Pradinis / Interjeras / Komfortas sodo namelyje: ko nepamiršti?

Komfortas sodo namelyje: ko nepamiršti?

Sodas pavasarį tampa ta vieta, kurioje galima kokybiškai pailsėti, pabūti gamtoje, palikti užnugaryje kasdienį stresą. Deja, žiemą ne visuomet pavyksta rasti laiko apžiūrėti sodo namelio būklę ir pasirūpinti jo priežiūra, tad tai tenka daryti jau atšilus orams. Tam, kad pastatas netaptų tik vieta, kurioje laikomi įvairūs rakandai ar seni, namams nebetinkantys baldai, nebūtina imtis kardinalių permainų – tvarka, patogus išdėstymas ir įvairūs dekoro elementai gali duoti nemažai naudos. Tad nuo ko pradėti ir kokie kriterijai yra svarbiausi?

Pasirūpinkite langų uždangomis

Sodo nameliams neretai pagailima dailių ir kokybiškų langų uždangų. Medinės žaliuzės, natūralaus audinio užuolaidos ne tik suteiktų apsaugą nuo šviesos ir nepageidaujamų žvilgsnių, bet ir papildytų pastatą gamtiškomis medžiagomis. Tinkamai parinktos langų uždangos gali prisidėti tiek prie interjero, tiek prie eksterjero estetikos. Be to, jos turi ir daugiau privalumų: tiek žaliuzės, tiek užuolaidos neleidžia patalpai pernelyg įkaisti esant tiesioginiams saulės spinduliams ir padeda sulaikyti vidaus šilumą, kai lauke vėsu. Tokiu būdu galite išvengti išlaidų už papildomą namuko šildymą ar kondicionavimą. Langų uždangos, galinčios sumažinti patenkančios šviesos srautą, ypač reikalingos ir tuomet, jeigu norite likti nakvoti.

Patikrinkite baldų būklę

Lauko sąlygomis laikomi baldai ilgainiui praranda savo estetiškumą. Jei norite, kad mediniai lauko baldai tviskėtų kaip ir naujos medinės žaliuzės, teks paplušėti. Visų pirma, reikės kruopščiai nuvalyti ant paviršiaus esančius nešvarumus, dulkes šepetėliu kietais šereliais. Jei yra įsisenėjusių dėmių, naudokite medienai skirtus valiklius arba išmėginkite šluostę, suvilgytą nedideliu kiekiu indų ploviklio. Pašalinus dėmes, telieka lengvu švitriniu popieriumi nušveisti nublukusį laką ar dažus ir užtepti naują sluoksnį dažų, lako ar medienos impregnanto. Kai kuriems lauko baldams pakanka ir vieno priemonės sluoksnio. Jei norite būti visiškai užtikrinti, galite tepti ir dar vieną sluoksnį, tačiau įsitikinkite, kad pirmasis yra išdžiūvęs.   

Su plastikiniais baldais viskas paprasčiau: tereikia juos nuplauti karštu vandeniu ir muilu, nuvalyti nešvarumus. Balti plastikiniai baldai gali pakeisti savo atspalvį, tad plaudami galite panaudoti šiek tiek baliklio. Valykite švelnia kempinėle ar šluoste, kad nesubraižytumėte šių baldų paviršiaus.   

Įsigykite patogumą užtikrinančių dekoro elementų

Medinės žaliuzės yra itin žavus, praktiškas, bet ne vienintelis būdas interjerui pagyvinti. Dekoratyvinės pagalvėlės, užtiesalai, pledai ir staltiesės – nebrangios, tačiau funkcionalios ir norimą stilistiką padedančios sukurti priemonės. Žaliuzių spalvą galite pasirinkti pagal savo poreikius, o prie jos derinti būtent šiuos elementus. Tokiu būdu suformuosite darnų, stilingą, patogų ir individualų interjerą. Trumpai tariant, šiuos tekstilės gaminius įmanoma išnaudoti tiek pagal tiesioginę jų paskirtį, tiek estetikai kurti.  

Įsitikinkite, kad šildymo ir vandentiekio sistemos veikia sklandžiai

Jei sode praleidžiate nemažai laiko, be karšto vandens ir šildymo neišsiversite. Vertėtų atsižvelgti į vandentiekio, vandens šildymo sistemų būklę. Prastai veikiantys, efektyvumą praradę įrenginiai sunaudoja daugiau elektros energijos, o tai lemia didesnes išlaidas. Nors medinės žaliuzės ar tankaus audinio užuolaidos naudingos norint turėti tvariau energiją išnaudojantį sodo namelį, šildymo sistemoms taip pat vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Jeigu turite židinį, pavasaris – idealus metas kruopščiai išvalyti jį ir kaminą. Vėsiais vasaros vakarais ar naktimis papildoma šiluma tikrai gali praversti, todėl pasirūpinkite, kad židinys būtų visuomet paruoštas naudoti.

Pagalvokite apie saugumą

Saugumas visuomet turėtų būti pats svarbiausias aspektas, tad įsitikinkite, kad spynos veikia nepriekaištingai, o langai ir durys yra sandarūs. Taip pat reikėtų atsižvelgti į bendrą fasado, vidaus patalpų būklę: ar stogas nėra kiauras, ar laiptai, atraminės konstrukcijos yra tvirti. Medinės žaliuzės ar kitos langų uždangos taip pat gali padėti apsaugoti Jūsų turtą nuo pašalinių akių ir suteikti privatumo, kai to pageidaujate. Jei radote aplūžusių dalių ar vietų, kurias reikėtų sutvirtinti, būtinai tai padarykite, kad jos nesukeltų pavojaus.

Pavasaris tarsi įpareigoja kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Atgaivinkite savo sodo namelį ir paverskite jį vieta, į kurią malonu sugrįžti. Skyrę šiek tiek laiko ir pastangų priežiūrai, sukursite jaukią ir patogią atmosferą puikiems vakarams su šeima bei draugais.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: