Pradinis / Kultūra / Kauno rudens mugėje – trys dienos pramogų

Kauno rudens mugėje – trys dienos pramogų

Rugsėjo 8–10 dienomis Kauno Laisvės alėjoje vėl rinksis išskirtinius gaminius siūlantys amatininkai, ūkininkai, maisto produktų gamintojai ir kiti auksarankiai. Pavasario mugėje pusės milijono gyventojų dėmesio sulaukusios šventės programoje ir šį kartą išlaikyta gausi kultūrinė programa. Mugės svečių laukia įvairių tautų prisistatymai, vaikams skirtas „Viru viru košę“ renginys ir jaunimo pasirodymai.

„Šį kartą pagrindinė renginio scena keliasi iš Rotušės į Nepriklausomybės aikštę. Prie Soboro vyks įvairių tautų prisistatymai. Ant scenos kiekvieną dieną netrūks įvairiausio veiksmo. Prie Kauno muzikinio teatro aikštėje įsikurs laisvalaikio erdvė, joje laukia „Kaunas Jazz“ šokių diena. Įvairių artistų, muzikantų ir šokėjų bus galima išvysti visoje renginio teritorijoje“, – vardijo Kauno mugę organizuojančios įstaigos „SukurtaLT“ vadovas Darius Straigis.

Šeimoms – popietė „Viru viru košę“

Penktadienį pagrindinėje scenoje daugiausia dėmesio bus skiriama jaunoms šeimoms ir vaikams. Net 200 mažųjų talentų, atvykusių iš 20 Kauno ugdymo įstaigų kolektyvų, lips ant scenos ir šoks, dainuos, demonstruos madas bei tautinius papročius popietėje „Viru viru košę“.

„Visus norinčius kviesime pirmiausia pasivaišinti koše. Vis dėlto tai vienas iš pirmų maistų, kuriuos mes nuo mažens valgome. O tada kviesime vaikus parodyti įvairius tautinius šokius, dainas, žaidimus. Bus nenuobodu ne tik darželinukams, bet ir aukštesnių klasių moksleiviams. Norime parodyti, kad Lietuvoje šeimos yra svarbios ir vaikai yra mylimi. Taip pat atkreipti dėmesį į mūsų tautiškumą, tautinio kostiumo motyvus ir mūsų tradicinius žaidimus“, – pasakojo Kauno bendruomenės centro „Girsta“ vadovė Zinaida Streikienė.

Popietės metu vyks ir įvairios edukacinės programos, bus galima pasimokyti keramikos, juostų pynimo, audimo, mezgimo ir kitų amatų paslapčių. Rankdarbių mugėje bus galima pasidairyti po tėvų, vaikų, mokyklų ir darželių atvežtus kūrybos vaisius. Planuojama, kad penktadienį Nepriklausomybės aikštėje veiksmas vyks nuo 14 iki 19 valandos.

Tautiniai ir jaunimo pasirodymai

Šeštadienį visai dienai Nepriklausomybės aikštėje įsikurs įvairių tautų atstovai. Ant scenos lips ukrainiečių, karaimų, lenkų, armėnų ir kitų tautinių bendrijų kolektyvai. Bus galima susipažinti su jų tautiniais kostiumais ir papročiais. Bus ir keletas  lietuviškų kolektyvų.

„Prieš metus kvietėme artimiau susipažinti su įvairių Lietuvos regionų kultūra, šį kartą norime pakviesti sužinoti daugiau apie Lietuvoje ar greta mūsų gyvenančių tautų kultūrą. Jie ne tik šoks ir gros, bet ir vyks įvairios edukacinės programos tautiniuose kiemeliuose“, – sakė D. Straigis.

Juose bus galima paragauti ukrainietiškų barščių ir kitų tautinių patiekalų, stebėti arbatos ruošimą „samovaruose“, išbandyti savo jėgas gaminant įvairias liaudiškas lėles.

Sekmadienį šioje erdvėje ant scenos lips įvairios Lietuvos jaunimo grupės, atlikėjai. Organizatoriai tiki, kad jaunimui atvira scena gali tapti puikia proga padidinti savo gerbėjų skaičių.

Nuo sporto iki šokių kovų

Kultūriniai renginiai ir įvairūs pasirodymai dalyvių laukia ir Muzikinio teatro sodelyje. Pavasarį čia vykusią jaunimo zoną keičia bendra laisvalaikio ir edukacijos erdvė.

Organizatoriai tikina, kad penktadienį nuo 15 val. šioje erdvėje vyks įvairios vaikučių ir tėvelių mankštos, įvairiausių sporto klubų, šokių ir kitų aktyvaus laisvalaikio būrelių pasirodymai. Dalyviai galės išbandyti save rankų lenkimo, kitose sporto rungtyse. Vyks karaokė konkursai. Šeštadienį, be įvairių pasirodymų, laukia ir „Kaunas Jazz Ruduo 2017“ šokių pasirodymai.

„Džiaugiamės, kad šiemet prie renginio prisijungia „Kaunas Jazz“ festivalis ir visi mugės dalyviai šeštadienį popiet galės stebėti įvairias šokių kovas, pasimokyti salsos, lindihopo šokių žingsnelių“, – pasakojo D. Straigis.

Linksmybės ir kultūrinė programa truks visas tris dienas ir vyks visoje mugės teritorijoje. Dalyviai galės išbandyti įvairias meno terapijos rūšis. Paskanauti vietoje gaminamų patiekalų, tarp jų ir „Išlaužo žuvies“ verdamos žuvienės. Prie Laisvės alėjos fontano įsikurs amatų demonstravimo erdvė. Savaitgalį Nepriklausomybės aikštėje veiks „Retromobile“ istorinių automobilių paroda ir vaikų pramogų zona.

Kaip sako organizatoriai, likus kiek daugiau nei savaitei iki mugės pradžios, norinčių dalyvauti ir atsivežti savo programą vis dar nemažėja, renginio programa nuolat pildosi.

Mugėje – išskirtiniai amatai ir gėrybės

Pačioje mugėje savo gaminius ar užaugintas gėrybes pristatyti ketina daugiau nei pusė tūkstančio prekeivių. Kaip pastebi organizatoriai, šį kartą itin aktyvūs išskirtinius rankdarbius ir aukštos kokybės gaminius siūlantys Lietuvos menininkai ir amatininkai.

„Sąraše matome ne vieną dalyvį, kuris gali pasigirti ir įvairiais liaudies amatų paveldo sertifikatais, turime nemažai drabužius, papuošalus, žaislus ar namų interjero elementus kuriančių amatininkų. Matome, kad mugėje susirinkusių laukia daug išskirtinių, vienetinių prekių, kurių nerasite jokiame prekybos centre“, – tikino organizatorius.

Artėjant rudeniui daugėja ir savo ūkiuose įvairias daržoves ir vaisius užauginusių ūkininkų. Mugėje bus galima įsigyti šviežių gėrybių iš visos Lietuvos. Taip pat įvairių maisto gaminių, kuriuos atveš ir užsienio ūkininkai.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: