Pradinis / Aktualijos / Keturių šalių vadovai aptarė regioninį saugumą

Keturių šalių vadovai aptarė regioninį saugumą

Šeštadienį, kovo 8 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Prezidentu Baracku Obama telefonu kalbėjo apie Baltijos regiono saugumą ir padėtį Ukrainoje. Pokalbyje dalyvavo ir kitų dviejų Baltijos valstybių vadovai – Latvijos Prezidentas Andris Bērziņš ir Estijos Prezidentas Toomas Hendrik Ilves.

Pasak Prezidentės, Ukrainoje susiklosčiusi situacija kelia grėsmę visos Europos saugumui ir stabilumui, todėl būtina ir toliau ieškoti būdų kuo greičiau sustabdyti konflikto eskalavimą. Baltijos valstybių ir JAV Prezidentai pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė niekada nepripažins Krymo aneksijos.

Keturių valstybių Prezidentai taip pat pabrėžė, kad jeigu situacija Kryme toliau blogės, Rusijai bus pradėtos taikyti didelės sankcijos.

Pasak šalies vadovės, Rusijos veiksmai Ukrainoje pažeidžia tarptautinės teisės normas ir daugybę tarptautinių susitarimų. Rusija privalo grąžinti savo kariuomenę į tarptautiniais susitarimais nustatytą bazių teritoriją ir liautis eskaluoti konfliktą, skleisti dezinformaciją.

Prezidentė pabrėžė, kad, siekiant Ukrainos ir Rusijos politinio dialogo ir taikaus krizės sprendimo, į Krymą turi būti įleisti tarptautinių stebėtojų misijų atstovai. Iki šiol į Krymą nebuvo įleista nė viena tarptautinė misija.

Per pokalbį buvo aptartas ir tiesioginis JAV indėlis į didesnį Baltijos regiono saugumą. Kovo 6 d. į Lietuvą buvo atsiųsti 6 papildomi JAV naikintuvai „F-15“, jais sustiprinta Baltijos šalių oro policijos misija. Sutarta, kad prireikus Baltijos šalių saugumas bus stiprinamas dar labiau.

JAV Prezidentas Barackas Obama dar kartą pabrėžė, kad JAV prisiima tvirtus įsipareigojimus ginti Baltijos valstybes pagal Šiaurės Atlanto Aljanso sutarties 5 straipsnį.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top