Pradinis / Kultūra / Kultūros ministras padėkojo renginių, skirtų Ukrainai palaikyti, iniciatoriams

Kultūros ministras padėkojo renginių, skirtų Ukrainai palaikyti, iniciatoriams

„Dėkojame Jums už Dainuojančios revoliucijos tradicijų tęsimą, už pilietines iniciatyvas, kultūros priemonėmis kovojant už demokratiją ir žmogaus teises. Tokiomis iniciatyvomis Jūs skatinate didžiuotis Lietuva ir pagerbiate kovą už Laisvę ir Nepriklausomybę“, – taip vasario 7 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis padėkojo į Kultūros ministeriją atvykusiems renginių, skirtų Ukrainai palaikyti, iniciatoriams: muzikos prodiuseriui Vaidui Stackevičiui, kūrybinio sambūrio „Skylė“ lyderiui Rokui Radzevičiui ir žinomam žurnalistui Vytautui Bruveriui.

„Lietuva nėra abejinga įvykiams Ukrainoje ir išreiškia savo palaikymą kultūriniais projektais. Prieš mėnesį Ukrainoje ir jau vasario 2 dieną Lietuvoje žymiems šalies muzikantams Vilniaus menų fabrike „Loftas“ susibūrus specialiam koncertui „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“, buvo išreikštas palaikymas Maidane nukentėjusiems ir už savo teisę gyventi demokratinėje šalyje kovojantiems žmonėms. Esame tauta, kuri turi kuo didžiuotis, ir pilietinės iniciatyvos stiprina ne tik Lietuvos įvaizdį išorėje, bet ir stiprina vienybę šalies viduje, todėl dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šio projekto: muzikos grupėms ir atlikėjams, draugiškiausiu klubu pripažintam muzikos klubui „Loftas“, naujienų portalui „15 min“, TV kanalui LRT „Kultūra“ ir visiems, kurie palaikė šią iniciatyvą“, – sakė kultūros ministras.

Ministras teigė, kad nuo 2004 metų labai susirūpinęs seka įvykius Ukrainoje. „Man pačiam teko 2004 metais dalyvauti renginiuose Maidane Oranžinės revoliucijos metu, gyventi palapinėse ir palaikyti demokratinius procesus. Tuomet, būdamas Europos Parlamento nariu, aktyviai dalyvavau Ukrainos palaikymo akcijose ir sekiau įvykius šioje šalyje. Suprantu, kiek daug reiškia demokratijos ir žmogaus teisių palaikymas šioje šalyje“, – sakė kultūros ministras.

Sekmadienį vykęs koncertas „Kartu su Ukraina!“ – pirmas Ukrainą palaikantis projektas už Ukrainos ribų. Paramą „Euromaidano“ dalyviams išreiškė „Skylė“, „Žalvarinis“, „Skamp“, „Biplan“, „Liūdni slibinai“, Dee & Kamy, „Freaks on Floor“, „Garbanotas bosistas“, MC Mesijus, Jurgis Didžiulis ir „Alive Way“. Renginį palaikė Andrius Mamontovas, Algirdas Kaušpėdas ir kitos šalies muzikos asmenybės. Grupė „Skylė“ dainą „Присяга“ („Priesaika“) ir „Biplan“ kūrinį „Amore“ koncerte atliko ukrainietiškai.

„Džiaugiamės, kad mūsų atlikėjai ir su muzikos industrija dirbantys žmonės yra patriotiški ir neabejingi procesams, vykstantiems šalyje ir už jos ribų“, – sakė Vaidas Stackevičius.

Ministras su svečiais aptarė, kaip valstybė galėtų prisidėti prie pilietinių akcijų ir iniciatyvų, ir džiaugėsi, kad Lietuvos atlikėjai ir žiniasklaida yra tokių iniciatyvų autoriai ir palaikytojai. Ministras taip pat pristatė naują galimybę šiems projektams finansuoti.

Pilietinio, tautinio ir lituanistinio ugdymo projektai – kultūros ministro atverta nauja priemonė, finansuojama per Lietuvos kultūros tarybą, kuria siekiama atkreipti dėmesį į pilietinių iniciatyvų svarbą puoselėjant tautinį tapatumą, lietuvybę ir vienybę.

Pasak ministro, vienas iš pagrindinių kultūros politikos prioritetų yra pilietiškumo ir tautinio tapatumo skatinimas. Ministras skatina pilietinių ir patriotinių idėjų autorius teikti paraiškas Lietuvos kultūros tarybai, kuriai numatyta šiemet paskirstyti per 300 tūkst. litų pilietinio, tautinio ir lituanistinio ugdymo projektams.

LR kultūros ministerijos informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top