Pradinis / Kelionės / Kuo poilsiautojus vilioja Tenerifė?

Kuo poilsiautojus vilioja Tenerifė?

Dėl Lietuvoje stiprėjančios tendencijos atostogauti ne vieną, o du kartus per metus paskutinį vasaros mėnesį turizmo sektoriuje justi sujudimas. Nors rugpjūtį atostogų sezonas persirita į antrąją pusę, o išankstinis žiemos sezono kelionių pardavimas jau įsibėgėjo, paskutinį vasaros mėnesį rinkoje vis dar yra didžiausias žiemos kelionių asortimentas ir mažiausios kainos, o rudenį krypčių, viešbučių, datų pasirinkimas jau būna gerokai sumažėjęs, kainos didėja. Tarp poilsiautojų iš Lietuvos ir visos Europos viena populiariausių žiemos krypčių – Kanarų sala Tenerifė. Kas vilioja poilsiautojus į šią salą, pasakoja Tenerifėje aštuonerius metus dirbanti ir gyvenanti kelionių vadovė Jūratė Eivaitė. Pasak jos, didžiausio poilsiautojų srauto iš Lietuvos sulaukiama būtent šaltuoju metų laiku.

Pirma priežastis, dėl kurios Kanarų Tenerifė ypač patraukli poilsiautojams iš tikrą žiemą turinčių šalių, yra subtropinis, tačiau švelnus jūrinis klimatas. Visus 12 mėnesių jūra tinka maudynėms, oro temperatūra šiltuoju metų laiku svyruoja tarp 26 ir 28 °C, žiemą – tarp 20 ir 22 °C. Malonų, švelnų ir stabilų prie Afrikos krantų prisiglaudusios salos klimatą lemia šaltoji Golfo srovė ir vėjai pasatai. „Atsižvelgiant į Lietuvos padėtį žemėlapyje, turime nedaug santykinai arti esančių ir patogiai pasiekiamų vietų, kuriose galėtume ilsėtis šaltuoju metų laiku – vėlyvą rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį. O Kanarų Tenerifė – viena iš salų, kuriose galima atostogauti ir vasaros malonumais mėgautis ištisus metus. Ne veltui sala, kurią per metus aplanko apie 6 mln. žmonių ir kuri tampa viena populiariausių krypčių Europoje žiemos atostogų metu, vadinama amžino pavasario sala“, – pasakojo J. Eivaitė. Šaltuoju metų laiku ji rekomenduoja rinktis poilsį būtent pietinėje salos dalyje, kurios per kalnus beveik nepasiekia lietaus debesys. Šiaurinėje salos dalyje šaltuoju metų laiku kritulių daugiau, o oro temperatūra gerokai mažesnė.

Antra priežastis, dėl kurios į didžiausią Kanarų salą Tenerifę nemažai poilsiautojų ryžtasi keliauti ir su vaikais, – sąlygiškai nedidelis atstumas iki salos. Skrydis iš Vilniaus iki Tenerifės trunka 6,5 valandos. „Vis dėlto kadangi Lietuvoje dirbančios reguliariųjų skrydžių bendrovės tiesioginio reiso Vilnius–Tenerifė nesiūlo – tiesiogiai skraidina tik kelionių organizatoriai, – prieš įsigyjant lėktuvo bilietus rekomenduojama itin pasidomėti skrydžiu ir jo trukme, – patarė kelionių vadovė. – Tai ypač aktualu, jei poilsiauti vykstama su mažamečiais arba kai vienas iš atostogų prioritetų – sutrumpinti kelionei skirtą laiką ir padaryti ją kuo patogesnę.“

Trečia priežastis apsilankyti Tenerifėje – unikali salos gamta. Ne veltui Kanarų Tenerifė dažnai pristatoma kaip viena gražiausių pasaulio salų. Paganyti akis galės ir poilsio paplūdimyje mėgėjai (dominuoja juodo vulkaninio smėlio paplūdimiai), ir norintieji po salą pakeliauti. Automobilio nuomos savaitei kaina – nuo 150 eurų. O pamatyti tikrai yra ką. Tenerifė – vulkaninė sala, jos kontrastingas kraštovaizdis yra išraižytas kalnais, užgesusiais ar miegančiais ugnikalniais, o iš žemės gelmių kadaise išsiveržusi magma nudažė salos paviršių pačiomis įvairiausiomis spalvomis. Palyginti su kitomis Kanarų salyno salomis, dėl savo aukščio Tenerifė turi daugiausia gamtinių ekosistemų, kurios lemia peizažo įvairovę ir klimato skirtumus.

Ketvirta priežastis vykti į Tenerifę – Teidės ugnikalnis, kuris yra aukščiausia virš Atlanto vandenyno iškilusi viršūnė. Teidė stūkso salos centre, yra 20 km apimties ir 3718 m aukščio. Miegantį ugnikalnį supa 18 900 hektarų nacionalinio parko, kurį globoja UNESCO. Kaip tik dėl didžiąją salos dalį užimančių kalnų viešbučių kiekis yra ribotas, jie įsikūrę daugiausia pakrantėse, prie paplūdimių. „Tenerifėje, ypač šaltuoju metų laiku itin pageidaujamoje pietinėje jos dalyje, viešbučiai prisipildo nepaprastai greitai. Tad geriausiu kainos ir kokybės santykiu džiaugiasi tie, kurie atostogomis pasirūpina iš anksto, tai yra dar iki rugsėjo, – tam tikrą viešbučių deficitą saloje komentavo kelionių organizatorių įmonės produkto skyriaus vadovė Dagnė Klingaitė. – Žinoma, nebūna taip, kad į salą visiškai nebegalėtum nuskristi. Vis dėlto rudenį dėl užsakymų gausos viešbučių kainos kyla, ir jei jos per didelės, turistams tenka rinktis pigesnę šiaurinę salos dalį, kurioje žiemą gali būti vėsiau ar lietingiau.“

„Beje, apie Kanarų Tenerifę sukurtas mitas, neva sala brangi ir poilsis joje įperkamas ne kiekvienam. Vis dėlto šį mitą gali paneigti kiekvienas, kuris kelione į salą pasirūpina iš anksto, kai poilsis saloje kainuoja tiek pat, kiek, pavyzdžiui, Turkijoje. O Turkija juk įperkama daugeliui žmonių“, – lygino J. Eivaitė.

Ji atkreipė dėmesį, jog ilsėtis saloje pigiau nei žemyninėje Ispanijoje. „Pavyzdžiui, skaniai papietauti vietos restorane galima ir už 10 eurų. O gaminamo maisto, ypač žuvies, mėsos patiekalų, skoniu liks patenkintas ir didžiausias gurmanas“, – įsitikinusi kelionių vadovė. Ji teigia, jog dažniausiai poilsį saloje renkasi europiečiai: anglai, vokiečiai, prancūzai, skandinavai.

Penktoji priežastis ilsėtis Tenerifėje – galimybė apsipirkti pigiau. Sala yra bemuitėje zonoje, tad vietos krautuvėlėse ir prekybos centruose yra kur kas pigiau nei žemyninėje Ispanijoje ir net oro uosto parduotuvėse. Tenerifėje – daug garsių prekės ženklų drabužių, avalynės išparduotuvių. Vis dėlto, jei kurortinėje zonoje baiminamasi permokėti ar nusipirkti neoriginalų drabužį, J. Eivaitė pataria rinktis salos sostinėje Santa Kruse įsikūrusius garsiuosius prekybos centrus ir nedidelius, bet populiarius butikus. Įspūdingais išpardavimais, kurie prasideda liepą ir sausį, sala garsėja visoje Europoje, tad norintiesiems paatostogauti ir kartu apsipirkti siūloma vykti su kuo didesniu ir tuštesniu lagaminu.

Komentaras

  1. Nuostabi sala, gal yra norinčių Tenerifėje gyventi pastoviai arba nusipirkti nekilnojamojo turto kaip investiciją, http://www.namaitenerifeje.lt, tel. 8 690 00093 (lietuviškas tel. numeris), +34 6031 38115 (ispaniškas tel. numeris)

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: