Pradinis / Kultūra / „Keistuolių“ teatro ir LVSO koncertas „Simfoniniai Keistuoliai“

„Keistuolių“ teatro ir LVSO koncertas „Simfoniniai Keistuoliai“

„Svarbiausia – įžvelgti stebuklą paprastuose dalykuose!“ – frazė, kurią kartoja tūkstančiai vaikų ir jų tėvelių, užaugusių kartu su „Keistuolių“ teatru. Nebijančių eksperimentuoti aktorių dėka gimė tokie personažai, kaip varna Albertina, sraigė Olaiva, Doroti ir daugelis kitų. Pirmą kartą Kongresų rūmuose viešintys „Keistuoliai“ kartu su LVSO (Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro) muzikantais gruodžio 14-ąją pakvies į magišką pasaulį, kurio apsuptyje užaugo kelios kartos.

Tiek LVSO, tiek „Keistuolių“ teatrui šie metai ypatingi, nes abu kolektyvai mini savo 25 metų sukaktį. O geriausia švęsti sujungus pajėgas. „Simfoniniai Keistuoliai“ –  tai bendra jubiliatų programa, kurioje  geriausios „Keistuolių“ dainos skambės akompanuojant LVSO. Koncerte dainuos patys „Keistuolių“  teatro įkūrėjai – Aidas Giniotis, Ilona Balsytė, Andrius Kaniava, Darius Auželis.

„Varna Albertina“, „Pieniška dainelė“, „Karalių lopšinė“, „Aukštyn kojom“, „Australija“, „Mėlynas autobusiukas“ – retas lietuvis nežino šių nuostabių dainelių, skirtų vaikams, bet patinkančių ir suaugusiesiems. Tačiau Kongresų rūmuose jos nuskambės pirmą kartą ir dar įspūdingiau nei visada.

„Sukurti dainų aranžuotes patikėjome maestro Andriui Kulikauskui, kuris yra glaudžiai susijęs su „Keistuolių“ teatru nuo pat pirmų jo gyvavimo metų“, – sakė „solidžios paauglystės 25-erių metų jubiliejų“ švenčiančio „Keistuolių“ teatro prodiuserė Daiva Vaitekūnaitė.

Beje, A. Kulikauskas parašė muziką vienai iš trijų „Keistuolių“ teatro jubiliejinio sezono premjerų – spektakliui „Vištytė ir gaidelis“, kurį režisavo Ramunė Skrebūnaitė. Ši ir kitos premjeros – aktoriaus Andriaus Kaniavos kelerius metus brandintas spektaklis balsui ir pianinui pagal Jurgio Kunčino kūrybą „Tūla ir kiti“ bei Vaidoto Žitkaus režisuotas autentiškais vaikystės prisiminimais paremtas spektaklis „Kai aš mažas buvau“ – jau įsiliejo į klasikinių muzikos, literatūros, teatro ir kino žanrų rėmų nebijančio laužyti „Keistuolių“ teatro jubiliejinio sezono repertuarą.

„Keistuolių“ teatras – pirmasis nepriklausomas Lietuvoje teatras, kuriantis spektaklius vaikams ir suaugusiesiems. Šiek tiek statistikos: per 25 gyvavimo metus „Keistuolių“ teatre gimė apie 50 spektaklių (25 jų – repertuariniai), 5 videofilmai vaikams ir 3 suaugusiesiems, 10 muzikinių albumų. Kasmet „Keistuoliai“ parodo apie 200 vaidinimų Lietuvoje ir užsienyje.

„Tai – pirmasis eksperimentinis teatras, nes jame kuriama, nepaisant profesinių rėmų ir titulų. Pirmasis teatras, užsiauginęs ne tik savo žiūrovą, bet net ir  tris aktorių kartas“, – sako „Keistuolių“ teatro vadovas, aktorius ir režisierius A. Giniotis.

Koncertas „Simfoniniai Keistuoliai“ vyks gruodžio 14 d. Kongresų rūmuose.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: