Pradinis / Mokslas ir švietimas / Kaune studijuojantis Jhosua: „Norėjau būti vienas pirmųjų ekvadoriečių Lietuvoje“

Kaune studijuojantis Jhosua: „Norėjau būti vienas pirmųjų ekvadoriečių Lietuvoje“

„Viena mano draugė studijavo užsienyje, todėl ir aš užsimaniau patirti gyvenimą kitoje šalyje. Tai turėjo būti Europos valstybė, nes būtent čia – skirtingų kultūrų, tradicijų, kalbų įvairovė“, – sako Jhosua Sebastian Hermosa Jaramillo iš Ekvadoro, šiuo metu Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete (KTU SHMMF) studijuojantis viešąjį valdymą.

Baigęs mokyklą Jhosua svarstė galimybę tapti profesionaliu futbolininku – kurį laiką net išbandė profesionalaus sportininko gyvenimą: „Studijavau nuotoliniu būdu ir žaidžiau futbolą, tačiau viskas buvo kiek kitaip, nei aš tikėjausi.“ Jhosua pripažįsta, kad ši patirtis tik padidino norą išbandyti įprastą studento gyvenimą. Sprendimą išvykti studijuoti į užsienį ir pagyventi kitoje šalyje vaikinas priėmė padrąsintas draugės, kuri studijavo Kinijoje.

Todėl jis nusprendė priimti iššūkį – pirmą kartą palikti namus ir išvykti gyventi į užsienį. Jhosua jaunesnysis brolis nutarė vykti kartu. „Tėvams nebuvo lengva, – pripažįsta Jhosua, – tačiau labai gerai, kad brolis yra kartu su manim. Mūsų santykiai tikrai geri.“

Kaune gali pajusti, ką reiškia stebėti NBA varžybas

Kaip iš visų Europos šalių Jhosua pasirinko būtent Lietuvą? Vaikinas tikina, kad apie mūsų šalį jau šiek tiek žinojo, nes apie ją mokėsi mokykloje. „Be to, Lietuva garsi dėl krepšinio, – sako Jhosua ir priduria, kad vienas įspūdingiausių potyrių Kaune buvo stebėti Kauno „Žalgirio“ komandos rungtynes gyvai:  – Atrodė, kad žiūriu NBA rungtynes.“

Lietuva yra tarp šalių, kurių universitetų diplomai pripažįstami Ekvadore. Taip pat, pasak Jhosua, čia siūlomas puikus studijų kokybės ir kainos santykis. „Domėjausi universitetais Vilniuje ir Kaune, rašiau jiems visiems. KTU atsakė draugiškai, man patiko bendravimas su universiteto atstovais. Nuo tada viskas vyko labai lengvai: man paaiškino, ką turėčiau daryti, kokius dokumentus atsiųsti. Teliko ruoštis kelionei“, – prisimena Jhosua.

Germosa Jaramillo Jhosua Sebastian

Svajoja palikti pėdsaką Lietuvoje

Vaikinas tikina: nors rinkdamasis studijų šalį norėjo, kad tai būtų valstybė, kurioje aukštas švietimo lygis, tačiau turėjo dar vieną slaptą norą. „Norėjau, kad tai būtų vieta, kurioje nėra daug ekvadoriečių, aš būčiau vienas pirmųjų“, – šypsosi Jhosua.

Jis, priešingai nei brolis, studijas Lietuvoje pasirinko įkvėptas etninių tikslų. „Daug ekvadoriečių studijuoja Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje ar Lenkijoje. Aš norėjau pasirinkti šalį, kurioje nėra daug žmonių iš Lotynų Amerikos. Noriu sudaryti gerą įspūdį apie Ekvadoro žmones“, – pasakoja vaikinas.

Anot jo, kultūriniai mainai yra didžiausias studijų Lietuvoje privalumas. „Turėti draugų iš įvairių pasaulio vietų – nuostabu, o svetimą kalbą geriausia mokytis iš vietinių“, – sako Jhosua.

Tiesa, jis pabrėžia, kad turėjo prisitaikyti prie lietuvių kultūros ir visuomenės, tačiau tai padėjo suprasti, kokie žmonės skirtingi, ir pažvelgti į pasaulį iš kitos perspektyvos.

Inžineriją iškeitė į viešąjį valdymą

Jhosua prisipažįsta, jog teikia pirmenybę Europai, o ne Amerikai, tačiau yra laimingas, kad pasirinkta Viešojo valdymo studijų programa siūlo dviejų universitetų – KTU ir Centrinės Floridos – išsilavinimą. Mūsų šalyje tai pirmoji dvigubų studijų programa tarp Lietuvos ir Amerikos universitetų. „Galimybė išvykti į JAV šiai studijų programai tikrai prideda žavesio. Be to, studijos KTU suteikia aukšto lygio išsilavinimą ir atveria darbo Europoje galimybių“, – įsitikinęs studentas.

Nors iš pradžių galvojo apie inžinerijos studijas, Jhosua juokiasi, kad jo gyvenime viskas labai greitai keičiasi.  „Peržiūrėjęs savo studijų programos aprašymą supratau, kad tai – puiki proga. Dėstytojai yra tikrai draugiški, stengiasi padėti ir suprasti. Per paskaitas daug diskutuojame ir man tai labai patinka – sužinome dėstytojo požiūrį, išsakome savo nuomonę ir aptariame ją su savo bendrakursiais“, – sako KTU studentas iš Ekvadoro.

Vienas geriausių dalykų, anot jo, „Erasmus+“ teikiamos galimybės: Jhosua planuoja vieną studijų semestrą studijuoti Prahos universitete. Jis taip pat džiaugiasi kultūrine įvairove: „Tai nuostabu – sutikti tiek daug žmonių iš kitų šalių netgi bendrabutyje.“

Internetiniai vaizdo tinklaraščiai – vertingas žinių šaltinis

Būsimiems studentams iš Lotynų Amerikos, planuojantiems atvykti į Lietuvą, Jhosua pataria iš pradžių susipažinti su vietos kultūra. Prieš čia atvykdamas, jis ne tik daug skaitė apie Lietuvą, bet ir žiūrėjo vaizdo įrašus, kad žinotų, ko tikėtis. „Sakoma, kad lietuvės labai gražios, o apskritai žmonės bendraudami yra šiek tiek šalti. Iš pradžių ir aš taip maniau, tačiau pirmiausia reikia su jais pasikalbėti, pralaužti ledus, o tada jie tampa tikrai draugiški. Tarkim, vyresnio amžiaus moterys autobusų stotelėse šnekučiuojasi su manimi, klausia, iš kur aš atvykau. Tai malonu, man tai patinka“, – šypsosi Jhosua.

Jis pastebi, kad Lietuva – tikrai saugi šalis. „Jei Ekvadore norėsite pasivaikščioti naktį, turėsite būti labai atsargus ir saugoti savo daiktus. Čia, Lietuvoje, – saugu. Ir labai ramu“, – sako vaikinas.

Pasiilgsta Ekvadoro oro ir maisto

Jhosua kilęs iš Ekvadoro sostinės Kito – miesto, kuris yra aukštai kalnuose ir kuriame dažnai keičiasi oro temperatūra. Tačiau, palyginti su Lietuva, oras gimtinėje, anot jo, nuostabus. Taip pat kaip ir vaisių, žuvies ir mėsos kokybė.

„Grįžau namo atostogų ir visiems nuolat sakiau, kad Ekvadore mes gyvename kaip rojuje. Manau, kad to neįmanoma suprasti, kol nepalieki namų, tačiau dabar aš pradėjau vertinti mūsų vietinio maisto kokybę, taip pat oro sąlygas“, – teigia Jhosua.

Pasak vaikino, kitas dalykas, kuris labai skiriasi nuo namų, – tai, kaip žmonės linksminasi, lietuvių muzikinis skonis. „Muzika, kurios klausotės, yra gana nuobodi – tai dažniausiai techno ar elektroniniai ritmai. Aš mėgstu šokti, man labiau patinka salsa ar regetonas – toks stilius įprastas klubuose Ekvadore, bet ne čia“, – sako Jhosua.

Planuoja žinias pritaikyti spręsdamas gimtosios šalies problemas

Jhosua ypač vertina tai, kad gali lengvai keliauti po Europą – praėjusią vasarą KTU studentas praleido Barselonoje, tyrinėjo kultūrą ir mėgavosi girdėdamas šiek tiek kitokį ispanų kalbos akcentą.

Jaunam vaikinui, kurio pirmoji kelionė iš gimtosios šalies buvo skrydis į Brazilijoje esančią Lietuvos ambasadą, tai – puiki galimybė. „Ateityje norėčiau studijuoti magistrantūroje kokiame nors Europos universitete. Vėliau tikriausiai grįžčiau į savo šalį. Nors Ekvadore galėjau žaisti futbolą ir tapti profesionalu, vis dėlto noras dirbti tarptautinėse organizacijose ir padėti žmonėms buvo didesnis. Dabar norėčiau būti diplomatu ar dirbti tarptautinių santykių srityje“, – tikina ekvadorietis Jhosua.

Pakeliavęs ir pagyvenęs užsienyje, vaikinas šiandien savo tėvynėje pastebi dalykus, kurie galėtų būti daromi kitaip. Anot jo, viešojo valdymo studijos KTU atvėrė sprendimų, kurie gali būti ten taikomi.

Jhosua asmeninio archyvo nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: