Pradinis / Aktualijos / „Kauno maratono“ startas jau birželio 9 dieną

„Kauno maratono“ startas jau birželio 9 dieną

treniruotes

Į viešas treniruotes, rengiamas tris kartus per savaitę, susirenka daugiau nei 100 kauniečių

Ištvermė, nusiteikimas ir pasiryžimas – tai savybės, kurių tikrai reikia, kad pradėtum ir baigtum 42 kilometrų 195 metrų ilgio bėgimo trasą. Čia nugalėtojas yra ne tik pirmasis atbėgęs, bet ir kiekvienas, įveikęs distanciją. Apie birželio 9 dieną vyksiantį „Kauno maratoną“ – šventę miestui ir jo svečiams – kalbamės su jo iniciatoriumi ir sumanytoju Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto doktorantu Algirdu Pukiu.

Idėja pasiekė finišą

„Prieš ketverius metus pradėjęs sportuoti su broliu ėmiau svarstyti, kodėl Kaunas neturi savo bėgimo šventės, kuria gali pasigirti visi didieji Europos miestai, kasmet organizuojantys bent po vieną didelį bėgimą – dažniausiai maratoną“, – idėjos pradžią prisiminė Algirdas Pukis. Šia idėja pasidalinęs su keliais bendraminčiais, jaunas vaikinas sulaukė didelio kartu sportuojančių draugų palaikymo, nes tokia idėja sukosi ne vieno galvoje. „Dabar „Kauno maratono“ organizaciniais dalykais rūpinasi 6 žmonių iniciatyvinė grupė, kurios dauguma yra profesionalūs sportininkai, savo sričių specialistai. Per renginį prie iniciatyvos prisijungs dar daugiau nei 60 savanorių. Turiu pripažinti, kad būtent sportininkai ir yra motyvuočiausi“, – neslepia Algirdas. Pirmą kartą organizuojamą maratoną planuojama kartoti kasmet. Jam suteiktas tarptautinio renginio statusas. Daug laiko ir kantrybės reikalaujanti iniciatyva žada sukviesti sportininkus ir sporto mėgėjus, kurie, pasirinkę vieną iš kelių jiems priimtiniausių distancijų, galės varžytis 10 kilometrų 548 metrų, pusės maratono ar viso maratono bėgimuose. Visiems bėgikams bus įteikti rėmėjų prizai, atminimo medaliai, o dalyvių numeriuose įmontuotos mikroschemos fiksuos kiekvieno jų bėgimo laiką, kurį vėliau bus galima pamatyti interneto svetainėje. Tuo pačiu metu bus organizuojamas estafetinis 4×10,578 km komandinis bėgimas, šeimos bėgimai (1,2 km ir 3,6 km).

maratonas pagrindine

Pirmojo tarptautinio „Kauno maratono“ idėjos autorius ir pagrindinis iniciatorius Algirdas Pukis

Susidomėjo ne tik lietuviai

Į „Kauno maratoną“ jau užsiregistravo beveik pusantro tūkstančio dalyvių. Renginio dieną organizatoriai tikisi sulaukti per du tūkstančius sporto entuziastų ir kuo daugiau žiūrovų. Tarptautinio sporto renginio statusą įgijusiame maratone bėgs 30 dalyvių iš Švedijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos ir net tolimųjų Jungtinių Amerikos Valstijų bei Meksikos. „Itin aktyviai registruojamasi komandinės estafetės bėgimui. Jau dabar turime apie 50 komandų. Iš jų daugiausia politikų, tačiau yra nemažai verslininkų, universitetų atstovų ar tiesiog draugų kompanijų“, – pasakoja A. Pukis.

Sporto ir kultūros dermė

Jau po savaitės vyksiančiame renginyje Algirdas žada ir pramogų žiūrovams. „Norime, kad į Kauno Nemuno salą tą sekmadienį ateitų kuo daugiau žmonių, kad jie pajustų, jog tai ne vien bėgimas, o šventė visam miestui“, – sakė A. Pukis. Susirinkusiems ten visą dieną koncertuos Linas Adomaitis, Pushas bei savo kelią dar tik pradedantys jauni atlikėjai ir muzikos grupės. Veiks sporto mugė, kurioje bus galima įsigyti suvenyrų, pabendrauti su sportininkais, specialistai konsultuos įvairios fizinės veiklos klausimais, bus galima išsimatuoti plaučių tūrį, sužinoti kūno masės indeksą. Maratonui startą duos renginio globėjas Virgilijus Alekna, kartu su kauniečiais ir miesto svečiais bėgti ketina ir olimpietė Rasa Drazdauskaitė.

Sveiko sporto pamokos kauniečiams

Pasak Algirdo, „Kauno maratonas“ neprasideda ir nesibaigia birželio 9 dieną. Pasiruošimo darbai pradėti prieš porą metų. Nuo balandžio pabaigos organizuojamos viešos treniruotės, kuriose tris kartus per savaitę mokomasi sveikai sportuoti. Profesionali trenerė, Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidinių dalyvė, maratono bėgikė Inga Jodeškienė nuolat pataria, paaiškina ir dalinasi asmenine patirtimi, atskleidžia, kaip reikia bėgioti, pernelyg greitai nenuvarginti širdies ar kitų raumenų ir jausti malonumą. Tai, kad kaskart į šias treniruotes susirenka daugiau kaip 100 žmonių, pasak pačios trenerės, rodo tokio pobūdžio veiklos svarbą, gerėjantį požiūrį į sveiką gyvenimo būdą.

Bėgimas tampa įpročiu

Penkerius metus intensyviai sportuojantis Algirdas prisipažino įvairių distancijų bėgimo varžybose dalyvaująs 1 – 2 kartus per mėnesį. „Maratoną bėgau dar tik du kartus – Vilniuje ir Paryžiuje, tačiau prieš tai jau įveikiau 10 pusmaratonių, nuolat dalyvauju trumpesnių distancijų bėgimuose“, – apie malonia rutina tapusį sportą pasakoja „Kauno maratono“ sumanytojas. Pasak pašnekovo, toks gyvenimo būdas žmogų turtina visapusiškai. „Sportas suteikia jėgų, energijos. Beje, tai – geros nuotaikos užkratas. Be to, sportuojantis žmogus yra sveikesnis, lengviau atsisako žalingų įpročių. Svarbiausia, sportuoti sveikai ir nekenkti sau. Tiesa, jei niekada iki tol nebėgiojęs iš karto bandysi įveikti visą maratoną, pasekmės gali būti skaudžios, tačiau lėtai pradėjus nuo mažų atstumų, sustiprėja kūnas, gerėja medžiagų apykaita, dirba raumenys“, – tikina sporto entuziastas. Algirdas tikisi, kad šiuo metu itin populiarėjantis maratono bėgimas taps neatsiejama Kauno miesto dalis.

alekna

Renginio globėjas Virgilijus Alekna

Parengė Giedrė Rutkauskaitė ir Lina Bačiūnaitė-Lužinienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: