Pradinis / Aktualijos / Kaunui – dar vienas tarptautinis įvertinimas

Kaunui – dar vienas tarptautinis įvertinimas

Šią savaitę kauniečius pasiekė žinia iš Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos: Kaunas pripažintas besimokančių miestų tinklo (angl. UNESCO Global Network of Learning Cities) nariu. Specialistų teigimu, šis statusas Kaunui padės stiprinti inovatyvaus ir šiuolaikiško miesto įvaizdį.

„Tai didelis pripažinimas ir dar didesnės galimybės, kuriomis privalu pasinaudoti. Kartu tai ir įpareigojimas miesto vadovams. Turime suvokti, kad miestas nėra vien tik statiniai, gatvės ar infrastruktūra. Miestas – tai pirmiausia žmonės ir bendruomenė, nuo kurių ir priklauso, ar jis juda pirmyn, – akcentavo šį projektą kuruojantis Kauno tarybos narys doc. dr. Visvaldas Varžinskas. – Miestas privalo augti ir klestėti, o žmonės turi nuolat ugdytis, gebėti prisitaikyti prie įvairių pokyčių tiek profesinėje, tiek kasdieninėje veikloje. Nuolatinis miestiečių tobulėjimas yra besimokančio miesto esmė.“

Pasak pašnekovo, bendraujant, rengiant įvairias bendruomenių veiklas, kartu vyksta ir nuolatinis mokymasis iš kitų patirties, kuriami įvairūs tinklai – vaikų ir jaunimo neformalaus ugdymo, įvairių sričių profesionalų pagal jų interesus ar net amžių. Pavyzdžiui, Trečiojo amžiaus universitetas ir kiti panašūs dariniai.

Būdamas aktyvus tinklo narys, Kaunas įgis teisę atsidurti eilėje tarp kitų miestų pretendentų, norinčių organizuoti metines UNESCO besimokančių miestų konferencijas ir forumus, sutraukiančius per pusę tūkstančio svečių iš viso pasaulio. Tokie renginiai leidžia miestams prisistatyti pasauliniu mastu kaip inovatyviems ir moderniems. Kartu tai ir galimybė Kaunui dar labiau sutvirtinti pozicijas tarptautinėse rinkose siekiant pritraukti daugiau užsienio investicijų.

Kauno mero patarėjas, profesorius Dainius Pavalkis pabrėžė, jog vien frazė „besimokantis miestas“ atstoja raktažodžius, reiškiančius, jog miestas išties supranta žinių ekonomiką ir geba kompetentingai joje veikti: „Tai yra lyg kelrodis švyturys investuotojams, kurie gyvybiškai reikalingi kiekvienam klestinčiam miestui. Juk Kaunas yra būtent toks! Patekę į UNESCO Pasaulinį besimokančių miestų tinklą, mes sulaukėme dar vieno garbingo pripažinimo.“

Būdamas visavertis tinklo narys, Kaunas sulauks pasiūlymų dalyvauti tarptautiniuose projektuose, o tai reiškia iš išorės finansuojamą miestui naudingą veiklą. Pasak rinkodaros specialistų, paprastai miestai, prisistatydami pasauliui, tam skiria nemažai lėšų. Tuo metu besimokančių miestų tinklo nariai šiems tikslams ypatingų išlaidų neturi, mat didžiuosius metinius renginius finansuoja UNESCO.

„Panaudodami UNESCO suteiktą galimybę ir vykdydami tarptautinius projektus bei pasitelkdami kitų pasaulio  besimokančių miestų patirtį, suteiksime miestiečiams daugiau galimybių ugdytis. Tik nuolat tobulėjanti ir motyvuota miesto bendruomenė gali sukurti klestintį Kauną, kuriuo tikės ir kuriame norės gyventi mūsų vaikai ir anūkai“, – kalbėjo V. Varžinskas.

Kauno m. sav. nuotr.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: