Pradinis / Kinas, muzika, TV / „Kietas riešutėlis. Puiki diena mirti“ filmavimo užkulisiai

„Kietas riešutėlis. Puiki diena mirti“ filmavimo užkulisiai

Kietas riesutelis-1

Visuomenės dėmesio dar neišpaikintas režisierius Johnas Moore, įnirtingoje kovoje dėl filmo „Kietas riešutėlis. Puiki diena mirti“ režisieriaus kėdės aplenkė tokius režisierius kaip Joe Cornishas, Justinas Linas, Nicolas Winding Refnas.

Panašu, jog kino studija „20th Century Fox“ Maskvą laiko puikia vieta mirti, tad aktorių Bruce Willisą penktojoje filmo „Kietas riešutėlis“ dalyje išsiuntė būtent į Rusijos sostinę, kur, padedamas savo sūnaus Jai Courtney vyras stos į kovą prieš teroristus.

Filmą filmavo dvi grupės. Pirmoji grupė dirbo filmuojant pagrindines juostas scenas, antroji filmavo bendruosius planus bei panoraminius miestų vaizdais, reikalingais montuojant filmą. Antroji filmavimo grupė į Maskvą atvyko pasibaigus pagrindiniam pirmosios grupės filmavimui, vykusiam Vengrijos ir Serbijos sostinėse Budapešte ir Belgrade. Komanda filmavo Maskvos peizažą bei tradicines miesto scenas, kurių pakeisti negalėjo nei vienos Balkanų sostinės vaizdai.

Po „antrosios filmavimo grupės“ pavadinimu iš tiesų slepiasi kompanija „Pixomondo“, kuria pasitikėjo ir pats kino metras Martinas Scorsese: ši įmonė sukūrė Paryžiaus vaizdus M.Scorsese filmui „Hugo“, apdovanotam Oskaru už specialiuosius efektus.

Nepaisant gražių panoraminių vaizdų, filmo „Kietas riešutėlis. Puiki diena mirti“ „vinimi“ taps šūviai, sprogimai ir susišaudymai, o ne įspūdingi Maskvos vaizdai ir cerkvių kupolai. Panašu, jog penktoji „Kieto riešutėlio“ dalis užsimojo pranokti visą seriją ir pateikti tai, ko nematėme nei viename serijos filme. Visi filme matomi automobilių sprogimai, apsivertimai ir avarijos – ne kompiuteriu sugeneruoti vaizdai, o tikri įvykiai, kompiuterinių technologijų dėka tik sustiprinant jų vaizdą ir garsą, pridedant žiupsnį ugnies, dūmų ar nuolaužų.

Paskatintas tokio filmo realizmo, kieto riešutėlio sūnų didžiajame ekrane įkūnijantis Jai Courtney pasišovė didžiąją dalį kaskadinių triukų atlikti savarankiškai ir tokiu būdu užsitarnavo Bruce Williso pagarbą ne tik dėl aktorinių gebėjimų, tačiau ir dėl polinkio kino ekrane pasiekti maksimalų rezultatą. Tuo tarpu pats B. Willisas visus savo herojaus kaskadinius filme atliekamus triukus patikėjo dubleriui Stuartui Wilsonui.

Kaip paaiškėja, legendinio Džono Makleino (akt. Bruce Willis) sūnus Džekas (akt. Jai Courtney) – CŽV agentas, šiuo metu viešintis Maskvoje. Gavęs užduotį susekti ir išnarplioti vietinį nusikaltėlių tinklą Makleinas jaunesnysis patenka į bėdą, iš kurios traukti sūnaus kailį atvyksta jo tėvas Džonas. Ne itin sutariantis tėvo ir sūnaus tandemas patenka į sudėtingų įvykių virtinę, ne tik komplikuojančią jų viešnagę šalyje, tačiau ir gresiančią branduolinio ginklo panaudojimu.

Bręstant pasaulinio masto katastrofai Džonas ir Džekas priversti pamiršti visus jųdviejų nesutarimus, suremti jėgas ir petys petin stoti į kovą prieš įtakingus ir labai pavojingus rusų mafijos atstovus.

Įtempto siužeto veiksmo filmas „Kietas riešutėlis. Puiki diena mirti“, kurioje jėgas surems net du Makleinų klano atstovai, kinuose startuoja nuo vasario 15 dienos.

Parengė Amelija Lučinskaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top