Pradinis / Renginiai, pramogos / Kristupo vasaros festivalyje – genialaus septyniolikmečio lietuvių pianisto koncertas

Kristupo vasaros festivalyje – genialaus septyniolikmečio lietuvių pianisto koncertas

Rugpjūčio 6 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje rečitalį rengiančiam pianistui Ignui Maknickui nebereikia kabinti nei jauno, nei perspektyvaus etiketės. Kalifornijoje, JAV, gimęs septyniolikmetis atlikėjas, M. Rostropovičiaus fondo stipendininkas susikrovęs tokį prestižinių laimėjimų, garbingų apdovanojimų bei išskirtinių pasirodymų bagažą, jog jau dabar muzikos kritikų dažnai įvardijamas kaip „daug žadanti lietuvių fortepijono meno asmenybė“.

Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą kitąmet baigsiąs atlikėjas šią vasarą dalyvavo 35-ajame tarptautiniame „Piano Texas“ festivalyje Fortvorto mieste, Teksaso valstijoje, JAV. Tai pirmasis lietuvių atlikėjas, pakviestas dalyvauti šioje prestižinėje fortepijono meistriškumo akademijoje, kurios metu vyko tokių pasaulinio garso profesorių ir atlikėjų, kaip Barry Douglasas, Joaquinas Achucarro, Tamasas Ungaras, Vadymas Kholodenko, Yohevedas Kaplinskis, Christopheris Eltonas, pamokos, rečitaliai, susitikimai.

Dalyvauti „Piano Texas“ festivalyje-akademijoje kasmet pakviečiami vos 24 jaunieji atlikėjai iš viso pasaulio. Šiais metais joje tobulinosi pianistai iš Kinijos, JAV, Pietų Korėjos, Vokietijos, Australijos, Rusijos, Izraelio, Italijos, Lenkijos ir kt. Festivalis vyksta toje pačioje vietoje kaip ir garsusis Van Kliburno konkursas – Teksaso Christian universiteto Ed Landreth, PepsiCo salėse. Visi jo metu vykstantys renginiai tiesiogiai transliuojami internetu.

„Šiemet aš buvau vienas jauniausių dalyvių festivalyje. Taip pat tapau pirmuoju, kuriam jame teko atstovauti Lietuvai. „Piano Texas“ festivalis pulsuoja labai įtemptu ritmu. Nuo 9 valandų ryto beveik kiekvieną dieną vyko meistriškumo pamokos, vėliau – pietūs ir laikas savarankiškam darbui. Vakarais vykdavo solo ir kamerinės muzikos koncertai, kuriuose groja žinomi ir daug pasiekę šių dienų atlikėjai. Didelį įspūdį paliko Dr. Tamaso Ungaro pamokos – šis profesorius yra gavęs geriausio pasaulyje pedagogo įvertinimą ir 1981 metais įkūrė šį prestižinį festivalį. Man teko garbė uždaryti festivalį, kurio metu įgijau neįkainojamos patirties: dirbau su aukščiausio lygio profesoriais, bendravau su jaunaisiais atlikėjais, kurių dauguma jau baigę garsiąsias Džulijardo, Karališkąją Londono konservatorijas. Esu be galo dėkingas M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondui ir Vilniaus Šv. Kristoforo „Rotary“ klubui, kurie suteikė finansinę paramą dalyvauti tokio lygio renginyje“, – pasakojo I. Maknickas.

Ignas su džiaugsmu prisimena pasirodymus ne tik JAV, bet ir Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Italijoje, Rusijoje, Danijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Kroatijoje, tarp jų – tokiose koncertų salėse, kaip Luvro rūmai Paryžiuje bei Ermitažo rūmai Sankt Peterburge.

2016 m. Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė atlikėjui Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimą už muzikos pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą kaip vienam iš labiausiai nusipelniusių jaunųjų vilniečių. Už muzikinius pasiekimus 2012 ir 2015 m. I. Maknickas apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais. Paklaustas apie pilnėjantį pasiekimų bagažą, atlikėjas savo nuopelnų nesureikšmina, sakydamas, jog jo kelyje – dar ne vienas ambicingas iššūkis. O kalbėdamas apie artėjantį savo rečitalį Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje pažada, jog fortepijonas jame suspindės visomis savo spalvomis – nuo barokinių grožybių iki ekspresyvių šių dienų skambesių.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: