona su trijų skirtingų temperatūros režimų pirčių kompleksais, pramoginiais baseinais vaikams ir suaugusiesiems, masažinėmis voniomis pirčių kompleksais, relaksaciniais kambariais ir kavine. Čia tilps 300 lankytojų. Vandens sporto centre numatytas ir 200 vietų sporto klubas.

Ekonomiškas ir funkcionalus

Pagal išskirtinę E. Miliūno studijos architektų pasiūlytą idėją naujasis statinys bus integruotas į natūraliai susiformavusį salos reljefą.

Pasak baseiną projektavusio architekto Aurimo Ramanausko, unikali vieta padiktavo ir unikalius architektūrinius sprendinius. Statinys išnaudoja esamą reljefą, kuris susilieja su statiniu ir tampa jo penktuoju fasadu – želdintu stogu.

„Projektuojat centrą buvo numatytos moderniausios vandens apdirbimo technologijos, visų pastato inžinerinių dalių maksimalus automatizavimas ir ekonomiškumas“, – pabrėžė projekto autorius A. Ramanauskas.

Visam kompleksui unikalumo suteikia tai, kad šiltuoju metų laiku baseino funkcija išsiplečia į rekreacinę lauko zoną su dekoratyviniais augalais, poilsio zonomis, sporto aikštynais.

Norinčiųjų sportuoti netrūksta

„Nemuno sala yra naujojo Kauno centro ašis, kurioje jau turime „Žalgirio“ areną, o netrukus prasidės mokslo ir inovacijų muziejaus „Mokslo sala“ statybos. Lygiagrečiai bus atnaujinta ir pačios salos infrastruktūra, tad ši vieta taps tikru miestiečių ir turistų traukos centru. Kaunas turi tvirtą Vyriausybės palaikymą mieste vykdomiems stambiems projektams, todėl esame tikri, kad ir ši ambicija pastatyti aukštų standartų šiuolaikišką vandens sporto centrą bus sėkmingai įgyvendinta“, – pridūrė Kauno meras V. Matijošaitis.

Šiuo metu Kauno sporto mokyklose plaukimą lanko apie 2 tūkst. įvairaus amžiaus sportininkų. Treniruotės vyksta Kauno plaukimo mokyklos baseinuose „Šilainiai“, „Vilija“ ir „Dainava“, taip pat sporto mokyklos „Startas“ baseine Miško gatvėje. Dar vienas baseinas įsikūręs Lietuvos sporto universiteto patalpose.

2013 metais „Girstučio“ komplekse duris atvėrė Kauno plaukimo centras, kuris vienintelis Kaune turi 50 metrų ilgio baseiną. Šis kultūros ir sporto centras rekonstruotas panaudojant Europos sąjungos fondų, taip pat Kauno miesto savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšas.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: