Pradinis / Kelionės / Keliaukime po Lietuvą išmaniai

Keliaukime po Lietuvą išmaniai

Artėjantis ilgasis savaitgalis – puiki proga pakeliauti ir geriau pažinti Nepriklausomybės atkūrimo dieną švenčiančią Lietuvą. Apsispręsti, kuriuos istorinius, gamtos ir kultūrinius objektus lankyti, bei suplanuoti kelionę technologijų ekspertai pataria išmaniai – naudojantis mobiliosiomis programėlėmis ir žemėlapiais.

Pixabay.com nuotr.

Arnoldas Lukošius, telekomunikacijų bendrovės ekspertas, dalijasi 4 patarimais, kaip paprasčiau pažinti ir atrasti Lietuvą.

  1. 100 įdomių kelionių maršrutų

Jei norite ne tik pakeliauti, bet ir daugiau sužinoti apie savo šalies istoriją, į išmanųjį atsisiųskite specialiai Lietuvos šimtmečiui sukurtą programėlę „LT100 maršrutai“. Čia rasite net 100 lankytinų istorinių, kultūrinių ir gamtos objektų, susijusių su 1918–1923 m. laikotarpiu nuo Nepriklausomybės Akto pasirašymo iki nusistovėjusių tuometės Lietuvos geografinių ribų.

Šioje programėlėje patogu ir kruopščiai suplanuoti maršrutą: pasitikrinti tikslią objektų vietą, atstumą tarp jų ir pasirinkti tinkamiausią kelią. Be to, daugiau apie nepriklausomos valstybės atkūrimo istoriją sužinoti galima nė nepradėjus kelionės – programėlėje yra pateikti išsamūs objektų ir vietų aprašymai, nuotraukos, istorijos apie svarbiausias to meto asmenybes, kovas, pergales bei valdžią.

  1. Lankytinų vietų žemėlapiai

Norintiems praplėsti kelionių geografiją ir pažinti įvairesnę Lietuvą verta apsilankyti Karolio Žukausko sukurtame interaktyviame kelionių po Lietuvą žemėlapyje www.lietuvon.lt. Šiuo metu jame yra pažymėta daugiau nei 1100 lankytinų objektų, o jų sąrašas nuolat pildomas. Visas žemėlapis suskirstytas į 9 kategorijas: nuo dvarų ir muziejų iki kulinarinio paveldo bei pramoginių objektų.

Jei patys planuoti kelionę neturite laiko, apsilankykite internetiniame žemėlapyje www.pamatyklietuvoje.lt. Lankytojų patogumui šiame tinklapyje jau yra ne tik paruoštos kelionių idėjos, bet ir sudėlioti jų maršrutai, pavyzdžiui: „Dubingių miško takais“, „Lietuvos piliakalniai“, „Įdomiausi Lietuvos muziejai“, „Aplink Kupiškio marias“, „Kėdainių senamiestis“ ir kiti.

  1. Pažinkite Dzūkijos regioną ir Vilnių

Gyvenantiems Vilniaus regione ir neturintiems laiko tolimoms kelionėms verta išbandyti išmaniąją programėlę „Visit Dzukija“. Ji padės atrasti lankytinus šio regiono objektus, maršrutus ir gamtos grožį. Taip pat čia rasite interaktyvių žaidimų, kurie smagiai supažindina ne tik su Vilniaus, bet ir su Varėnos miestu.

Kitas būdas atrasti geriausias Vilniaus vietas – išbandyti visame pasaulyje populiarią programėlę „Spotted by Locals“. Ji išskirtinė tuo, kad visos joje rekomenduojamos lankytinos vietos, pramogos bei maitinimo įstaigos yra kruopščiai atrinktos vietinių gyventojų. Be to, čia skelbiamos ir aktualios miesto naujienos, naudingi patarimai bei be interneto veikiantys žemėlapiai.

  1. Atraskite botanikos sodus

Jei mėgstate pasivaikščiojimus gamtoje ir domitės augalais – aplankykite Lietuvoje įsikūrusius botanikos parkus ir pažinkite juos išmaniai. Tam tereikia į telefoną įsidiegti Lietuvos universitetų botanikos sodų asociacijos sukurtą programėlę „Botanikos sodai“.

Ši programėlė veikia kaip internetinis gidas – joje rasite visų botanikos soduose esančių augalų aprašymus, nuotraukas ir tikslią jų vietą žemėlapyje. Be to, vaikščiodami po pasirinktą parką ar sodą, galėsite klausytis ir audiogido paaiškinimų apie matomą augaliją lietuvių, anglų arba rusų kalbomis.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: