Pradinis / Mokslas ir švietimas / Kauno Jono Jablonskio gimnazijos mokiniai ir mokytojai 2011 – 2013 metais tarptautiniame Comenius projekte „P & P: Photography as a Pedagogical Tool“ („Fotografija kaip pedagoginė priemonė“)

Kauno Jono Jablonskio gimnazijos mokiniai ir mokytojai 2011 – 2013 metais tarptautiniame Comenius projekte „P & P: Photography as a Pedagogical Tool“ („Fotografija kaip pedagoginė priemonė“)

Projekto_lankstinukasBesimokydami užsienio kalbos mokiniai ugdo ne tik šios kalbos gebėjimus, bet taip pat turi galimybę ugdyti save kaip asmenybę, nes kartu ugdomi socialinės interakcijos, kitų kultūrų tolerancijos, kritinio mąstymo, informacijos paieškos ir vertinimo, savikontrolės ir planavimo bei kiti gebėjimai, svarbūs asmenybės tapsmui.

Tinkamai parinkti naujausi mokymo metodai (darbas grupėse, projektinė veikla, dialogai, bendradarbiavimas, diskusijos, skiriamos užduotys patiems susirasti medžiagą, vaikus „užvedant ant kelio“, o toliau patiems reikia sužinoti, netradicinės pamokos (pamoka – spektaklis), pamokos muziejuose, moksleivių kūrybos centruose, išvykose, debatai ir kt.) skatina ir ypatingai gabių, ir nemotyvuotų ar stokojančių gebėjimų mokinių mokymosi motyvaciją.

Geriausias būdas įtraukti visokio tipo mokinius – ir gabius, ir mokymosi motyvacijos stokojančius – tai projektinė veikla. Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose padeda mokiniams ne tik ugdyti kalbinius bei bendravimo sugebėjimus, bet ir suteikia jiems galimybę praplėsti savo akiratį, nuvykti į kitas šalis ir susipažinti su tų šalių kultūra bei tradicijomis, moko juos tolerancijos, ugdo jų pasitikėjimą savimi. Toks netradicinis mokymas padeda mokytojui sudominti mokinius, skatina mokinių aktyvumą, jų bendradarbiavimą bei teigiamą konkurenciją ruošiant įvairias projekto užduotis.  Dalyvaujant  tarptautiniuose projektuose mokiniams atsiranda galimybė išreikšti save ir vystyti savo sugebėjimus, atsiranda motyvacija daugiau mokytis ir pasiekti užsibrėžtų tikslų. Mokiniai suvokia savo atsakomybę reprezentuoti mokyklą ir šalį, todėl stengiasi atlikti visas užduotis kuo geriau.

Kauno Jono Jablonskio gimnazijos mokiniai ir mokytojai 2011 – 2013 metais dalyvavo tarptautiniame Comenius projekte „P & P: Photography as a Pedagogical Tool“ („Fotografija kaip pedagoginė priemonė“). Projekte dalyvavo 7-ios šalys: Ispanija, Italija, Portugalija, Čekija, Turkija, Lenkija ir Lietuva. Vienas iš pagrindinių projekto tikslų buvo tarp kultūrinis bendradarbiavimas. Projekto dalyviai lankėsi įvairiose šalyse ir kartu atliko kūrybines užduotis. Fotografija jiems – svarbiausias pagalbininkas, o bendravimas su kitų šalių atstovais buvo gera galimybė gerinti anglų kalbos žinias. Ruošdamiesi projektiniams susitikimams mokiniai ruošė įvairias prezentacijas apie Lietuvą, savo gimtąjį Kauną ir gimnaziją. Gyvendami draugų namuose mūsų mokiniai susipažino su tų šalių kultūra, papročiais ir tradicijomis, turėjo galimybę susipažinti su jų virtuvės ypatumais. Priimdami draugus iš kitų šalių savo šeimose gimnazijos mokiniai buvo mūsų šalies ir mokyklos ambasadoriais, supažindino svečius su Lietuvos istorija bei kultūra.

Kelionė į kitą šalį tai ir galimybė pažinti, išbandyti save. Mokiniai bendravo su kitų šalių mokiniais ir jų tėvais anglų kalba, bet kartais teko ieškoti ir kitokių būdų save išreikšti, nes ne visi draugų tėvai mokėjo anglų kalbą taip gerai, kad galėtų lengvai bendrauti. Ne visų mokinių pomėgiai ir norai buvo vienodi, todėl kai kurie mokiniai turėjo pasimokyti tolerancijos, bendravimo meno su kitų tautybių žmonėmis. Tie dveji tarptautinio  projekto metai prabėgo labai greitai, bet įspūdžiai ir prisiminimai tikrai niekada neišblės. Mūsų mokiniai dabar turi daug draugų kitose šalyse ir ta draugystė tęsis ir toliau.

Už įdomią, aktyvią veiklą ir sukurtą vizualią medžiagą, projektas buvo įvertintas Nacionaliniu Kokybės ženkleliu, už eTwinning veiklą. Įdomus projektas buvo publikuotas internetiniame puslapyje Twinspace.

Parengė – Romualda Liutkuvienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: