Pradinis / Renginiai, pramogos / Kuo šiemet vilios Vilniaus Kaziuko mugė?

Kuo šiemet vilios Vilniaus Kaziuko mugė?

Prieš keturis šimtus vienuolika metų Vilniuje prasidėjo Kaziuko mugės istorija. Tęsiant senąsias tradicijas, Kaziuko mugėje prekiaujama savo sukurtais dirbiniais, atskleidžiamos tautinio paveldo paslaptys, bendraujama, linksmai pramogaujama, dalijamasi gera nuotaika. Į šiųmetę Kaziuko mugę, kuri vyks kovo 6–8 dienomis, dalyviai subėgs jau ne su senaisiais litais, o su naujaisiais eurais.

„Ši šventė ateina jau 412 kartą kartu su pavasariu, kartu su Šv. Kazimiero diena. Džiugu, kad jau kelintą kartą Kaziuko mugė vyksta vėliau, tad ir oras būna šiltesnis, ir pavasaris labiau jaučiamas. Ši mūsų unikali šventė užkrečiama. Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos miestai partneriai užsikrečia ir nori patys organizuoti Kaziuko mugę. 2016 metais Vroclavas, kitais metais tapsiantis Europos kultūros sostine, kviečia mus organizuoti Kaziuko mugės renginius. Vadinasi, mes esame gerasis pavyzdys, vadinasi, Kaziuko mugė – tikrai unikalus ir geras užkrečiamas reiškinys, didelė šventė ir šeimininkams, ir kaimynams“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Jaroslav Kaminski.

Katedros aikštėje vyks didysis tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų pristatymas ir koncertai. Gedimino prospekte atsivers keletas verbų oazių, kuriose bus galima įsigyti tradicinių įvairių spalvų verbų.

Rotušės aikštėje bus įkurta „Kaziuko pastogė“, joje vyks skanėstų degustacinės vaišės, varžytuvės ir kiti įvairūs pasirodymai. Čia kovo 7 d. 13.30–16.30 val. koncertuos kantri muzikos grupė „Karčema“ (Šilutė) ir Gervėčių krašto muzikantai.

Vilniaus Rotušės aikštėje atsiras ir garsusis Šaukštų medis, išaugintas Zarasų rajono medžio drožėjo Gedimino Kairio. Čia pat įsikurs Inkilėlių sostinė. Į Vilnių atvyks Žemaitukų kinkinių rinktinė iš Laukuvos, Salantų, Anykščių ir Kernavės, kuri prekiaus pačiais įdomiausiais ir originaliausiais produktais iš vežimų. Rotušės aikštėje vyks edukacinis sūrių gamybos procesas.

Gedimino pr. pradžioje ir Odminių skvero sankirtoje bei Pilies g. pradžioje pirmą kartą bus galima įsigyti specialių suvenyrų ir spaudos – čia veiks Kaziuko paštas.

Šiemet bus išleistas ne tik Kaziuko laikraštis, mugės žemėlapis, bet ir pirmą kartą šventės istorijoje Kaziuko mugės pasas. Į Kaziuko mugės pasą galės pretenduoti visi, atvykę į šiųmetę mugę: tautodailininkai, amatininkai, artistai, prekeiviai, bet kokio amžiaus lankytojai ir visi, kurie ketina kasmet joje dalyvauti.

Tiesa, visų laimingųjų, kurie gaus pasus, bus tik tiek, kiek Kaziuko mugei metų, – keturi šimtai vienuolika. Asmenys, gavę pasus, galės tapti Kaziuko mugės klubo nariais.

Kaziuko mugės klubo nariai turės prisiminti 10 Kaziuko paso priesakų.

1. Šypsokis taip, kad visi žinotų, jog Kaziuko mugė – šventė tau, tavo giminei ir visai Lietuvai.

2. Kaziuko mugei blogo oro nebūna, tad sveikink į Vilnių sugrįžtantį pavasarį.

3. Mugėje nepritaupysi, nuoširdžiai išlaidauk ir žinok, kad pinigai prasilenkia su šykštuoliais.

4. Neieškok kvailių ir mugėje prekiauk tik tuo, ką gali valgyti ir dėvėti pats.

5. Grūstyse saugok savo ir kitų batus, šonus ir nuotaiką ir, svarbiausia, džiaukis, kad esi įvykių sūkuryje.

6. Derėkis, nes žodis nekainuoja. Po gerų derybų – geros vaišės.

7. Linksminkis iki soties, tik nepamesk galvos ir kepurės.

8. Iš mugės negrįžk be dovanų, dar geriau – negrįžk be gerų dovanų.

9. Nesidžiauk Kaziuko muge vienas – kviesk į mugę visus, kuriuos myli ir pažįsti.

10. Būk tikras Kaziuko mugės pilietis.

B. Radvilaitės ir Šventaragio gatvių sankirtoje bus įkurtas Kaziuko kinas, kuriame nemokamai bus rodomi filmai apie Kaziuko mugę ir pristatomi nebylūs, nuotaikingi užsienio kūrėjų darbai. Kaziuko kiną bus galima aplankyti bet kuriuo Kaziuko mugės metu.

Gedimino pr. / Lukiškių prieigose jūsų lauks užsienio šalių „pasiuntiniai“. Be dešimt nuolatos dalyvaujančių užsienio šalių, į Kaziuką atvyks ir Ispanijos, Portugalijos, Gruzijos, Prancūzijos ir net Peru atstovai. Šiemet bus galima aplankyti ir Gudų miestelį, ir Gervėčių krašto žmones.

Prie Sereikiškių parko didžiųjų vartų patarimus dalys pirtininkai.

Nuo Vrublevskio g. iki Karaliaus Mindaugo tilto įsikurs Gerumo ir vilties alėja, joje savo darbelius pristatys neįgaliųjų organizacijos ir vaikų globos įstaigos.

Vilniaus dailės akademijos lauko erdvėse (Maironio g.) bus įkurta Studentų respublika – vieta, kurioje bus galima įsigyti Dailės akademijos studentų keramikos, grafikos, tapybos ir dizaino darbų. Tęsiant tradicijas, bus atidarytas senasis Tymo turgus.

Paskutinę Kaziuko mugės dieną bus siekiama Lietuvos rekordo, įrodančio mugės mastą.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai fiksuos ir demonstruos geriausias ir nuotaikingiausias mugės akimirkas. Ir, kaip kiekvienais metais, renginyje talkins šaunieji savanoriai, kurių veikla yra labai svarbi.

Kviečiame visus vilniečius ir miesto svečius, mažus ir didelius pirmą pavasario savaitgalį praleisti Kaziuko mugėje.

Šventės atidarymas vyks kovo 6 dieną (penktadienį) 12 val. Gedimino prospekto pradžioje ir Katedros aikštėje.

Organizatorių inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: