Pradinis / Renginiai, pramogos / Keliautojų pasiekimus vertinęs Algimantas Čekuolis: „Kelionės yra gyvenimo eliksyras“

Keliautojų pasiekimus vertinęs Algimantas Čekuolis: „Kelionės yra gyvenimo eliksyras“

Virš galvos lava besispjaudantis ugnikalnis, ožkų draugija geležies rūdos prikrautame krovininiame traukinyje, kopimas į pavojingas viršukalnes, plaukimas baidare nuo paties Nemuno žiočių Baltarusijoje iki Lietuvos pajūrio, pavojingi susidūrimai su laukiniais gyvūnais… Tūkstančiai kilometrų žeme, vandeniu ar oru… Tai tik nedidelė dalis to, ką pernai patyrė 65 Lietuvos keliautojai, kurių kiekvienas savo žygį paskyrė skirtingiems kraštams ir vidiniams iššūkiams.

Vaizdo darbus, nuotraukas, kelionių aprašymus jie pateikė jau šeštą kartą vykusiam konkursui „Kolumbas LT“, kuris skirtas pagerbti po svečias šalis ir po gimtąją Lietuvą aktyviai keliaujantiems asmenims. Konkurso metu išaiškinami labiausiai motyvuoti keliautojai, nebijantys iššūkių ir geriausiai pasidaliję savo įspūdžiais su kitais.

„Kelionės yra gyvenimo eliksyras“, – apie tai, kad reikia pažinti ir niekada nesustoti, kalbėjo darbų vertinimo komisijos pirmininkas, žinomas žurnalistas bei keliautojas Algimantas Čekuolis.

Po ilgų diskusijų nuspręsta, jog paskatinamaisiais prizais įvertinamas Jonas Nekrašius ir Giedrius Meškauskas.

Už kolumbiškiausią istoriją, kaip ir visiems konkurso nugalėtojams, 300 eurų vertės „Hiatus“ dovanų čekis įteiktas Mykolui Juodelei. Vaikinas vienas Mauritanijoje keliavo dar tik nedaugelio pasaulio ekstremalų atrastu būdu – krovininiu geležies rūdos traukiniu. Jo maršrutas driekiasi apie 700 kilometrų – nuo kasyklų iki uosto.

„Tai, galima sakyti, valstybinės reikšmės traukinys, nes pajamos iš to, ką jis gabena, siekia maždaug pusę šalies BVP“, – sakė netradicinį potyrių žygį pasirinkęs lietuvis.

Kartu su juo traukiniu keliavo daugybė vietinių, gabenančių kartu ir galvijus.

„Jei laukdavome, kol traukiniai prasilenks, nuobodžiaujančios ožkos imdavo šokinėti iš vagonų ir jas, skuodžiančias dykuma, tekdavo sugauti“, – prisiminė M. Juodelė.

Už nuotraukų seriją, padarytą Gambijoje ir Senegale, įvertinta Daiva Mikuckaitė. „Tai – ne ekspozicinė Afrika. Į kai kurias vietas, norėdami susidraugauti su vietiniais ir geriau juos perprasti, grįždavome ir po tris kartus“, – pasakojo keliautoja.

Už Pamyro kalnuose susuktą filmuką apdovanotas Saulius Damulevičius. Vyriškis į kelionę, kurioje žygeiviai įvertina kiekvieną kartu pasiimamą gramą, gabenosi net droną.

Didžiausią įspūdį iš keliautojų po Lietuvą padarė Ramūnas Šukauskas, pradėjęs lankyti ir savo sudarytame žemėlapyje registruoti mūsų krašto pažintinius takus. „Kartais juose aptinku netikėtų dalykų. Jūrų muziejų, kanjoną, vėjyje skambančių varpelių šilą, vietą, pasakojančią apie Vinco Kudirkos slaptą meilę, vienintelę Lietuvoje upę-gatvę, apleistas sodybas, kraujasiurbių antpuolį“, – dalijosi R. Šukauskas.

Garbingiausias metų titulas „Kolumbas LT“ konkurse atiteko Aurimui Valujavičiui – vaikinui, kuris vienas leidosi į kelionę upe nuo pat Nemuno žiočių ir kopė į veikiantį ugnikalnį Balio saloje.  

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: