Pradinis / Aktualijos / KTU projektas „Aspirinas“ – kad mokslo šaknys nebūtų tokios karčios

KTU projektas „Aspirinas“ – kad mokslo šaknys nebūtų tokios karčios

aspirinas_small
Spalio 24 d. prasideda Kauno technologijos universiteto (KTU) inicijuotas projektas „Aspirinas“. Jo esmė – nemokamai dalyti „informacines piliules“ moksleiviams ir jų tėvams, kuriuos kamuoja klausimas, kaip mokytis ir mokyti, kad būtų pasiekta gerų rezultatų be kančios.

Psichologas Tomas Lagūnavičius teigia, kad seminare „Kaip mokytis ir jausti malonumą“ bus atskleista metodika, galinti palengvinti moksleivių triūsą mokymosi procese.

„Tėvai pyksta ant vaikų, kad šie tingi mokytis. Bėda – ne tingėjimas, o nežinojimas, kaip tinkamai tai daryti. Po keleto nesėkmingų bandymų vaikas nuleidžia rankas. Taigi tėvai neturėtų versti vaiko sėdėti prie knygų, o turėtų išmokyti jį lengvai įsiminti informaciją, mokytis savo noru“, – teigia psichologas Tomas Lagūnavičius.

Nemokamas dviejų dienų renginys skirtas dviem grupėms: moksleiviams ir jų tėvams. Pirmoji diena (spalio 24 d.) skirta 8–12 klasių mokiniams, bet laukiami ir žingeidūs jaunesni moksleiviai. Visi suinteresuoti kokybišku ir sklandžiu mokymosi procesu tą dieną kviečiami į „Romuvos“ kino teatrą. Jame lauks ne tik minėtasis seminaras, bet ir švedų režisieriaus Babako Nanafi filmas „Sebė“. Tai – Berlyno tarptautinio kino festivalio jaunimui skirtoje programoje „Generation“ geriausiu debiutu pripažinta drama. Joje pasakojama apie nelengvą paauglystę, kurioje esminį lūžį padaro kūryba ir sugebėjimas neigiamą energiją paversti kuriamąja.

Antroji projekto „Aspirinas“ diena (spalio 26 d.) skirta moksleivių tėvams. Psichologas Tomas Lagūnavičius seminare „Kaip išmokyti vaiką mokytis“ tėveliams aiškins, kaip suprasti savo vaikus ir paskatinti juos mokytis. Anot psichologo, neužtenka vaikui tik liepti aklai kalti informaciją, reikia pamokyti, kaip tai daryti tinkamai – be įtampos ar prievartos.

Po seminaro projekto organizatoriai tėvelius kvies pasižiūrėti filmo „Kovotoja“. Danų režisierės filme pagrindinės herojės Aišos tėvai tikisi, kad ji gerai mokysis ir studijuos universitete mediciną, tačiau mergina atranda kung fu…
Projekto „Aspirinas“ renginiuose po seminarų ir filmų peržiūrų bus galima asmeniškai padiskutuoti ar pasikonsultuoti rūpimais klausimais su psichologu ir KTU priėmimo skyriaus darbuotojais.

Moksleiviams nemokamas „aspirinas“ bus dalijamas spalio 24 d. nuo 12.30 val., tėvams – spalio 26 d. nuo 12.00 val.
Moksleivių klasės turėtų iš anksto registruotis el. paštu moksleiviams@ktu.lt. Pavieniams asmenims registruotis nebūtina. Renginys nemokamas.

Deimantė Greičiūnaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top